Jágr při premiéře za Panthers nebodoval, přesto slaví výhru

28. 2. 2015 23:36
Jágr při svém prvním startu za Floridu nebodoval, Panteři ale i tak dokázali otočit zápas z 0:2 na 5:3.
Jaromír Jágr při své premiéře za Floridu Panthers
Jaromír Jágr při své premiéře za Floridu Panthers | Foto: ČTK

Sunrise - Vítěznou premiéru v dresu Floridy Panthers zažil v sobotu český hokejový matador Jaromír Jágr. Nejstarší hráč této sezony NHL po duelu s Buffalem Sabres mohl oslavit výhru 5:3.

Jágr nastoupil do utkání proti nejhoršímu týmu soutěže v první formaci Floridy s Aleksanderem Barkovem a Jonathanem Huberdaueam. A i když stejně jako v předchozích osmi zápasech nebodoval, byl na ledě při dvou přesilovkových brankách Brandona Pirriho.

Během zápasu Jágr také třikrát prověřil svého krajana v brance Buffala Michala Neuvirtha, ale ani jednou neuspěl. Krom dvou přesilovkových tref Floridy byl na ledě i u jedné obdržené branky.

Panteři se dočkali v přesilovce

Jágr od prvních střídání prodával především své kilogramy v soubojích u mantinelu a snažil se svým spoluhráčům připravovat šance. Jako první se ale radovalo Buffalo, když Luonga prostřelil Hodgson. V 8. minutě už to bylo o dva góly, když se i přes tři couvající protihráče prosadil Meszároš.

Panteři i díky přesilovým hrám byli lepším a aktivnějším týmem. Česká osmašedesátka do početních výhod nastupovala a operovala před brankou Neuvirtha. Velké šance Bjugstada a Eklblada ovšem zlikvidoval český gólman.

Panteři po přestávce ještě zvýšili tlak na bránu Sabres, ale sami mohli inkasovat, když jim v přesilovce ujel za záda Foligno, Luonga však nepřekonal. Snížení se dočkali v 33. minutě, kdy se domácí dostali do výhody pěti proti třem. Pirri pálil od modré, Jágr hlídkoval před bránou a puk skončil v síti.

Neuvirth ve velké šanci Jágra vychytal

O minutu později přišlo z pokračující klasické přesilovky vyrovnání a opět čerstvá posila Floridy stínila Neuvirthovi ve výhledu, když Pirri poslal puk za jeho záda. Domácí dvě rychlé branky nabudily a do konce třetiny se jim povedlo dokonat obrat, když se prosadil Bjugstad.

Na začátku třetí části otestoval Neuvirtha znovu Jágr, který se proháčkoval mezi kruhy, pak se opora Sabres vyznamenala proti osamocenému Jimmymu Hayesovi. Florida nápor nezúročila a po další z Jágrových přihrávek do šance se neprosadil ani Huberdeau.

Z ničeho nic tak vyrovnal v 53. minutě volný Torrey Mitchell. Na ledě byl v té době i český veterán. Za 68 vteřin ale rozhodl Scottie Upshall a 16 vteřin před koncem pojistil výsledek do prázdné branky Derek MacKenzie.

Výsledek NHL:

Florida - Buffalo 5:3
Branky:33. a34. Pirri. Pirri, 39. Bjugstad, 55. Upshall , 60. MacKenzie – 3. Hodgson , 8. Meszároš , 53. Mitchell Střely na branku: 47:14. Brankář Michal Nuevirth (Buffalo) odchytal celý zápas, pochytal 42 z 46 střel a měl úspěšnost zákroků 91,3 procenta. Diváci: 10.374. Hvězdy utkání: 1. Pirri, 2. Upshall (oba Florida), 3. Neuvirth (Buffalo).

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 23. Cullen, 27. Fisher, 37. S. Weber - 8. Brendan Smith, 23. D. Miller, 43. Marčenko, 50. Tatar. Střely na branku: 40:25. Hvězdy utkání: 1. Tatar (Detroit), 2. Cullen (Nashville), 3. D. Miller (Detroit).