Hušbauer si zase nezahrál, v milánském derby gól nepadl

19. 4. 2015 23:04
Fotbalisté AS Řím nevyužili šanci poskočit v italské lize na druhé místo před městského rivala Lazio.
Hernanés z Interu Milán bojuje s De Jongem z AC.
Hernanés z Interu Milán bojuje s De Jongem z AC. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím nevyužili šanci poskočit v italské lize na druhé místo před městského rivala Lazio. S Bergamem jen remizovali 1:1, obě branky padly z penalty. Neapol zvítězila na hřišti Cagliari 3:0.

Pro sardinský celek, za který znovu nenastoupil záložník Josef Hušbauer, to bylo už jedenácté utkání bez plného bodového zisku. Večerní milánské derby skončilo bezbrankovou remízou.

AS Řím se dostal do vedení už ve třetí minutě. Bránící hráč hostů zasáhl míč ve vápně rukou a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil kapitán Totti. Ikona římského celku vstřelila 67. gól z penalty. K dorovnání rekordu italské ligy, který drží Roberto Baggio, schází Tottimu jediný úspěšný pokus.

O dvacet minut později dostal na druhé straně po Astoriho faulu stejnou příležitost Denis a nezaváhal. Římané následně nedokázali překonat pozornou obranu hostů a nedosáhli na desáté domácí vítězství nad Bergamem v řadě.

Cagliari se krčí na předposledním 19. místě a nic na tom nezměnil ani duel s Neapolí, které svěřenci Zdeňka Zemana podlehli 0:3. Skóre zápasu otevřel po Hamšíkově povedeném pasu Callejón, v závěru prvního poločasu zdvojnásobil náskok hostů vlastním gólem Balzano. Skóre uzavřel v druhém dějství Gabbiadini, domácí nedokázali využít ani přesilovku, kterou hráli od 66. minuty po vyloučení Maggia.

První poločas Derby della Madonnina začal lépe pro Inter, v 11. minutě Hernanesův dalekonosný pokus zneškodnil gólman López. Po půlhodině hry hráči AC dotlačili míč za brankovou čáru, rozhodčí Banti ale gól kvůli ofsajdu neuznal. To samé potkalo po přestávce útočníka "Nerazzuri" Icardiho.

Inter pokračoval v tlaku a v 72. minutě se už radoval z vedení poté, co si obránce hostů Mexés srazil míč do vlastní brány, ani tento gól však neplatil kvůli faulu Palacia. Hosty následně několikrát podržel brankář López. Gólem neskončil ani akrobatický pokus záložníka AC Milán De Jonga v nastavení.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Sassuolo - FC Turín 1:1 (45.+1 Berardi z pen. - 59. Quagliarella z pen.), AS Řím - Bergamo 1:1 (3. Totti z pen. - 23. Denis z pen.), Chievo - Udine 1:1 (39. Pellissier - 71. vlastní Cesar), Empoli - Parma 2:2 (32. Maccarone, 45. Tonelli - 19. Lodi, 73. Belfodil), Palermo - FC Janov 2:1 (9. a 30. Čočev - 52. Falqué), Cagliari - Neapol 0:3 (24. Callejón, 45.+1 vlastní Balzano, 59. Gabbiadini), Inter Milán - AC Milán 0:0.

1. Juventus Turín 31 22 7 2 59:15 73
2. Lazio Řím 31 18 4 9 58:30 58
3. AS Řím 31 15 13 3 42:23 58
4. Neapol 31 15 8 8 53:37 53
5. Sampdoria Janov 31 12 14 5 38:31 50
6. Fiorentina 30 13 10 7 43:34 49
7. FC Janov 31 11 11 9 43:36 44
8. FC Turín 31 11 11 9 36:33 44