Plzeň přetlačila Slovácko, Baroš dvěma góly smetl milovaný Baník

14. 2. 2016 15:52
Dvěma góly přispěl Milan Baroš k vítězství Mladé Boleslavi nad Baníkem Ostrava. Středočeši tak v 17. kole vyhráli 3:0. Třetí trefu přidal v závěru Čermák. Těsným výsledkem 2:1 si fotbalisté Plzně opět zajistili vedení v Synot lize o tři body, když v Uherském Hradišti porazili Slovácko
Radost fotbalistů Plzně
Radost fotbalistů Plzně | Foto: Dalibor Sosna

Uherské Hradiště/Mladá Boleslav - Těsným výsledkem 2:1 si fotbalisté Plzně opět zajistili vedení v Synot lize o tři body, když v  Uherském Hradišti porazili Slovácko. Dvěma góly přispěl Milan Baroš k vítězství Mladé Boleslavi nad Baníkem Ostrava. Středočeši tak v nedělním 17. kole Synot ligy vyhráli 3:0. Třetí trefu přidal v závěru Čermák.

Viktoria od začátku spoléhala na rychlé protiútoky po stranách, které vedli napravo Kopic a na opačné straně Kovařík. Už ve 12. minutě Kovařík oklamal Chvátala, po jeho přesném centru nabíhající Kolář hlavou překonal Heču a skóroval proti klubu, v němž v sezoně 2004/05 působil.

Vedoucí branka Plzeň uklidnila, přesnější kombinační souhrou přehrávala soupeře ve středu pole a dostávala se často k zakončení. Ve 25. minutě Daníček v pokutovém území srazil pronikajícího Hořavu a z penalty přidal Kolář svou druhou branku.

Po druhém gólu se Plzeň částečně zatáhla do defenzivy. Soupeři ale zprvu nenechávala volný prostor a kombinační akce Slovácka vedly jen do šířky bez momentu překvapení. Po brejku ve 37. minutě se blýskl domácí brankář Heča, který kryl po sólu střelu Ďuriše.

Po změně stran začala hrát Plzeň v poklidném tempu se snahou kontrolovat hru, na což brzy doplatila. Střídající Došek chvíli po příchodu na hřiště našel přesnou nahrávkou ve vápně Diviše, kterého srazil Limberský. Penaltu bezpečně proměnil Kerbr a Plzeň v lize inkasovala poprvé po předchozích čtyřech zápasech s čistým kontem.

Slovácku branka dodala sebedůvěru a zvýšilo útočnou aktivitu. Plzeň se v závěru dostala pod mírný tlak, ale pozornou defenzivou tříbodový zisk ubránila. V lize tak vyhrála pošesté za sebou.

Baroš od začátku exceloval

Baroš svůj bývalý klub vůbec nešetřil. Už v úvodu předvedl hezkou individuální akci, ale hostující obrana ještě nebezpečí zažehnala.

Ve 14. minutě však už bývalý reprezentační kanonýr udeřil. Po autovém vhazování předvedla Mladá Boleslav hezký brejk, Chramosta utekl, přiťukl míč rozběhnutému Baroši a ten tváří v tvář brankáři Šromovi nezaváhal. Z úcty k Baníku svou branku neslavil a jen omluvně zvedl ruce.

Ostrava pod novým trenérem Petrželou hrála aktivně, snažila se kombinovat, ale na útočné třetině působil mladý tým často naivně a nedokázal se výrazněji prosadit. Domácí gólman Šeda tak byl téměř bez práce.

Mladá Boleslav se snažila využívat vysokého postavení defenzivy Baníku a pasy za obranu hledala nabíhající Chramostu a Baroše. Nebezpečné situace musel často řešit vyběhnutím gólman Šrom. Největší hrozba však přišla po zpětné přihrávce na Fleišmana, který z 25 metrů vystřelil tvrdě, ovšem vedle.

Pojistku tak domácí přidali až v úvodu druhé půle, kdy Čermák utekl po pravé straně, na malém vápně našel Baroše a ten se hlavou znovu nemýlil. Šlo o jeho pátý gól v ligové sezoně. Když pak šest minut před koncem střídal, tleskal mu vestoje celý stadion včetně fanoušků Baníků, kteří vyvolávali jeho jméno.

Ostrava už nevymyslela nic, čím by utkání alespoň zdramatizovala, naopak domácí nevyužili ještě několik nadějných útoků na navýšení skóre. Až v 87. minutě utekl Čermák a završil vítězství Boleslavi třetím gólem.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0 (1:0)
Branky:
14. a 51. Baroš, 87. Čermák. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Hrubý, Mondek, Kaša (všichni Ostrava). Diváci: 4604.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Čermák, Ščuk, Jánoš, Kalabiška (64. Přikryl) - Baroš (84. Klobása), Chramosta (76. Takács). Trenér: K. Jarolím.

Ostrava: Šrom - Sukup, Kaša, Honiš (39. Matěj), Granečný - Mondek, Hrubý, Lásik, Ožvolda (82. De Azevedo), Holzer - O. Šašinka. Trenér: Petržela.