Jets v krizi, Pavelec prohrál s Winnipegem počtvrté v řadě

20. 10. 2014 6:38
Hokejisté Winnipegu podlehli v nedělním utkání NHL na domácím ledě Calgary 1:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě.
Ondřej Pavelec v utkání Jets proti Calgary.
Ondřej Pavelec v utkání Jets proti Calgary. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Winnipegu podlehli v nedělním utkání NHL na domácím ledě Calgary 1:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Brankář Ondřej Pavelec kapituloval čtyřikrát z 29 střel a inkasoval zatím nejvíc gólů z pěti zápasů v sezoně.

Pro sedmadvacetiletého odchovance kladenského hokeje přitom nezačal zápas špatně. V první třetině zlikvidoval všech šest střel, udržel nulu a Jets díky gólu Marka Scheifela vedli 1:0. Jenže hosté ve druhé třetině třemi góly během dvanácti minut otočili skóre ve svůj prospěch a když v úvodu třetí části přidali čtvrtý gól, bylo rozhodnuto.

První porážku v základní hrací době utrpěli San Jose Sharks, kteří po sobotní výhře 4:2 v New Jersey nedali v Madison Square Garden proti New Yorku Rangers ani gól a prohráli 0:4. Domácí rozhodli o svém triumfu dvěma góly v poslední minutě druhé třetiny, jeden z nich vsítil Rick Nash, se sedmi zásahy nejlepší střelec soutěže.

Výsledky NHL

Los Angeles - Minnesota 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 14. Toffoli, 43. Pearson - 47. Cooke. Střely na branku: 16:41. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Toffoli (oba Los Angeles), 3. Suter (Minnesota).

Anaheim - St. Louis 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 18. a 36. Vatanen, 2. Beleskey. Střely na branku: 25:28. Diváci: 15.687. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen, 2. Getzlaf, 3. Andersen (všichni Anaheim).

Winnipeg - Calgary 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky: 11. Scheifele - 27. Wideman, 31. Gaudreau, 33. Raymond, 44. Brodie. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Střely na branku: 35:29. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Hiller, 3. Brodie (všichni Calgary).

NY Rangers - San Jose 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky: 34. Hagelin, 40. St. Louis, 40. Nash, 48. Hayes. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Nash, 3. Lundqvist (všichni Rangers).