Jordán a Nestrašil přispěli v NHL k výhře Caroliny

1. 3. 2015 7:12
Čeští hokejisté Michal Jordán a Andrej Nestrašil přispěli v sobotním utkání NHL k překvapivé výhře Caroliny 5:3 na ledě New Yorku Islanders.
Michal Jordán
Michal Jordán | Foto: ČTK

New York - Čeští hokejisté Michal Jordán a Andrej Nestrašil přispěli v sobotním utkání NHL k překvapivé výhře Caroliny 5:3 na ledě New Yorku Islanders, druhého nejlepšího týmu Východní konference. Obránce Jordán dal gól, útočník Nestrašil na dva přihrál a Hurricanes si připsali třetí vítězství v řadě.

Carolina rozhodla o cenném úspěchu čtyřmi góly ve druhé třetině. Jordán osm sekund před jejím koncem zvýšil na 5:2, když si v přesilovce sjel z pozice beka až před branku a pohotovou střelou zužitkoval přihrávku Jordana Staala. Čtyřiadvacetiletý zadák původem ze Zlína tak zaznamenal druhý gól v NHL.

"Máme za sebou dva povedené zápasy ve dvou dnech a vůbec celý týden byl dobrý," prohlásil trenér Hurricanes Bill Peters, jehož svěřenci o den dříve porazili 3:0 Washington. "Líbilo se mi nasazení, s jakým jsme tyhle dva zápasy odehráli. Vypadá to, jako by nám nahuštěnější program víc vyhovoval," dodal Peters.

Domácí útočník John Tavares, který ve třetí třetině korigoval skóre na konečných 3:5, neskrýval rozčarování. "Soupeř v pátek hrál zápas a ještě cestoval, takže pro tuhle porážku není omluva. Jako profesionálové bychom si měli být jisti, že jsme na utkání dobře připraveni a odvést dobře svou práci. Dneska jsme se tomu ani nepřiblížili," řekl Tavares, jenž s 65 body stále vévodí kanadskému bodování ligy.

Voráček bodoval

Stejný počet bodů má i Jakub Voráček, jenž si připsal asistenci při výhře Philadelphie 4:2 nad New Yorkem Rangers. Letci tak udrželi v tabulce Východní konference šestibodovou ztrátu na osmý Boston, který i díky jedné gólové přihrávce Davida Pastrňáka porazil 4:1 Arizonu. Jediný gól Kojotů vstřelil Martin Erat.

Z českých hokejistů se v deseti sobotních zápasech střelecky prosadili ještě Tomáš Plekanec a Dmitrij Jaškin. Plekanec se podílel na výhře Montrealu 4:0 nad Torontem, Jaškin pomohl St. Louis k vítězství 2:1 v Edmontonu.

Plekanec si připsal 19. zásah v sezoně, Jaškin desátý. Bývalý útočník Vsetína a pražské Slavie ve třinácté minutě otevřel skóre, když po přihrávce od Paula Stastného pálil do odkryté branky. "Paul byl jako vždy skvělý, dokáže vás najít přihrávkou kdekoliv," pochválil Jaškin syna slovenské legendy Petera Šťastného, jenž pak šest minut před koncem třetí třetiny vstřelil vítězný druhý gól.

Blues tak porazili Edmonton popáté v řadě a přichystali mu třetí porážku z posledních čtyř zápasů. "V první třetině jsme nehráli moc dobře, ale ve zbývajících dvou už to byl z naší strany dobrý výkon. Nedělali jsme chyby a byli silní v útočném pásmu," popsal Jaškin.

Už v odpoledním utkání prožil Jaromír Jágr vítěznou premiéru v dresu Floridy, která porazila 5:3 Buffalo. Do statistik zápasu se sice slavný útočník nezapsal, ale byl na ledě u dvou přesilovkových gólů Brandona Pirriho ve druhé třetině, jimiž Panteři smazali dvoubrankové manko z první třetiny.

Výsledky NHL:

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 23. Cullen, 27. Fisher, 37. S. Weber - 8. B. Smith, 23. D. Miller, 44. Marčenko, 50. Tatar. Střely na branku: 40:25. Diváci: 17.361. 1. Tatar (Detroit), 2. Cullen (Nashville), 3. D. Miller (Detroit).

NY Islanders - Carolina 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)
12. Grabner, 36. Kulemin, 50. Tavares - 18. a 30. McClement (na druhou Nestrašil), 22. Faulk, 38. Malone (Nestrašil), 40. Jordán. Střely na branku: 24:41. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. McClement, 2. Malone (oba Carolina), 3. Boychuk (Islanders).

Columbus - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
16. A. Greene (Eliáš), 60. T. Zajac. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.814. Hvězdy utkání: 1. Schneider, 2. Greene (oba New Jersey), 3. McElhinney (Columbus).

San Jose - Ottawa 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
3. Wingels, 34. Marleau - 48. a 59. Hoffman, 28. E. Karlsson, 44. Mark Stone. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Karlsson, 2. Turris, 3. Hoffman (všichni Ottawa).

Montreal - Toronto 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 42. a 58. Desharnais, 6. Malhotra, 13. Plekanec. Střely na branku: 23:30. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Desharnais, 3. Malhotra (všichni Montreal).

Philadelphia - NY Rangers 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
10. Read (Voráček), 35. Raffl, 42. Del Zotto, 60. Simmonds - 11. J.T. Miller, 32. J. Moore. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.979. Hvězdy utkání: 1. Del Zotto, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. J.T. Miller (Rangers).

Boston - Arizona 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
3. Lucic (Pastrňák), 15. Marchand, 24. Bergeron, 32. Chára - 51. Erat. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Chára (všichni Boston).

Edmonton - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Justin Schultz - 13. Jaškin, 55. Stastny. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Stastny, 2. Jaškin (oba St. Louis), 3. Justin Schultz (Edmonton).

Colorado - Minnesota 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
22. M. Talbot - 11. Haula, 30. Fontaine, 46. Pominville. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.087. Hvězdy utkání: 1. Fontaine, 2. Dubnyk, 3. Haula (všichni Minnesota).

4. Winnipeg 63 31 12 20 174:170 74
5. Minnesota 62 33 7 22 176:161 73
6. Colorado 63 27 11 25 167:182 65
7. Dallas 62 27 10 25 195:207 64