Jágrovo Kladno podlehlo Třebíči a ani napotřetí naplno nebodovalo

14. 9. 2015 21:51
Chábera z Kladna inkasuje.
Chábera z Kladna inkasuje. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Kladna nedokázali ani napotřetí naplno bodovat a po nevýrazném výkonu podlehli ve 3. kole první ligy Třebíči 1:2 po samostatných nájezdech. Rytíře tentokrát už nepovzbuzoval majitel klubu Jaromír Jágr, který odletěl do zámoří připravit se na sezonu NHL.

Zápas přitom začal pro Středočechy slibně, už v 9. minutě Stach otevřel skóre a Kladnu patřilo hřiště. Jenže Třebíč od druhé třetiny převzala iniciativu a vyrovnala. Kladenské trápení pokračovalo i v poslední třetině, v nájezdech pak získala bod navíc Horácká Slavia stejně jako v prvním kole v Šumperku díky Davidu Dolníčkovi.

Jihlava už také není stoprocentní

Po třetím kole už není ani jeden tým stoprocentní. Jihlava totiž ztratila v Šumperku tříbodové vítězství 59 sekund před koncem, kdy domácím vyšla power play a zásluhou Jiřího Půhoného vyrovnali na 4:4. Dukla, v jejíž brance se opět objevil patnáctiletý talent Jakub Škarek, ale fanouškům Šumperka radost vzala. Prodloužení rozhodl svým druhým gólem v utkání po 69 vteřinách Richard Diviš.

Českobudějovický Motor také ztratil výborně rozehraný zápas, v Litoměřicích vedl ještě v průběhu poslední třetiny o dvě branky. Domácí celek ale zmobilizoval síly a po gólech Kopty a druhé trefě Kally si řekl o prodloužení a nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Zdeněk Doležal, který zároveň sesadil Motor z čela tabulky.

Pražská Slavia přišla v Prostějově o tříbodové vítězství také v závěru. Domácí Jestřábi se pokusili o hru bez brankáře a po tlaku vybojovali trestné střílení, které Michal Dragoun proměnil. V závěrečných nájezdech přesto byli úspěšní červenobílí.

Doma uspěly Ústí, Přerov i Benátky

Roli favorita splnil Slovan Ústí nad Labem, který zápas s Havířovem rozhodl ve druhé třetině pěti góly a vyhrál 7:4. Přerov dokázal i podruhé využít domácího prostředí. Duel s Mostem byl dlouho vyrovnaný, během krátké pasáže v polovině poslední třetiny ale Horáka postupně překonali Pšurný, Dostálek a Goiš a zařídili vítězství 4:1.

Benátky sice na začátku druhé třetiny odskočily Kadani na dvoubrankový rozdíl, definitivně ale zlomily soupeře až deset minut před koncem v přesilovce po Lakatošově brance. Konečnou podobu výsledku na 5:2 dal technický gól 27 sekund před závěrečnou sirénou, který sudí připsali Ordošovi.

První hokejová liga - 3. kolo:

Benátky nad Jizerou - Kadaň 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), Kladno - Třebíč 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0), Litoměřice - České Budějovice 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0), Prostějov - Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0), Přerov - Most 4:1 (1:0, 0:1, 3:0), Šumperk - Jihlava 4:5 v prodl. (0:0, 3:4, 1:0 - 0:1), Ústí nad Labem - Havířov 7:4 (1:1, 5:0, 1:3).

1. Jihlava 3 2 1 0 0 13:6 8
2. České Budějovice 3 2 0 1 0 16:9 7
3. Třebíč 3 1 2 0 0 8:4 7
4. Ústí nad Labem 3 2 0 0 1 11:9 6
5. Přerov 3 2 0 0 1 8:6 6
6. Slavia Praha 3 1 1 1 0 7:5 6
7. Benátky nad Jizerou 3 1 1 0 1 6:4 5
8. Most 3 1 0 0 2 10:9 3