Hubená výhra. Lev porazil Doněck gólem Klepiše

Fotky z KHL. Tak Lev udolal ukrajinského soupeře
Pražský Lev slaví. Zvítězil ve dvou ze tří úvodních zápasů letošního ročníku KHL.
I Tomáš Pöpperle měl nějakou práci....
... dokázal však udržet své první čisté konto v soutěži.
Ondřej Němec brání jednoho z hráčů Doněcku.
10. 9. 2012 21:15
Chabarovsk v pondělním utkání KHL porazil Novgorod 3:2 po samostatných nájezdech.

Praha - Pražský Lev porazil ve svém třetím utkání Kontinentální hokejové ligy ukrajinský Donbass Doněck nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil útočník Jakub Klepiš.

Ze tří zápasů tedy HC Lev zaznamenal dvě výhry. V holešovické Tipsport aréně však znovu potvrdil, že se střílením branek má výrazné problémy.

Jediný gól dali domácí jednatřicet vteřin před koncem první třetiny, kdy se Klepiš trefil v přesilové hře z levého kruhu.

Pražský klub teď čeká série tří zápasů na ledě soupeřů. Zajímavý bude jistě už ten první, protože Lev cestuje na půdu nechvalně proslulého Viťazu Čechov. Duel je na programu ve čtvrtek.

Chabarovsk si užívá povedený start

Klub Amur Chabarovsk z Dálného východu, kde působí i český útočník Jakub Petružálek, si stejně jako loni užívá povedený start do nového ročníku KHL.

Ze čtyř zápasů posbíral sedm bodů a momentálně mu patří druhá příčka v celé soutěži.

Poslední vítězství nad Nižným Novgorodem si ovšem Amur musel vybojovat až v samostatných nájezdech.

Trončinský skóroval poprvé v KHL

Svůj první gól v KHL vstřelil obránce Marek Trončinský. Letní posila Chanty-Mansijsku dostala svůj tým v Petrohradu do vedení 4:3, nakonec ale zvítězili poměrem 7:5 domácí svěřenci kouče Miloše Říhy.

Petrohrad už v páté minutě prohrával 0:3, ještě do konce první třetiny však stihl vyrovnat a na gól Trončinského od modré odpověděl čtyřmi góly.

Další dva Češi se zapsali mezi střelce v zápase Ufa - Dinamo Minsk. Domácí vyhráli 6:3 i díky brance beka Miroslava Blaťáka. Za hosty skóroval Zbyněk Irgl.

Dnes se ještě hrají dva zápasy včetně utkání Lva Praha proti Donbassu Doněck.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Donbass Doněck 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 20. Klepiš (Hossa). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Putilin, Birin. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4875.

Lev: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland, Mojžíš, Cingel - Bartečko, Vrána, Klepiš - Novotný, Christensen, Řepík - Hossa, Jar. Svoboda, Surový - T. Rachůnek, Karamnov, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Doněck: Ersberg - Puistola, Wilson, Podhradský, Obšut, Pilař, Bartulis, Silnickij, Šalimov - Tuppurainen, Wirtanen, Kiiskinen - Pettersson, Nedorost, Dadonov - Kočetkov, Běluchin, Kašpar - Matoušek, Solovjov, Varlamov. Trenér: Július Šupler, Sergej Viter a Miroslav Miklošovič.

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájezdech

Novokuzněck - Jaroslavl 4:5 po sam. nájezdech

Novosibirsk - Atlant Mytišči 2:3 po sam. nájezdech

Omsk - Barys Astana 4:3 v prodl.

Jekatěrinburg - Čeljabinsk 0:3

Ufa - Dinamo Minsk 6:3 (Blaťák 1+0 - Irgl 1+0)