Jan Kovář dal gól, ale prohrál, bratra Jakuba střídali

10. 1. 2015 19:51
Hokejisté Magnitogorsku prohráli v Kontinentální lize v Ufě 2:3, jejich druhou porážku za sebou neodvrátil ani gól Jana Kováře.
Jan Kovář dal gól, Magnitogorsku to však k výhře nepomohlo
Jan Kovář dal gól, Magnitogorsku to však k výhře nepomohlo | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku prohráli v Kontinentální lize v Ufě 2:3, jejich druhou porážku za sebou neodvrátil ani gól Jana Kováře. Reprezentační útočník se v sezoně prosadil poosmnácté a v pořadí českých střelců srovnal krok s vedoucím Romanem Horákem.

Kovář v 57. minutě snížil na 1:2 a svou dorážkou otevřel dveře k dramatickému závěru, v němž nejprve domácí tým skóroval do prázdné branky, ale posledním střelcem byl až v čase 59:44 magnitogorský Osala.

Nezvítězil ani Kovářův bratr Jakub. Brankář Jekatěrinburgu dostal v Astaně čtyři góly a 27. minutě střídal. Hosté prohráli 1:4.

Slovan Bratislava vyhrál v Jaroslavli 2:0, vítěznou branku vstřelil 14 sekund před koncem druhé třetiny Tomáš Netík. Slovenský klub zabral po pěti porážkách za sebou a na postup do play off ztrácí čtyři body.

Trefil se také Vladimír Sobotka z Omsku, který doma v duelu nejlepších týmů Východní konference zvítězil 3:2 nad Kazaní. Český útočník prolomil v přesilovce střelecký půst, který trval od 4. prosince, na kontě má osm branek a s 26 asistencemi je nejlepším nahrávačem Avangardu.

Výsledky Kontinentální hokejové ligy:

Barys Astana - Jekatěrinburg 4:1, Omsk - Kazaň 3:2 (za domácí Sobotka 1+0), Chanty-Mansijsk - Vladivostok 3:6, Čeljabinsk - Chabarovsk 6:4, Ufa - Magnitogorsk 3:2 (za hosty Jan Kovář 1+0), Lada Togliatti - Novokuzněck 6:3, Atlant Mytišči - Dynamo Moskva 2:3, HK Soči - Dinamo Minsk 2:3, Jaroslavl - Slovan Bratislava 0:2 (Netík 1+0, Vondrka 0+1), Nižněkamsk - Novosibirsk 1:2, Viťaz Podolsk - Záhřeb 2:3 v prodl.