Juventus má po výhře nad Fiorentinou italský titul na dosah

29. 4. 2015 23:02
Fotbalisté Juventusu Turín mají italský titul na dosah. Po výhře 3:2 nad Fiorentinou vedou ligovou tabulku už o 14 bodů před Laziem Řím, které může do konce sezony získat maximálně 15 bodů.
Hráči Juventusu slaví
Hráči Juventusu slaví | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín mají italský titul na dosah. Po výhře 3:2 nad Fiorentinou vedou ligovou tabulku už o 14 bodů před Laziem Řím, které může do konce sezony získat maximálně 15 bodů. Prvním jistým sestupujícím je Parma, jež po prohře na Laziu 0:4 ztrácí na místa záchrany 16 bodů.

Juventus v posledních třech kolech dvakrát prohrál a boj o titul si lehce komplikoval. A i proti Fiorentině nezačal dobře, když po půlhodině hry prohrával po penaltě Rodrígueze. Jenže už ve 36. minutě srovnal Llorente a ještě do poločasu otočil skóre Tévez.

V 67. minutě musel Juventus čelit další penaltě. Tentokrát Rodríguez neuspěl, naopak z protiútoku se znovu trefil Tévez a definitivně rozhodl. Hosté už stihli v nastavení jen snížit.

Parma, trápící se finančními potížemi, kvůli kterým jí vedení ligy odečetlo 7 bodů, nezvládla proti Laziu začátek a po 16 minutách prohrávala už 0:3. Lazio si tak s přehledem pohlídalo druhou příčku tabulky před AS Řím, které vyhrálo 3:0 v Sassuolu. A jelikož Cesena neudržela vedení nad Bergamem a jen remizovala 2:2, Parma ztratila i teoretickou naději na záchranu.

Cagliari prohrálo 0:1 na hřišti Chieva, když dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Český záložník Josef Hušbauer znovu chyběl i mezi náhradníky poraženého celku.