Jágr přihrál na dva góly a Devils přerušili sérii porážek

12. 11. 2014 6:28
Hokejisté New Jersey zvítězili v úterním utkání NHL nad Minnesotou 3:1 a přerušili sérii čtyř porážek.
Devils přerušili sérii porážek.
Devils přerušili sérii porážek. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New Jersey zvítězili v úterním utkání NHL nad Minnesotou 3:1 a přerušili sérii čtyř porážek. Dvěma přihrávkami se o to zasloužil Jaromír Jágr, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou večera, jednu asistenci si připsal obránce Marek Židlický.

Rozhodující náskok získali Devils díky dvěma gólům ve druhé třetině. Skóre otevřel ve 26. minutě Tuomo Ruutu, o čtyři minuty později zvýšil Mike Cammalleri, který dorazil Jágrovu střelu švihem z mezikruží. Hosté ve 46. minutě zdramatizovali utkání gólem v oslabení a domácí si oddychli až 38 sekund před závěrečnou sirénou, kdy při power-play přidal Travis Zajac třetí gól, u něhož asistovali Jágr a Židlický.

Brankář Schneider měl poslání

Jedním z hlavních strůjců vítězství byl brankář Cory Schneider, který zneškodnil 23 střel. "Myslím, že jsme všichni v kabině cítili důležitost zápasu. Věděli jsme, že už musíme ukončit černou šňůru a konečně vyhrát. Ale nikdo si to možná neuvědomoval víc než náš brankář," prohlásil střelec vítězného gólu Cammalleri. "Vypadalo to, jako by vychytat výhru bylo jeho poslání."

O čisté konto se Schneider připravil tak trochu sám, když při jediném gólu Minnesoty špatně rozehrál puk v přesilové hře a Ryan Carter ho překvapil střelou od levého mantinelu.

"Byla to moje chyba. Letos už jich je trošku moc. Díky bohu jsem pak udělal všechno pro to, abychom už neinkasovali," řekl s úlevou Schneider, jenž odchytal druhý zápas během 24 hodin po pondělní prohře 2:4 v Bostonu. "Tohle vítězství už jsme nutně potřebovali. Snad nás to teď nastartuje a vrátíme se zase na vítěznou vlnu."

Plekanec ukončil gólový půst

Čekání na gól po sedmi zápasech ukončil Tomáš Plekanec, který trefou do prázdné branky při power-play soupeře zpečetil výhru Montrealu 3:0 nad Winnipegem. V brance Jets, kteří poprvé po osmi zápasech vyšli bodově naprázdno, předvedl další solidní výkon Ondřej Pavelec, jenž kapituloval dvakrát z 26 střel a podobně jako Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Velký podíl na prvním gólu Canadiens měl Jiří Sekáč, který ve 23. minutě využil zaváhání obránce Granta Clitsoma, protáhl se kolem něj podél mantinelu, vybruslil z rohu kluziště až před branku, kde mu sice Pavelec vypíchl puk, ale dojíždějící Lars Eller jej dorazil do sítě. Podruhé Pavelec inkasoval ve 48. minutě, kdy se po závaru před brankou dostal k dorážce Alex Galchenyuk.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen domácí gólman Carey Price, který zneškodnil všech 29 střel a vychytal první čisté konto v sezoně. "Jako obvykle chytal fantasticky," konstatoval Plekanec. "Neodehráli jsme zrovna nejpovedenější zápas. Souhra trošku vázla, ale nakonec jsme vyprodukovali tři góly a to stačilo," dodal Plekanec.

Před jeho třetím gólem mohli hosté snížit, jenže střelu Evandera Kanea do odkryté branky zastavil obránce Andrej Markov. "On nikdy do poslední chvíle nepřestane hrát a ještě se mu nějak podařilo strčit do střely hokejku. Zachránil mě," děkoval za udrženou nulu gólman Price.

Fleischmann se trefil poprvé v sezoně

Vůbec poprvé v sezoně skóroval Tomáš Fleischmann a přispěl k výhře Floridy nad San Jose 4:1. Český útočník ve 44. minutě zvýšil už na 4:0, asistenci u jediného gólu Sharks zaznamenal v polovině třetí třetiny Tomáš Hertl.

"Byl to náš nejlepší zápas v sezoně," zdůraznil trenér "Panterů" Gerard Gallant. "Všechno šlo podle plánu. Podali jsme komplexní výkon. Dnes snad nebyl na ledě hráč, který by se jen vezl. Takhle musíme hrát pořád," přál by si kouč Floridy, třetího nejhoršího celku Východní konference.

V newyorské Madison Square Garden se zastavila sedmizápasová vítězná série Pittsburgu. "Tučňáci", kteří během úspěšné šňůry inkasovali jen osm gólů, podlehli domácím Rangers 0:5, když inkasovali třikrát už v první třetině.

Rangers porazili Penguins počtvrté v řadě poté, co v jarním play off otočili sérii druhého kola z 1:3 na 4:3. Klíčovou roli sehrál opět brankář Henrik Lundqvist, jenž zastavil všech 33 střel a potřetí v sezoně odešel z utkání s nulou.

Halák vychytal druhou nulu v řadě

Kanonádu předvedl také druhý newyorský klub Islanders, kteří rozstříleli Colorado 6:0 a připsali si čtvrté vítězství v řadě. Domácí tak vrátili soupeři dvanáct dnů starou porážku 0:5 z Denveru.

Slovenský brankář Jaroslav Halák podruhé za sebou vychytal čisté konto. K devatenácti zákrokům při sobotní výhře 1:0 na ledě Arizony přidal dalších dvacet a jeho neprůstřelnost trvá v součtu už 143 minut a 27 sekund.

Jenom zdát by si o tom mohl nechat český gólman Michal Neuvirth, jenž na vlastní kůži pocítil, jaké je to potkat rozjetou útočnou formaci St. Louis Blues ve složení Vladimir Tarasenko, Jaden Schwartz a Jori Lehtera. Posledně jmenovaný vytěžil v duelu s Buffalem ze spolupráce se svými parťáky čistý hattrick a výrazně přispěl k výhře 6:1, pro domácí sedmé z posledních osmi utkání.

"Dnes hráli neuvěřitelně," prohlásil útočník Joakim Lindström, který navýšil skóre v závěrečných třech minutách dvěma góly v přesilovce. "Jsou našimi lídry. Dávají klíčové góly. Je úžasné jejich souhru pozorovat," dodal Lindström.

Další střelecké představení předvedl Tyler Seguin, který dvěma góly přispěl k výhře Dallasu 4:3 v Arizoně a s dvanácti zásahy se dělí o pozici nejlepšího střelce společně s Rickem Nashem z New Yorku Rangers.

Výsledky NHL:

New Jersey - Minnesota 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 26. Ruutu, 30. Cammalleri (Jágr), 60. Zajac (Jágr, Židlický) - 46. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 14.256. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Jágr (všichni New Jersey).

NY Islanders - Colorado 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Branky: 2. Leddy, 6. Lee, 27. Hamonic, 32. Kuljomin, 47. Cizikas, 49. Strome. Střely na branku: 46:20. Diváci: 12.888. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Kulemin, 3. Strome (všichni Islanders).

NY Rangers - Pittsburgh 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 9. Zuccarello, 11. St. Louis, 15. Klein, 31. Brassard, 48. Rick Nash. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash, 3. Stepan (všichni Rangers).

Washington - Columbus 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)

Branky: 2. a 55. Johansson, 8. a 17. Ovečkin - 10. Atkinson, 40. Savard. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Jenner (Columbus).

Montreal - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 23. Eller (Sekáč), 48. Galchenyuk, 40. Plekanec. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 57 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:29. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Pavelec (Winnipeg).

St. Louis - Buffalo 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky: 18., 24. a 35. Lehtera, 58. a 59. Lindström, 57. Backes - 41. Ennis. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 29 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,3 procenta. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.570. Hvězdy zápasu: 1. Lehtera, 2. Schwartz, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Nashville - Edmonton 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Branky: 3. Ribeiro, 10. Cullen, 20. Forsberg - 21. Pouliot, 35. Jakupov. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.129. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Scrivens (Edmonton).

Chicago - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 30. B. Richards, 42. Krüger, rozhodující sam. nájezd P. Kane - 5. Paquette (Palát), 50. Kučerov. Střely na branku: 39:27. Diváci: 21.345. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Krüger (oba Chicago), 3. Bishop (Tampa Bay).

Arizona - Dallas 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 2. Murphy, 32. Vitale, 57. Boedker - 38. a 39. Seguin, 56. E. Cole, 59. Garbutt. Střely na branku: 37:32. Diváci: 11.866. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt (Dallas), 2. Smith (Arizona), 3. Seguin (Dallas).

Florida - San Jose 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 11. Hayes, 13. Barkov, 27. MacKenzie, 44. Fleischmann - 51. J. Thornton (Hertl). Střely na branku: 30:22. Diváci: 8075. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. MacKenzie, 3. Luongo (všichni Florida).

Vancouver - Ottawa 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 27. Matthias, 37. Burrows, 46. Bieksa, 65. D. Sedin - 31. Hoffman, 38. Turris, 49. Stone. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.775. Hvězdy zápasu: 1. Burrows (Vancouver), 2. Turris (Ottawa), 3. Bieksa (Vancouver).