Islanďané: Češi byli jasně lepší, bod jsme si nezasloužili

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 11. 2014 23:30
Zklamaný hrou svých svěřenců byl po porážce 1:2 v kvalifikaci o Euro 2016 proti Česku kouč islandského týmu Heimir Hallgrímsson.
Podle kouče islandského výběru byla výhra českého týmu zasloužená. Češi prý byli po celý zápas lepším týmem. | Foto: Reuters

Plzeň - Zklamaný hrou svých svěřenců byl po porážce 1:2 v kvalifikaci o Euro 2016 s Českem jeden z dua koučů islandského týmu Heimir Hallgrímsson. Naopak uznal sílu soupeře, o němž prohlásil, že vyhrál zcela zaslouženě, protože byl od prvních minut lepším mužstvem.

Na druhou stranu uznal, že po třech výhrách v úvodu kvalifikace, v nichž Islanďané nedostali ani gól, bylo těžké tuto sérii prodloužit, jelikož jeho tým podle něj narazil na silnějšího protivníka.

"Češi byli lepší od samého začátku. Vždy byli o krok před námi. Bylo by pro nás šťastné, kdybychom v závěru ještě vyrovnali. Vezmeme-li totiž v potaz celý zápas, výhra Česka byla zasloužená," přiznal Hallgrímsson na tiskové konferenci po zápase.

Pane trenére, jak moc o konečném výsledku rozhodl váš inkasovaný gól v závěru prvního poločasu?
Ten gól měl na naši hru velký vliv. Pro nás to byl vůbec první inkasovaný gól a bylo to dost nešikovné. Češi tam byli soustředěnější, čehož dokázali využít. Bylo dobře, že se to stalo těsně před pauzou, protože jsme to alespoň mohli trochu lépe strávit.

Narazili jste podle vás na nejsilnější tým této kvalifikační skupiny?
Řekl bych, že ano. Není pochyb o tom, že Češi mají nejlepší pozici. Jsou první a podařilo se jim vyhrát dva venkovní zápasy. Mají dobrou souhru, hráči dobře spolupracují a bojují za sebe navzájem. Pavel Vrba má můj obdiv za to, co s týmem dokázal za poměrně krátkou dobu udělat.

Takže neberete prohru v Plzni za tak citelnou ztrátu?
Prohrát s českým týmem není žádná ostuda, protože má v Evropě dobrou reputaci. My můžeme být zatím na výsledky našeho působení v této kvalifikaci pyšní.

S devíti body po podzimní části jste tedy spokojen nad očekávání?
Kdyby nám někdo před začátkem kvalifikace řekl, že budeme mít po čtyřech utkáních devět bodů, tak bychom to určitě brali.