Ježek byl druhý ve stíhacím závodu na MS handicapovaných

12. 4. 2014 15:17
Český cyklista Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili ve stíhacím závodu na 4000 metrů na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v mexickém Aguascalientes.
Jiří Ježek.
Jiří Ježek. | Foto: Aktuálně.cz

Aguascalientes - Český cyklista Jiří Ježek vybojoval stříbrnou medaili ve stíhacím závodu na 4000 metrů na dráhovém mistrovství světa handicapovaných v mexickém Aguascalientes. V dramatickém závodu, v němž třikrát padl i světový rekord, šestinásobný paralympijský vítěz překonal vlastní maximum o více než sedm sekund. Nový český rekord má pro kategorii C4 jezdců s podkolenní amputací hodnotu 4:32,944 minuty.

Titul získal Slovák Josef Metelka, jenž vylepšil světový rekord o více než devět sekund na 4:30,608. "Ve finále jsem bojoval, chviličku i věřil, ale nakonec jsem se musel sklonit před lepším. Jsem ale šťastný. Pět měsíců jsem na tohle trénoval a tajně doufal v medaili a povedlo se," uvedl na facebooku Ježek, který útočil na sedmý titul mistra světa.

Další český jezdec Jiří Bouška obsadil ve stejném závodě páté místo.