Hudlerova bodová série v NHL skončila a Flames prohráli

28. 3. 2015 7:10
Nejméně vydařený zápas za poslední měsíc má za sebou v NHL český hokejista Jiří Hudler, bodově vyšel naprázdno.
Jiří Hudler.
Jiří Hudler. | Foto: Reuters

New York - Nejméně vydařený zápas za poslední měsíc má za sebou v NHL český hokejista Jiří Hudler.

V pátek poprvé po čtyřech utkáních vyšel bodově naprázdno, navíc byl na ledě u dvou inkasovaných gólů a jeho Calgary po prohře 2:4 v Minnesotě ztratilo důležité body v boji o postup do play off.

Flames přitom vstoupili do zápasu dobře a po šesti minutách vedli zásluhou gólu Joshe Joorise 1:0. Jenže za dalších pět minut vyrovnal v přesilové hře Matt Dumba a pak se až do konce druhé třetiny skóre neměnilo. Teprve v úvodu třetího dějství rozhodli Divočáci o svém vítězství dvěma góly v rozmezí tří minut, v 52. minutě navíc po samostatném úniku zvýšil na 4:1 Zach Parise a brankář Karri Rämö se předčasně poroučel na střídačku. Hosté pak už stihli výsledek jen zkorigovat.

Columbus se učí vyhrávat, porazil i Chicago

Calgary tak v tabulce Západní konference zůstává na prvním nepostupovém místě do play off se ztrátou jednoho bodu na Los Angeles. Naopak Minnesota si pozici v elitní osmičce výrazně upevnila, před svým pátečním soupeřem už má náskok šesti bodů.

Pátou výhru v řadě a osmou z posledních deseti zápasů si připsali hokejisté Columbusu, kteří zvítězili 5:2 na ledě Chicaga. Svým druhým hattrickem v NHL se o to zasloužil útočník Cam Atkinson.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Minnesota - Calgary 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky: 11. Dumba, 44. Vanek, 47. M. Koivu, 52. Parise - 6. Jooris, 56. Granlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 19.040. Hvězdy utkání: 1. Parise, 2. M. Koivu, 3. Vanek (všichni Minnesota).

Edmonton - Dallas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 1. Eberle, 50. Roy, 54. Pouliot, 57. A. Miller z trestného střílení. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Bachman, 2. Pouliot, 3. Miller (všichni Edmonton).

Chicago - Columbus 2:5 (2:4, 0:0, 0:1)

Branky: 4. Saad, 12. Toews - 10., 16. a 60. Atkinson, 5. Johansen, 14. Connauton. Střely na branku: 33:27. Diváci: 22.187. Hvězdy utkání: 1. Atkinson, 2. Goloubef (oba Columbus), 3. Oduya (Chicago).