Irsko vedlo nad Walesem 13:0, nakonec bylo rádo za bod

7. 2. 2016 20:21
Irové v nedělním zápase s Walesem na Six Nations remizovali 16:16. V zápase přitom o poločase vedli už 13:0, ale nakonec jim bod v prvním duelu na turnaji zachránil až proměněnou penaltou v závěru Jonathan Sexton.
Jonathan Sexton trefil Irsku alespoň bod.
Jonathan Sexton trefil Irsku alespoň bod. | Foto: Reuters

Dublin - Pořádné drama s nerozhodným koncem viděli diváci na Aviva Stadium v Dublinu, kde se v neděli hrál poslední duel prvního kola letošního Six Nations.

Ačkoliv totiž domácí vedli o poločase 13:0 a hostům se zranila největší hvězda Dan Biggar, pár minut před koncem prohrávali Irové o tři body.

první remízu mezi těmito týmy od roku 1974 nakonec vystřelil domácí kopáč Jonathan Sexton proměněnou penaltou v závěru zápasu.

Za Wales zářil při nepřítomnosti Biggara Rhys Priestland, jenž zaznamenal 13 bodů.

Program neoficiálního mistrovství Evropy, výsledky i tabulku najdete zde.