Juventus si výhrou v Cagliari pojistil vedení v italské lize

Aktualizováno 18. 12. 2014 23:10
Do nového roku vstoupí v čele italské ligy fotbalisté Juventusu.
Na konečných 3:0 pro Juventus upravil Fernando Llorente.
Na konečných 3:0 pro Juventus upravil Fernando Llorente. | Foto: Reuters

Řím - Do nového roku vstoupí v čele italské ligy fotbalisté Juventusu. Po předchozích dvou remízách zvítězili dnes v Cagliari nad svěřenci Zdeňka Zemana 3:1 a mají čtyřbodový náskok před druhým AS Řím, který sehraje zápas 16. kola s AC Milán až v sobotu.

Skóre utkání v Cagliari, které jako jediný tým v soutěži dosud doma nevyhrálo, otevřel už ve třetí minutě dorážkou Carlos Tévez. Argentinský útočník si desátým gólem v sezoně upevnil vedení v pořadí střelců. V 15. minutě zvýšil Arturo Vidal, jenž poslal zpoza velkého vápna odražený míč přesně k tyči.

Po trefě Fernanda Llorenteho v úvodu druhého poločasu vedli hosté už 3:0. Luca Rossettini se postaral alespoň o čestný úspěch Cagliari, které zůstává v sestupovém pásmu.

Juventus předehrával ligový zápas kvůli tomu, že v pondělí ho čeká v Dauhá utkání o italský Superpohár proti Neapoli. Ta doma porazila poslední Parmu 2:0, po sérii čtyř zápasů bez vítězství opět naplno bodovala a posunula se na třetí místo.

Italská fotbalová liga - 16. kolo:

Cagliari - Juventus Turín 1:3 (65. Rossettini - 3. Tévez, 15. Vidal, 50. Llorente), Neapol - Parma 2:0 (19. Zapata, 30. Mertens z pen.).

1. Juventus Turín 16 12 3 1 34:7 39
2. AS Řím 15 11 2 2 28:11 35
3. Neapol 16 7 6 3 28:20 27
4. Lazio Řím 15 8 2 5 26:17 26
5. Sampdoria Janov 15 6 8 1 20:12 26
6. FC Janov 15 7 5 3 20:13 26
7. AC Milán 15 6 6 3 25:18 24
8. Fiorentina 15 6 5 4 20:12 23