Jágr gólem a třemi asistencemi zařídil výhru Devils

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 1. 4. 2014 6:48
Jaromír Jágr zařídil gólem a třemi asistencemi výhru New Jersey Devils v pondělním zápase NHL proti Floridě.
Jaromír Jágr se významnou měrou podílel na výhře New Jersey a zvýšení naděje pro Devils na play off. | Foto: Tadeáš Drahorád

Newark - Jaromír Jágr zařídil gólem a třemi asistencemi výhru New Jersey Devils v pondělním zápase NHL proti Floridě. Ještě větší podíl na výhře Devils měl Travis Zajac, který zaznamenal hattrick a na jeden gól přihrál.

Už ve 12. sekundě zápasu asistoval 42letý český útočník u prvního gólu Zajace, v 10. minutě skóroval sám a o dvě minuty později se trefil opět Zajac. Panthers sice dokázali snížit na 2:3, ve 24. minutě však navýšil vedení Devils po Jágrově přihrávce Ryane Clowe.

Jágrův gól si prohlédněte ZDE

A i když Florida zanedlouho opět snížila na jednobrankový rozdíl, Devils góly Jacoba Josefssona a třetího zásahu Zajace, u nějž si připsal asistenci opět Jágr, v úvodu třetí třetiny definitivně rozhodla o své výhře.

S 24 góly a 40 asistencemi se tak dostal Jágr o bod před Davida Krejčího a je opět nejproduktivnějším Čechem v tomto ročníku.

Devils navíc ztrácejí už jen tři body na osmý Columbus, a vrátili se tak do boje o play off. Oproti Blue Jackets jim však schází do konce základní části odehrát sedm zápasů, zatímco Columbus má před sebou ještě osm duelů. V úterý však čeká Devils na ledě beznadějně posledního týmu soutěže Buffala.

Jets zkolabovali v Anaheimu

O bod méně a stejný počet odehraných zápasů jako Devils má Ottawa, která vyhrála potřetí v řadě, když porazila na svém ledě Carolinu 2:1 po samostatných nájezdech.

Jako jediný uspěl v nájezdech Aleš Hemský, a rozhodl tak o bonusovém bodu pro svůj tým. Navíc si připsal asistenci u gólu Miky Zibanejada.

Winnipeg s Ondřejem Pavelcem v brance prohrál v Anaheimu 4:5 v prodloužení, i když ještě v polovině zápasu vedl 4:0. B rankář Pavelec a Michael Frolík si každý připsali po jedné nahrávce.

Statistika NHL:

Ottawa - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 2. Zibanejad (Hemský), rozhodující sam. nájezd Hemský - 5. Skinner. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.732.

New Jersey - Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky: 1., 12. a 50. Zajac (na první a na třetí Jágr), 10. Jágr, 24. Clowe (Jágr), 45. Josefson - 18. Kulikov, 21. Boyes, 27. Pirri. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15.209.

Los Angeles - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky: 7. Martinez, 32. Justin Williams - 24. Parise, 44. Moulson, 45. M. Koivu. Střely na branku: 20:20. Diváci: 18.118.

Anaheim - Winnipeg 5:4 v prodl. (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 38. Bonino, 44. Getzlaf, 45. Lindholm, 60. Perry, 61. Robidas - 9. Trouba (Frolík), 14. Halischuk, 21. Wheeler (Pavelec), 31. Tangradi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17.174.