Jágrovi Devils porazili Oilers, Schneider překonal Brodeura

22. 11. 2014 6:32
Hokejisté New Jersey zvítězili v pátečním utkání NHL na ledě Edmontonu 2:0 a připsali si třetí výhru z posledních pěti zápasů.
Cory Schneider a Patrik Eliáš slaví výhru New Jersey
Cory Schneider a Patrik Eliáš slaví výhru New Jersey | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Jersey zvítězili v pátečním utkání NHL na ledě Edmontonu 2:0 a připsali si třetí výhru z posledních pěti zápasů. Naopak Oilers už podruhé v sezoně prohráli páté utkání za sebou.

Oba góly vstřelili Devils ve druhé třetině. Pokaždé byl na ledě český obránce Marek Židlický, do statistik se ale nezapsal, stejně jako jeho krajané Patrik Eliáš, Martin Havlát a Jaromír Jágr. Ten už nebodoval ve čtyřech zápasech, což je nejdelší série v letošní sezoně.

Hlavní hvězdou zápasu byl brankář Cory Schneider, který zneškodnil všech 29 střel a vychytal druhé čisté konto v sezoně. Osmadvacetiletý gólman zároveň vytvořil nový klubový rekord, když odchytal dvacáté utkání v řadě od začátku sezony a překonal tak dosavadní maximum klubové ikony Martina Brodeura, který v sezoně 2001-02 nasbíral 19 startů po sobě.

"Byl to pro nás důležitý zápas. Poslední dva jsme prohráli, nebyli jsme spokojeni s naším výkonem a potřebovali jsme už zase zabrat," prohlásil Schneider. "Máme za sebou dva zápasy ze čtyř v řadě na hřištích soupeřů a je pro nás důležité, že máme zatím padesátiprocentní úspěšnost," dodal Schneider. Devils začali venkovní sérii úterní porážkou 1:3 ve Winnipegu, čekají je ještě zápasy v Calgary (dnes) a ve Vancouveru (úterý).

Tučňáci dotahovali, v nájezdech nestačili

Také v dalších dvou pátečních střetnutích se radovali z výhry hosté - Boston znovu bez Davida Krejčího zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Columbusu, New York Islanders uspěli 5:4 po nájezdech v Pittsburghu.

V souboji dvou nejlepších týmů Metropolitní divize vybojovali Islanders sedmou výhru z posledních osmi zápasů. Pomohli si k ní i třemi góly v rozmezí 95 sekund, díky nimž v první třetině získali vedení 3:1. Hosté pak vedli ještě jednou o dva góly 4:2, ale Penguins se povedlo manko dohnat. O vyrovnání se postaral sedm minut před koncem Patric Hörnqvist.

Penaltový rozstřel Islanders vyhráli 2:1. Ve druhé sérii sice poslal Penguins do vedení Sidney Crosby, vzápětí ale vyrovnal Frans Nielsen a následně rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty Kyle Okposo, který tak pokazil brankáři Pittsburghu Marcu-Andrému Fleurymu jubilejní 300. zápas v NHL.

Jeho protějšek Chad Johnson oslavil premiérové vítězství v kariéře proti Pittsburghu, který ho v roce 2006 draftoval. "Myslím, že tahle výhra ohromně nakopne naše sebevědomí," řekl Johnson. "V každém zápase samozřejmě chcete získat dva body, ale proti nejsilnějším týmům jsou cenné dvojnásob," dodal osmadvacetiletý kanadský brankář, který chytá už za čtvrtý klub během posledních pěti let.

Boston parádně otočil

Boston předvedl v Columbusu velký obrat. Bruins po dvou třetinách prohrávali 0:2, ale ve třetí části třemi góly během deseti minut skóre otočili. Nakonec se rozhodovalo až v dlouhém penaltovém rozstřelu, v němž neuspělo prvních třináct střelců. Až v sedmé sérii zařídil výhru Bostonu ruský útočník Alexandr Chochlačev, jehož Bruins kvůli velké marodce povolali ve čtvrtek z farmy v Providence.

"Udělal jsem s pukem několik kliček a pak jsem prostě vystřelil mezi nohy," popsal rozhodující gól jednadvacetiletý rodák z Moskvy, který odehrál teprve své druhé utkání v NHL, přičemž debut prožil loni. "Vždy jsem rád, když mě povolají z farmy. Nikdy nevím, kdy budu hrát, ale prostě musím být připraven," prohlásil Chochlačev.

Do sestavy se vešel díky zranění Davida Krejčího, který vynechal sedmý z posledních deseti zápasů. "Ráno se necítil dobře. Co ho přesně trápí, vám neprozradím, ale je to prostě ten případ, kdy se David jednou cítí stoprocentně v pořádku a další den už ne," uvedl trenér Claude Julien.

Utkání Buffala s New Yorkem Rangers bylo odloženo kvůli sněhové kalamitě.

Výsledky NHL:

Edmonton - New Jersey 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 31. Henrique, 36. T. Ruutu. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Gelinas, 3. Henrique (všichni New Jersey).

Columbus - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 10. Johansen, 12. Foligno, 53. Johnson - 42. Seidenberg, 50. Fraser, 52. Paille, rozh. nájezd Chochlačev. Střely na branku: 28:41. Diváci: 15.030. Hvězdy zápasu: 1. Chochlačev (Boston), 2. Johansen, 3. Foligno (oba Columbus).

Pittsburgh - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Sutter, 17. Comeau, 29. Spaling, 54. Hörnqvist - 9. Martin, 9. Kuljomin, 10. Strome, 26. Leddy, rozh. nájezd Okposo. Střely na branku: 30:35. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Okposo (oba Islanders), 3. Hornqvist (Pittsburgh).

Utkání Buffalo - NY Rangers bylo kvůli sněhové kalamitě přeloženo na 20. února.

4. Winnipeg 21 10 3 8 43:47 23
5. Minnesota 18 11 0 7 53:41 22
6. Dallas 20 7 4 9 56:68 18
7. Colorado 20 6 5 9 49:64 17