Italský Superpohár získala na penalty Neapol

22. 12. 2014 21:44
Fotbalisté Neapole v Dauhá porazili po penaltovém rozstřelu Juventus a ukončili 24 let dlouhé čekání na triumf v italském Superpoháru.
Radost hráčů SSC Neapol po vítězném finále italského Superpoháru.
Radost hráčů SSC Neapol po vítězném finále italského Superpoháru. | Foto: Reuters

Dauhá - Fotbalisté Neapole v Dauhá porazili po penaltovém rozstřelu Juventus a ukončili 24 let dlouhé čekání na triumf v italském Superpoháru. V normální hrací době skončil zápas 1:1, po prodloužení 2:2, když se o góly postarali argentinští útočníci Gonzalo Higuaín a Carlos Tévez.

Neapol v utkání dvakrát prohrávala, pokaždé ale dokázala srovnat. Poprvé se o to Higuaín postaral v 68. minutě, kdy odpověděl na Tévezovu branku z páté minuty. A stejný kousek se mu podařil i dvě minuty před koncem prodloužení a poslal duel do penalt. V nich v deváté sérii rozhodl Koulibaly.

Neapol se tak dočkala druhého vítězství v Superpoháru, poprvé v něm uspěla v roce 1990. Juventus naopak nedokázal navázat na úspěchy z předchozích dvou let a promarnil možnost připsat si rekordní sedmý triumf.