Jágr opět hvězdou večera, dvěma góly sestřelil Ottawu

30. 3. 2015 6:18
Jaromír Jágr se v NHL stal opět první hvězdou zápasu,když dal dva góly Ottawě.
Podívejte se na lišácký druhý gól české hvězdy | Video: nhl.com

Ottawa - Nejprve otevřel skóre a nakonec krásným objetím branky přidal také vítěznou trefu. Jaromír Jágr byl v nedělním zápase hokejové NHL vyhlášen první hvězdou zápasu poté, co díky jeho dvěma gólům Florida porazila Ottawu 4:2.

Po nejstarším hráči v NHL zazářil i ten nejmladší. Velmi povedené utkání má za sebou také David Pastrňák v dresu Bostonu, který zařídil oba góly Bruins a hlavně vystřelil v prodloužení výhru nad Carolinou 2:1.

Jiří Hudler zase gólem a dvěma asistencemi přispěl k výhře Calgary 5:2 v Nashvillu.

Florida se v tabulce Východní konference přiblížila svému nedělnímu soupeři, který okupuje devátou příčku, na rozdíl jediného bodu. Zároveň Panteři dál ztrácí čtyři body na osmý Boston, který naopak odskočil Ottawě na tři body. Senators, kteří prohráli potřetí v řadě po sedmizápasové vítězné sérii, však mají jeden zápas k dobru.

Calgary se díky triumfu na ledě třetího nejlepšího týmu celé ligy vrátilo do elitní osmičky Západní konference, kde má jednobodový náskok před devátými Los Angeles.

Jágr v Ottawě válel jako zamlada. Ve 28. minutě otevřel skóre večera, když v přesilové hře převzal puk na útočné modré čáře, nabruslil do pásma, prudkou změnou směru si vytvořil výhodnou palebnou pozici a ranou přes obránce prostřelil gólmana Andersona.

Jágr zmátl gólmana

Hosté pak ve 36. minutě přidali druhý gól, když se v další přesilovce trefil Jussi Jokinen. Na začátku třetí třetiny sice snížil obránce Ottawy Erik Karlsson, jenže šest minut před koncem opět zaúřadoval Jágr. Hvězdný rodák z Kladna znovu přebral puk na modré čáře, protáhl se do pásma podél levého mantinelu, mohutným nápřahem naznačil střelu, zmátl Andersona, následně hbitě obkroužil branku a zpoza brankové čáry zavěsil - 3:1 pro Pantery.

Domácí sice ještě jednou dokázali snížit, v poslední minutě ale při přesilovce odvolali brankáře, ztratili puk a Dave Bolland přesnou střelou z obranného pásma do prázdné branky pečetil vítězství Floridy.

"Všichni jsme moc dobře věděli, jak je důležité, abychom dnes vyhráli. Bylol to jako rozhodující sedmý zápas v play off. A teď se musíme připravit na zápas číslo sedm v Bostonu," připomněl Jágr další přímou bitvu o postup, která se hraje v úterý.

Slavný útočník s číslem 68 v neděli bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Celkově Jágr ve 14 zápasech v dresu Panterů zaznamenal 12 bodů za čtyři góly a osm asistencí a po utkání si znovu pochvaloval souhru s mladíky Jonathanem Huberdeauem a Aleksanderem Barkovem.

"Je to výhodné pro obě strany. Já mohu pomoci jim, oni zase mně. Jsou to dva talentovaní kluci. Překvapilo mě, jak jsou dobří. Dělají na ledě takové věci, jako by hráli NHL deset let. Nechápu to. Jsem opravdu šťastný, že jsem se dostal do takového týmu," vyjádřil se Jágr, který zaznamenal 719. a 720. gól v kariéře.

Ztrácí jen dva body na Francise

V historickém pořadí střelců mu tak chybí 11 branek na čtvrtého Marcela Dionnea, zároveň ho dělí už jen dva body od čtvrtého Rona Francise v tabulce kanadského bodování.

Pastrňák nejprve přihrál na jediný gól Bostonu v základní hrací době, o výhře v Carolině pak rozhodl 37 sekund před koncem prodloužení. Nejmladší útočník v NHL si při rychlém útočném výpadu počíhal mezi kruhy na přihrávku Carla Söderberga a dělovkou nedal brankáři Chudobinovi sebemenší šanci.

"Snažil jsem se střílet nahoru, protože se gólman přesouval od jedné tyčky ke druhé. Nakonec to letělo nízko, ale spadlo to tam," radoval se rodák z Havířova, jenž v premiérových 40 zápasech v NHL posbíral už 25 bodů za deset gólů a 15 asistencí.

Naopak se v neděli nedařilo českým brankářům. Petr Mrázek z Detroitu inkasoval v divokém duelu s New Yorkem Islanders během necelých 21 minut čtyři góly z 11 střel a už na začátku druhé třetiny putoval předčasně na střídačku. Red Wings, kteří ve druhé minutě zápasu vedli 2:0, ale v 10. už prohrávali 2:3, nakonec podlehli domácím 4:5.

Smůlu měl i Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg vedl v Chicagu po dvou třetinách 3:2, ale stejně nezískal ani bod. V 47. minutě vyrovnal Patrick Sharp, o výhře Blackhawks pak rozhodl pouhých 31 sekund před koncem třetí třetiny povedenou tečí Jonathan Toews.

NHL:

NY Rangers - Washington 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky:
19. Hayes, 20. Brassard - 5. a 32. Ovečkin, 45. a 48. Chimera, 58. M. Johansson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Chimera, 3. Holtby (všichni Washington).

Ottawa - Florida 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 45. Karlsson, 58. Pageau - 28. a 54. Jágr, 36. J. Jokinen, 60. Bolland. Střely na branku: 27:37. Diváci: 19.045. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Huberdeau (oba Florida), 3. Karlsson (Ottawa).

NY Islanders - Detroit 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
Branky: 5. Nelson, 6. Strome, 10. Okposo, 21. Nielsen, 24. Clutterbuck - 1. Tatar, 2. Miller, 10. Kronwall, 31. Dacjuk (Židlický). Petr Mrázek odchytal za Detroit 20 minut, z 11 střel inkasoval čtyři góly a úspěšnost zásahů měl 63,6 procenta. Střely na branku: 27:25. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Tavares, 2. Clutterbuck (oba Islanders), 3. Tatar (Detroit).

Winnipeg - Chicago 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky:
25. a 40. Byfuglien, 28. Wheeler - 19. Shaw, 37. B. Richards, 47. Sharp, 60. Toews. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 34:24. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Byfuglien, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Keith (Chicago).

Nashville - Calgary 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky:
7. Josi, 50. Jones - 10. a 60. Bouma (na druhou Hudler), 18. Russell (Hudler), 27. Ferland, 32. Hudler. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Hudler, 2. Hiller (oba Calgary), 3. Josi (Nashville).

New Jersey - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 57. Zubrus (Eliáš) - 18. Kesler, 42. Beauchemin (Fleischmann). Střely na branku: 27:25. Diváci: 15.987. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Kesler, 3. Beauchemin (všichni Ottawa).

Pittsburgh - San Jose 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky:
8. Hörnqvist, 9. Kunitz, rozhodující sam. nájezd Perron - 27. B. Smith, 36. Couture. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.620. Hvězdy utkání: 1. Hörnqvist, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Couture (San Jose).

Carolina - Boston 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky:
40. Gerbe - 3. Spooner (Pastrňák), 65. Pastrňák. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.275. Hvězdy utkání: 1. Rask, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Gerbe (Carolina).

3. Chicago 75 45 6 24 213:175 96
4. Minnesota 76 44 7 25 219:186 95
5. Winnipeg 76 39 12 25 215:201 90
6. Dallas 76 37 10 29 236:243 84
7. Colorado 75 35 12 28 205:209 82