Hudler připravil dva góly, Krejčí bodoval popáté v řadě

24. 10. 2014 6:31
Calgary vyhrálo nad Carolinou jasně 5:0
Calgary vyhrálo nad Carolinou jasně 5:0 | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jiří Hudler přispěl ve čtvrtečním utkání NHL dvěma asistencemi k jednoznačnému vítězství Calgary 5:0 nad Carolinou.

Skvělý cit pro přihrávku prokázal olomoucký rodák zejména v prvním případě, kdy po jeho pasu střílel Sean Monahan do prázdné branky. Stejný hráč gólově zužitkoval i druhou Hudlerovou nabídku a svými trefami v utkání zvyšoval z 2:0 na 4:0.

"Je to opravdu talentovaný hráč. Když má puk, měli byste očekávat, že vám ho vrátí. A na to jsem byl připravený. Tušil jsem, kam mi ho pošle a dostal jsem to přesně na čepel," uvedl o souhře s Hudlerem Monahan, který skóroval poprvé v sezoně.

Oba hráče doplňoval v prvním útoku Joe Colborne a společně nastoupili letos poprvé. "To je ta lajna, jak si ji dobře pamatuji z loňského roku. Takové výkony od nich potřebujeme," rozplýval se trenér Calgary Bob Hartley.

Krejčí opět bodoval, ale výhru neslavil

Lídr Bostonu David Krejčí si připsal asistenci a bodoval popáté v řadě, ale s týmem podlehl doma New Yorku Islanders 2:3. Bruins navíc přišli o obránce Zdena Cháru, který kvůli blíže nespecifikovanému zranění odstoupil v průběhu první třetiny a do hry už nenaskočil. Trenér Bostonu Claude Julien neupřesnil zdravotní stav kapitána týmu, ale podle reakcí hráčů to vypadalo, že jim bude chybět delší dobu.

"Když ztratíte kapitána a jednoho z nejlepších vašich obránců, není pochyb o tom, že to bude mít dopad na tým. Ale během sezony zranění přicházejí, patří to k hokeji. Důležité je, jak se s tím vypořádáte. A my jsme ve třetí třetině ukázali, že to jsme schopni zvládnout. To je můj pohled na věc," komentoval kouč Julien zranění Cháry, jehož absenci využili Islanders ve druhé části k rozhodujícímu trháku a odskočili z 1:1 na 3:1.

Na gól přihrával i Vrbata

Jednou asistencí se podílel Radim Vrbata na výhře Vancouveru 4:1 v St. Louis. Český útočník si v přesilové hře vyměnil za brankou puk s Henrikem Sedinem, jenž následně přihrál mezi kruhy skórujícímu Lindenu Veyovi. Byl to třetí gól týmu, kterým Canucks v 52. minutě otupili závěrečný nápor domácích.

Vítězství Vancouveru bylo satisfakcí pro hostujícího gólmana Ryana Millera, jenž loni působil v St. Louis a na jeho hlavu se snesl hněv fanoušků po vyřazení z posledního play off. "Neuspěli jsme a docela dlouho jsem se z toho vzpamatovával. Dnes jsem si to užil," reagoval americký brankář, který kryl 31 střel.

Trenéři Detroitu odvolali necelé tři minuty před třetí sirénou za stavu 1:3 brankáře a risk se jim vyplatil. Red Wings si v utkání s Pittsburghem vynutili dvěma góly prodloužení a obrat na konečných 4:3 dokonal v čase 64:16 Justin Abdelkader.

Přestřelka v San Jose pro Columbus

Bláznivý průběh měl i zápas v San Jose, kde domácí vedli po první třetině nad Columbusem 2:0, ale po dvou už prohrávali 2:3. Sharks ještě na startu poslední části otočili na 4:3, ale poslední slovo měli hosté, kteří 21 sekund před koncem vstřelili vítězný gól na 5:4. Tomáš Hertl v dresu poražených nebodoval.

V souboji dvou posledních týmů soutěže, které v nové sezoně neprohrály v základní hrací době, udolal Nashville Chicago 3:2. Hlavním strůjcem výhry Predators byl útočník James Neal, jenž vstřelil popáté v kariéře v NHL hattrick. Potřetí ze čtyř startů sezony vychytal čisté konto Darcy Kuemper, který kryl všech 26 střel Arizony a dovedl Minnesotu k vítězství 2:0. V týmu poražených byl na ledě u obou inkasovaných branek Martin Erat.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 19. Lucic (Krejčí), 50. Kelly - 7. Nielsen, 22. Okposo, 30. Clutterbuck. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Okposo (NY Islanders), 2. Kelly (Boston), 3. Johnson (NY Islanders).

Detroit - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 15. a 60. Kronwall, 58. Zetterberg, 65. Abdelkader - 6. Dupuis, 12. Määttä, 29. Kunitz. Střely na branku: 31:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader, 2. Kronwall (oba Detroit), 3. Dupuis (Pittsburgh).

St. Louis - Vancouver 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 28. Shattenkirk - 1. Higgins, 45. Bonino, 52. Vey (Vrbata), 57. Hansen. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16.099. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Miller, 3. Higgins (všichni Vancouver).

Nashville - Chicago 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 20., 37. a 42. J. Neal - 13. B. Smith, 53. Shaw. Střely na branku: 27:32. Diváci: 17.157. Hvězdy zápasu: 1. J. Neal, 2. Rinne, 3. Forsberg (všichni Nashville).

Minnesota - Arizona 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Coyle, 26. Pominville. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.554. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Kuemper, 3. Brodin (všichni Minnesota).

Calgary - Carolina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. a 44. Monahan (na obě Hudler), 19. Wideman, 21. Stajan, 46. Bouma. Střely na branku: 24:16. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Hiller (všichni Calgary).

Los Angeles - Buffalo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Carter, 36. Kopitar. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter, 3. Regehr (všichni Los Angeles).

San Jose - Columbus 4:5 (2:0, 0:3, 2:2)
Branky: 15. a 43. Pavelski, 6. Burish, 49. Couture - 29. a 34. Johansen, 33. a 60. Letestu, 52. Foligno. Střely na branku: 37:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Columbus), 2. Pavelski (San Jose), 3. Letestu (Columbus).

3. Dallas 6 3 2 1 21:20 8
4. Minnesota 5 3 0 2 12:4 6
5. St. Louis 6 2 1 3 13:13 5
6. Winnipeg 6 2 0 4 11:16 4
7. Colorado 7 1 2 4 12:24 4