Juventus hrál v Římě 1:1 a dál vede ligu o devět bodů

2. 3. 2015 23:20
Šlágr italské ligy mezi Juventusem a AS Řím dopadl remízou 1:1. Juventus tak dál vede tabulku o devět bodů.
Carlos Tévez a Leonardo Bonucci
Carlos Tévez a Leonardo Bonucci | Foto: Reuters

Řím - Zápas druhého s prvním týmem italské fotbalové ligy skončil na stadionu AS Řím nerozhodně 1:1 a hostující Juventus si tak v čele tabulky udržel devítibodový náskok. Na vedoucí branku nejlepšího střelce Serie A Carlose Téveze, který se prosadil popatnácté v sezoně, odpověděl v závěru vyrovnáním domácí Seydou Keita. To už AS hrál v oslabení o vyloučeného Torosidise.

Římský celek doma naposledy zvítězil 30. listopadu, pak pětkrát remizoval a sérii bodových ztrát prodloužil i dnes. V první půli měl přitom před 50.000 diváků značnou převahu, jenže obrana hostů pracovala bezchybně a nepustila protivníka do žádné gólové šance, dokonce ani k jediné střele na Buffona.

Po změně stran se začal osmělovat také Juventus, chilský záložník Vidal ale v 50. minutě De Sanctisovu branku těsně minul. Právě za faul na Vidala dostal po hodině hry druhou žlutou kartu Torosidis a z nařízeného přímého kopu Tévez skóroval střelou přes zeď.

Na druhé straně nejprve neuspěl stoper Manolas, jehož hlavičku zneškodnil Buffon, z podobné situace ale v 78. minutě přece jen vyrovnal Keita. AS Řím tak má dál na kontě jen dvě ligové prohry, obhájce titulu Juventus jedinou.