reklama

Jak rozhodnout mrtvý závod? Gatlin: Ať se poperou v želatině

Americký sprinter Justin Gatlin. Americký sprinter Justin Gatlin. Foto: Reuters

Eugene - Jak rozsoudit nerozsouditelné? Americkou atletickou kvalifikací na olympiádu stále hýbe "mrtvý" závod žen na 100 metrů. Allyson Felixová a Jeneba Tarmohová skončily ve shodném čase na třetím místě. Ani dvě cílové fotografie z různých míst nerozsoudily, která ze sprinterek obsadila třetí příčku, zaručující start na olympijských hrách v Londýně.

Se zajímavým řešením teď přišel mužský kolega sprinterek Justin Gatlin. Ten navrhl, aby se atletky o účast na OH popraly v želatině. Nejlépe červené.

Rozhodne dodatečný závod nebo hod mincí

"To by bylo dobré. Já jsem pro červenou, ta je moje nejoblíbenější," citoval server espn.com Gatlina.

Kauza ale bude mít pochopitelně úplně jiné řešení. Americká atletická federace dá sprinterkám možnost dodatečného závodu. Pokud odmítnou, rozhodne hod mincí.

Trenér obou závodnic Bob Kersee se odmítl na rozhodování podílet. "Bylo by to jako rozhodovat se, které dítě máte raději," poznamenal.

 

Sport - 26. 6. 2012 11:17

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama