Jako v Soči. Sáblíkovou na 3 km porazila Wüstová

8. 3. 2014 15:55
Martina Sáblíková skončila na SP v Inzellu druhá v závodu na 3000 metrů. Stejně jako na olympijských hrách v Soči prohrála s Nizozemkou Ireen Wüstovou, která byla rychlejší o 2,48 sekundy.
Martina Sáblíková v Inzellu stejně jako na olympiádě nestačila na Ireen Wüstovou | Foto: Reuters

Inzell - Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Inzellu druhá v závodu na 3000 metrů. Stejně jako na olympijských hrách v Soči prohrála s Nizozemkou Ireen Wüstovou, která byla rychlejší o 2,48 sekundy.

"Jsem moc spokojená, jak ta trojka dopadla," citoval Sáblíkovou server iDnes.cz. Rychlobruslařka se přitom bála, že závěr závodu fyzicky nevydrží. "Nohy mě ke konci bolely přímo hrozně. Bohužel, tak to je, máme konec sezony, už mi trochu docházejí síly. Ale závod to byl pěknej," řekla.

K triumfu v poháru stačí páté místo

V průběžném pořadí SP na dlouhých tratích vede trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková před finálovým závodem o 80 bodů před Němkou Claudií Pechsteinovou, kterou dnes porazila v přímém souboji v závěrečné rozjížďce o více než tři vteřiny. Česká reprezentantka tři z pěti vytrvaleckých závodů SP v sezoně vyhrála, ve zbývajících dvou byla druhá.

V Heerenveenu se bude za týden udělovat za vítězství 150 bodů. Sáblíková může SP vyhrát poosmé za sebou, stačí jí k tomu páté místo. "Ale takhle to neřeším a nepočítám. Budu za týden zase startovat s Pechi v posledním páru a bude pro mě důležité, aby mi neodjela nebo abych ji porazila. Pojedu na celkové vítězství," řekla Sáblíková.

Karolína Erbanová skončila osmá v závodu na 500 metrů a opět vylepšila své maximum v sezoně. V pátek byla na této trati desátá. I podruhé zvítězila Američanka Heather Richardsonová.

Erbanová dosáhla času 38,30 sekundy, o tři setiny pomalejšího než v pátek, přesto si do pořadí Světového poháru připsala větší porci bodů. Za vítězkou zaostala o šest desetin.

Světový pohár v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Muži:

500 m: 1. R. Mulder (Niz.) 34,96, 2. Junio (Kan.) 35,02, 3. Ihle (Něm.) 35,10.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. Mo Te-pom (Korea) 527 b., 2. M. Mulder (Niz.) 508, 3. R. Mulder 476.

1000 m: 1. Davis (USA) 1:08,70, 2. Groothuis (Niz.) 1:08,80, 3. Hansen (USA) 1:08,90.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Davis 470, 2. M. Mulder (Niz.) 260, 3. Hansen 210.

Závod s hromadným startem: 1. Stroetinga (Niz.) 10:11,43, 2. Swings (Belg.) -0,13, 3. De Vries (Niz.) -2,16.

Ženy:

500 m: 1. Richardsonová (USA) 37,70, 2. Fatkulinová (Rus.) 37,84, 3. Wolfová (Něm.) 37,89, ...8. Erbanová (ČR) 38,30.
Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Korea) 700, 2. Richardsonová 690, 3. Fatkulinová 660, ...16. Erbanová 154.

3000 m: 1. Wüstová (Niz.) 4:01,52, 2. Sáblíková (ČR) 4:04,00, 3. Nautaová (Niz.) 4:04,44.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Sáblíková 460, 2. Pechsteinová (Něm.) 380, 3. Wüstová 240.