AS Řím vyloupil Fiorentinu a vede italskou ligu

25. 10. 2015 17:28
Juventus Turín v domácí soutěži ožil, když doma porazil Bergamo 2:0. Milánské AC zase doma zdolalo Sassuolo 2:1.
Gervinho se trefil i proti Fiorentině a pomohl AS do čela soutěže.
Gervinho se trefil i proti Fiorentině a pomohl AS do čela soutěže. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím zvítězili v italské lize na hřišti Fiorentiny 2:1 a po čtvrté výhře v řadě se posunuli do čela tabulky o dva body před dnešního soupeře. Juventus porazil Bergamo 2:0 a teprve potřetí v sezoně získal tři body. AC Milán v závěru rozhodl o výhře 2:1 nad Sassuolem a po třech zápasech naplno bodoval.

AS Řím poslal na půdě Fiorentiny do vedení Salah, jenž v kádru "Vlků" hostuje z Chelsea, která ho v minulé sezoně zapůjčila právě do Fiorentiny. "Viola" poprvé v sezoně na svém stadionu inkasovala. V 34. minutě navíc přeběhl Gervinho s míčem polovinu hřiště, nezaváhal ani v koncovce a zvýšil na 2:0 pro hosty.

V druhém poločase mohl římský celek definitivně pojistit tříbodový zisk, Pjaničův pokus ale z brankové čáry odkopl Rodríguez. V závěru zvýšili domácí tlak a AS navíc dohrával v deseti, Babacar ale už pouze zkorigoval.

Juventus se proti Bergamu dostal do vedení po půlhodině hry, kdy Dybala překonal gólmana Sportiella střelou zpoza vápna. Argentinský útočník byl i u druhého gólu. V 49. minutě asistoval Mandžukičovi, jenž oslavil první ligovou trefu za Juventus, kam v létě přestoupil z Atlética Madrid.

Domácí měli možnost v závěru ještě navýšit náskok. Nejprve byl v 73. minutě vyloučen stoper hostů Toloi, o šest minut později kopal Pogba penaltu, jeho pokus ale Sportiello vyrazil. Přesto Juventus svého soka porazil pojedenácté v řadě.

Brankář Sassuola Consigli fauloval ve 30. minutě v pokutovém území milánského útočníka Baccu a byl vyloučen. Nově příchozí Pegolo se postavil proti penaltě, ale pokus faulovaného Kolumbijce nezneškodnil, přestože vystihl stranu.

V 53. minutě vyrovnal z přímého kopu Berardi, kterému se proti AC daří: za Sassuolo už mu vstřelil od sezony 2013/14 osm branek. Přesto se domácí radovali z tříbodového zisku, když v závěru po Bonaventurově rohovém kopu rozhodl střídající Adriano.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Sampdoria Janov - Hellas Verona 4:1 (11. Muriel, 29. Zukanovič, 45.+1 Soriano, 54. Eder - 75. Ionita), AC Milán - Sassuolo 2:1 (31. Bacca z pen., 86. Adriano - 53. Berardi), Juventus Turín - Bergamo 2:0 (28. Dybala, 49. Mandžukič), Udine - Frosinone 1:0 (20. Lodi), Fiorentina - AS Řím 1:2 (90+4. Babacar - 7. Salah, 34. Gervinho), Lazio Řím - FC Turín 3:0 (40. Lulič, 70. a 90+4. Anderson), Chievo - Neapol 0:1 (59. Higuaín)