Naděje Anglie na domácím MS rozprášil Foley, Japonci doufají v play off

Podívejte se na fotogalerii z dnešní ragbyové zápasové várky.
Anglie nastupovala do utkání o všechno. Asi nikdo z domácích nečekal, že rozhodující zápas přijde už ve skupině.
Rozhodující bitvu si nenechal ujít ani trenér fotbalové reprezentace Roy Hodgson.
Jeho ragbyový "kolega" Stuart Lancaster, ještě netušil, jak hořkou pilulku bude muset po zápase spolknout.
Famózním výkonem se předvedl australský Bernard Foley, který v zápase zaznamenal neuvěřitelných 29 bodů.
Aktualizováno 3. 10. 2015 23:06
Angličané na domácím MS po prohře s Austrálií končí už v základní skupině. Naopak Japonsko na dálku soupeří se Skotskem a Jihoafrickou republikou o místo ve čtvrtfinále. Po sobotním vítězství nad Samoou k němu mají blízko, vývojem skupiny ale zamotala večerní výhra Jihoafrické republiky nad Skotskem.

Londýn - Pořádným fiaskem skončilo pro Anglii domácí mistrovství světa v ragby. Po sobotní porážce s Austrálií se totiž Angličané jako první domácí tým v historii nepodívají do play off.

Čtvrtfinále si naopak jistě zahraje právě Austrálie, která sobotní klíčový duel vyhrála 33:13, a Wales, jenž Anglii senzačně porazil minulý týden. Zápas mezi Anglií a Wallabies jsme sledovali živě zde.

Pořádně zamotaná je po dnešních duelech naopak skupina B, kde o postup usilují Japonsko, JAR a Skotsko.

Anglii srazil zbytečný faul

Mužem zápasu mezi Anglií a Austrálií se stal jednoznačně hostující Bernard Foley, jenž se postaral o 29 bodů. Naopak na druhé straně veškeré naděje Anglie utnul svým vyloučením Owen Farrell, který za stavu 13:20 fauloval hráče bez míče a připravil Anglii o závěrečný tlak.

Domácí sice po první půli prohrávali kvůli skvělé australské obraně zaslouženě 3:17. ale v druhém poločase se dotáhli na rozdíl sedmi bodů a vypadalo to, že si jdou minimálně pro remízu.

Deset minut před koncem ale přišlo zbytečné vyloučení Farrella, po němž Foley proměnil trestný kop a de facto bylo rozhodnuto. Následné navršování skóre ze strany Wallabies pak proběhlo v podstatě bez zájmu Angličanů.

S turnajem se světoví šampioni z roku 2003 rozloučí příští sobotu utkáním proti Uruguayi.

Japonci stále doufají v play off

Japonští ragbisté na mistrovství světa uhráli další překvapivý výsledek, když dva týdny po senzačním vítězství nad Jihoafričany zdolali Samou jednoznačně 26:5.

Před letošním turnajem dokázalo Japonsko na světovém šampionátu vyhrát zápas naposledy v roce 1991, nyní už má na kontě dvě vítězství. Nad Samoou, které podlehlo v jedenácti z předchozích 14 vzájemných zápasů, vedlo po jasném průběhu prvního poločasu 20:0. Samoa doplatila i na dvě desetiminutová vyloučení, po kterých hrála několik minut ve třinácti. Bodovat se jí povedlo až po 63 minutách.

Strůjcem japonského vítězství byl Ajumu Goromaru, kterému byla přiznána trestná pětka a dalších 16 bodů přidal z kopů. S 45 body se stal nejlépe bodujícím hráčem letošního šampionátu.

Porazí Samoa Skoty?

Základní skupinu zakončí Japonci v neděli 11. října utkáním s USA, které dosud nebodovalo. Aby postoupili, musí doufat, že Samoa zároveň zdolá Skoty.

"Nemáme to pod kontrolou. Snad postoupíme, když příští týden vyhrajeme. Ale i když ne, tak jsme pro japonské ragby udělali hodně," řekl australský kouč Japonska Eddie Jones.

Jihoafričané zvládli další část rehabilitace za úvodní porážku s Japonskem. Dvojnásobní mistři světa zvítězili nad Skotskem díky třem pětkám a 19 bodům Handreho Pollarda, který minul pouze jeden ze sedmi kopů. Svou dvanáctou pětku na světových šampionátech položil v závěru Bryan Habana a v historické tabulce se dotáhl na třetího Australana Drewa Mitchella. Lepší bilanci mají jen bývalé novozélandské hvězdy Jonah Lomu (15) a Doug Howlett (13).