Juventus i AS Řím podruhé vyhrály

13. 9. 2014 22:46
Juventus Turín ve 2. kole Serie A porazil Udine 2:0, AS Řím vyhrál v Empoli 1:0.
Hráči Juventusu slaví gól proti Udine
Hráči Juventusu slaví gól proti Udine | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v utkání druhého kola italské ligy nad Udine 2:0. Za úřadujícího mistra se prosadili Carlos Tévez a Claudio Marchisio. AS Řím zvítězil na hřišti nováčka z Empoli 1:0, o výhře hostů rozhodl vlastní gól brankáře Sepeho.

Už po osmi minutách se domácí Juventus dostal do vedení, když Lichtsteiner poslal přihrávku na Téveze, jenž vstřelil svůj dvacátý ligový gól za turínský celek. "Stará dáma" i nadále potvrzovala roli favorita, soupeře nepouštěla do větších příležitostí.

Když se Udine v pokročilé fázi druhého poločasu začalo projevovat ofenzivněji, utnul veškeré jeho naděje Marchisio. Osmadvacetiletý záložník využil Tévezova pasu a zpoza vápna vyslal tvrdou střelu k pravé tyči.

První poločas v Empoli nabídl překvapivě vyrovnané utkání. Domácí tým nepůsobil jako vystrašený nováček a zejména útočník Tavano byl aktivní, v nastavení prvního dějství se však přece jen dostal do vedení favorit. Belgický záložník Nainggolan vystřelil z dálky, míč se od tyče odrazil do zad brankáře Sepeho a od nich do brány.

Druhá půle příliš gólových příležitostí nepřinesla, za hosty se do největší šance dostal obránce Maicon, Sepe ale další branku nepustil. Empoli přesto na první bod v sezoně nedosáhlo.