Juventus vyhrál podesáté v řadě, AS Řím neporazil poslední Veronu

17. 1. 2016 17:40
Juventus Turín ve 20. kole italské fotbalové ligy zvítězil na stadionu Udine 4:0 a po desátém vítězství v řadě se posunul na druhé místo Serie A. Naopak AS Řím ani pod vedením nového trenéra Luciana Spallettiho nedokázal porazit Veronu
Hráči Juventusu slaví gól
Hráči Juventusu slaví gól | Foto: Reuters

Řím - Juventus Turín ve 20. kole italské fotbalové ligy zvítězil na stadionu Udine 4:0 a po desátém vítězství v řadě se posunul na druhé místo Serie A. Naopak AS Řím ani pod vedením nového trenéra Luciana Spallettiho nedokázal porazit poslední Hellas Verona.

V Udine zazářil především Paulo Dybala, díky kterému obhájce titulu nastřílel všechny čtyři góly už v prvním poločase. Argentinský záložník se sám prosadil z přímého a poté i pokutového kopu, navíc asistencemi připravil branky i pro Khediru a Sandra. Juventus čtyři góly během první půle nastřílel naposledy v listopadu 2012 proti Pescare.

Ani po přestávce se domácí, kteří po vyloučení Danila hráli od 25. minuty v deseti hráčích, na žádný větší odpor nezmohli, ale skóre se už nezměnilo. Juventus ztrácí na vedoucí Neapol nadále dva body.

Kontakt s prvními příčkami tabulky dál ztrácí AS Řím, který remizoval popáté z poslední šesti utkání. Výsledkové zlepšení zatím nepřinesl ani příchod Spallettiho, který v týdnu nahradil odvolaného Rudiho Garciu.

Favorit sice vedl po brance Nainggolana z prvního poločasu, jenže po přestávce z penalty srovnal Pazzini a AS poté doplatil na špatné proměňování šancí. Salah trefil tyč, Džeko pro změnu přestřelil z malého vápna branku. Hellas dokonce mohl i vyhrát, ale Rebič také trefil jen tyč.

Na tři body k pátému Římu se přiblížil AC Milán, jenž vyhrál 2:0 nad Fiorentinou a posunul se na šestou pozici. Fiorentina naopak promarnila šanci jít na třetí příčku a zůstala čtvrtá. Skóre zápasu otevřel už ve 4. minutě po průniku do vápna devátým gólem v sezoně Kolumbijec Carlos Bacca. Výhru Milána pečetil dvě minuty před koncem svou premiérovou trefou po lednovém návratu do klubu střídající Kevin-Prince Boateng.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

FC Janov - Palermo 4:0 (71. a 88. Pavoletti, 4. Suso, 75. Rincón), AS Řím - Hellas Verona 1:1 (41. Nainggolan - 61. Pazzini z pen.), Boloňa - Lazio Řím 2:2 (2. Giaccherini, 18. Destro - 6. Candreva z pen., 77. Lulič), Carpi - Sampdoria Janov 2:1 (28. Lollo, 55. Mbakogu z pen. - 33. Correa), Chievo - Empoli 1:1 (7. Paloschi - 47. Tonelli), Udine - Juventus Turín 0:4 (15. a 26. z pen. Dybala, 19. Khedira, 42. Sandro), AC Milán - Fiorentina 2:0 (4. Bacca, 88. Boateng).