Juventus zakončil sezonu kanonádou, Neapol udržela druhé místo

14. 5. 2016 19:13
Radost hráčů Juventusu
Radost hráčů Juventusu | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu ukončili mistrovskou sezonu vítězstvím. V posledním kole italské ligy deklasovali Sampdorii Janov 5:0, dvě branky vstřelil argentinský útočník Paulo Dybala. V bráně domácího Juventusu nastoupila obvyklá dvojka Neto, přesto turínský celek udržel 22. čisté konto v sezoně a vyrovnal rekord Serie A, který drží právě Juventus společně s AC Milán.

Neapole po výhře 4:0 nad sestupujícím Frosinone udrželi druhé místo o dva body před AS Řím, které zvítězilo na hřišti AC Milán 3:1. Neapolský útočník Gonzalo Higuaín zaznamenal hattrick a s celkovými 36 góly překonal rekord Serie A, který dosud držel švédský útočník Nils Gunnar Nordahl, jenž si v sezoně 1949/50 v dresu AC Milán připsal o branku méně.

"Stará dáma" rozhodla o 29. ligové výhře v sezoně už v první čtvrthodině. Po pěti minutách hlavou překonal gólmana Brignoliho obránce Evra, o chvíli později byl za faul na Mandžukiče vyloučen slovenský obránce Sampdorie Škriniar a domácí navíc dostali k dispozici pokutový kop. Brignoli sice vystihl směr Dybalovy penalty, další brance však nezamezil.

V závěru poločasu Dybala zvýšil druhou trefou v zápase a v této sezoně se přímo podílel už na 28 gólech: 19 jich dal a na dalších devět přihrál. Žádný hráč Juventusu nezaznamenal podobně úctyhodnou bilanci v Serii A od ročníku 2007/08.

Závěr zápasu patřil obráncům. Jediný gól v sezoně si v závěrečném utkání připsal Chiellini a skóre uzavřel jeho defenzivní kolega Bonucci.

Hamšík vyrovnal Maradonu

Neapol byla v zápase s Frosinone podle předpokladů lepším týmem, naděje hostů na překvapivý bodový zisk ale do 44. minuty držel gólman Zappino. Poté už se ale prosadil domácí kapitán Hamšík a 81. ligovým gólem v dresu Neapole vyrovnal počin legendárního Diega Maradony.

Druhý poločas patřil argentinskému kanonýrovi Higuaínovi, jemuž k hattricku asistencemi dopomohli Allan, Hysaj a Mertens. Bývalý hráč Realu Madrid získal rekord vskutku stylově: 36. gól v sezoně vstřelil nůžkami.

AS Řím by v případě jakéhokoli zaváhání Neapole poskočilo na pozici vicemistra, takto ale zůstalo i po výhře v Miláně na třetí pozici a o Ligu mistrů bude muset bojovat ve 4. předkole. V zápase na San Siru Římané potvrzovali formu z posledních zápasů a po gólech Salaha, El Shaarawyho a střídajícího Emersona vedli už o tři branky. V závěru pouze zkorigoval stav Bacca, s 18 góly nejlepší střelec AC Milán.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

Juventus Turín - Sampdoria Janov 5:0 (15. z pen. a 37. Dybala, 5. Evra, 77. Chiellini, 85. Bonucci),

20:45 AC Milán - AS Řím, Neapol - Frosinone, Sassuolo - Inter Milán.