Jablonec zahodil proti Ajaxu penaltu a v Evropské lize končí

Galácticos mizely peníze, boss Pelta jen přihlížel
Severočeši v domácí odvetě 4. předkola remizovali s Ajaxem Amsterodam 0:0 a po porážce 0:1 z prvního utkání na půdě slavného soupeře si v hlavní soutěži nezahrají.
Jabloneckou evropskou pohromu sledoval i první muž českého tenisu Ivo Kaderka.
Před vyprodaným hledištěm s více než šesti tisíci diváky neproměnil v 58. minutě Ján Greguš penaltu, trefil pouze tyč.
Krátce nato byl vyloučen hostující Riechedly Bazoer, ale Jablonec nevyužil ani početní výhodu.
27. 8. 2015 19:51
Fotbalisté Jablonce v odvetě kvalifikace play off Evropské ligy jen remizovali s Ajaxem 0:0.

Jablonec - Moc nechybělo a Jablonec vyválčil v odvetě play off kvalifikace Evropské ligy proti Ajaxu Amsterdam prodloužení. Za stavu 0:0 totiž v 57. minutě Greguš neproměnil nařízený pokutový kop, následně domácí nevyužili téměř půlhodinovou výhodu jednoho muže v poli a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Po úvodní prohře 0:1 tak Severočeši do základní skupiny nepostupují.

Fotbalový večer Evropské ligy se čtyřmi českými zástupci sledujeme ZDE.

Oba trenéři shodně vsadili na zcela totožné jedenáctky, které vyběhly před týdnem k úvodnímu duelu v nizozemské metropoli. A ty s ohledem na velkou důležitost případné gólové trefy na obou stranách nabídly v první půli podobně dietní menu.

První zahrozil hned zkraje Wágner. Netrefil sice dobře míč, ale jako kdyby právě tím nadělal potíže Cillessenovi, jenž nedokázal slabý pokus zkrotit. U vyraženého míče však byl jako první jeden z jeho spoluhráčů.

Ve čtvrté minutě se pokoušel domácího gólmana Hrubého obejít Milik, střelec vítězného gólu Ajaxu z prvního zápasu však až příliš zatoužil po další penaltě a sudí Hansen mu místo toho ukázal zblízka žlutou kartu.

Nepomohla ani přesilovka

Po čtvrthodině převzal Ajax napevno taktovku a kontroloval průběh hry. Vyrušila ho snad jen kombinace Wágnera se zakončujícím Crnkičem při ojedinělém brejku, Cillessen si však dokázal poradit, byť domácí měli pocit, že za pomoci nedovoleného zákroku.

Po výměně stran to však byl zcela jiný zápas. Domácí útok místo nepříliš pracovitého Wágnera rozhýbal Tecl a právě po jeho centru a ruce Riedewalda měli domácí možnost kopat penaltu. Tady už však má shodný scénář prvního utkání zásadní odchylku - jeho smolař Greguš na rozdíl od Milika trefil v 58. minutě pouze levou tyč.

Brzy poté přišla další zápletka, když Bazoer zcela zbytečně na polovině hřiště nešetrně fauloval a po druhé žluté kartě musel s červenou do sprch. Jablonec měl od té chvíle navrch, Ajaxu však mohl v 71. minutě zpečetit postup Dijks po rohu Gudelje, jenže zblízka minul.

Severočeši dřeli a bojovali, jenže do větších šancí je pečlivě fungující defenziva nizozemského velkoklubu nepouštěla. Nejblíže prodloužení byl v 80. minutě po Pospíšilově centru Tecl, když lízl hlavou míč, ale Cillessen famózně rukou dokázal poslední šanci domácích zmařit.

Odvetný zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

FK Jablonec - Ajax Amsterodam 0:0

Rozhodčí: Hansen - Rix, Vang Andersen (všichni Dán.). ŽK: Crnkič, Greguš, Trávník - Milik, Bazoer, El Ghazi. ČK: 59. Bazoer. Diváci: 6040 (vyprodáno). První zápas: 0:1, postoupil Ajax.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman - Mingazov, Greguš (75. Trávník), Pospíšil, Crnkič (68. Doležal) - Wágner (46. Tecl). Trenér: Šilhavý.

Ajax: Cillessen - Tete, Veltman, Riedewald, Dijks - Bazoer, Klaassen, Gudelj - El Ghazi, Milik (69. Van Rhijn), Sinkgraven (46. Fischer). Trenér: F. De Boer.