Juventus vytvořil nový klubový rekord, první je stále Neapol

7. 2. 2016 17:29
Fanoušci Neapole protestovali proti rasismu, když zvedli nad hlavu portréty obránce Kalidou Koulibaly | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 24. kole italské ligy na hřišti Frosinone 2:0 a čtrnáctou ligovou výhrou v řadě během jediné sezony vytvořili nový klubový rekord. První je stále Neapol, která porazila Carpi 1:0. Naopak ztratily oba milánské kluby.

Juventus svoji sérii začal na konci října v městském derby proti FC Turín, od té doby neztratil jediný bod. Ve Frosinone o svém vítězství rozhodl ve druhém poločase. Skóre otevřel v 73. minutě Juan Cuadrado po zpětné přihrávce Sandra. Definitivní jistotu vítězství přidal "Staré dámě" Paulo Dybala, který v nastaveném čase zvýšil na konečných 2:0.

Více jak čtrnáct zápasů v řadě se podařilo vyhrát pouze Interu Milán v sezoně 2006/07, kdy svoji sérii dotáhl až na sedmnáct vítězství za sebou.

První je však stále Neapol, která si po sedmé výhře v řadě drží před Juventusem dvoubodový náskok. O těsnou výhru nad Carpi se postaral Gonzalo Higuaín, který v 69. minutě proměnil pokutový kop. Argentinský střelec v této sezoně Serie A nastřílel 24 branek, trefil se navíc v šesti posledních zápasech.

Po dobrém vstupu do sezony ztrácí Inter Milán, který vyhrál od začátku roku jen dvakrát a tuto bilanci nevylepšil ani ve Veroně. Blíže výhře byl dokonce poslední Hellas, který po hodině hry vedl 3:1. Inter ale zásluhou branek Icardiho a Perišiče zachránil alespoň remízu. V tabulce je Inter čtvrtý, AS Řím na něj po domácí výhře nad Sampdorií 2:1 ztrácí už jen bod. Svěřenci Luciana Spalettiho zvítězili potřetí v řadě.

Nedařilo se ale ani druhému milánskému klubu, AC doma pouze remizovalo 1:1 s Udine. "Rossonerri" alespoň stále drží sérii bez prohry, která nyní trvá už šest zápasů. Naopak Udine už stejný počet utkání nezvítězilo.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Hellas Verona - Inter Milán 3:3 (13. Helander, 16. Pisano, 57. Ionita - 8. Murillo, 61. Icardi, 78. Perišič), AC Milán - Udine 1:1 (48. Niang - 17. Armero), FC Turín - Chievo 1:2 (19. Benassi - 34. vlastní Peres, 72. Birsa z pen.), Frosinone - Juventus Turín 0:2 (73. Cuadrado, 90.+1 Dybala), Neapol - Carpi 1:0 (69. Higuaín z pen.), Sassuolo - Palermo 2:2 (45.+1 Defrel, 50. Missiroli - 30. Vázquez, 53. Ďurděvič), Bergamo - Empoli 0:0, AS Řím - Sampdoria Janov 2:1 (45. Florenzi, 49. Perotti - 59. vlastní Pjanič).