Hrůzná série Bohemky skončila, po 17 zápasech vyhrála

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
29. 4. 2012 18:52
Jablonecký Lafata už nastřílel 25 gólů

Praha - Po dlouhých sedmnácti zápasech se dočkali ligového vítězství fotbalisté Bohemians 1905, kteří v nedělním utkání 27. kola Gambrinus ligy porazili Příbram 2:0.

„Klokany" jako by vyburcovalo z letargie včerejší vítězství Baníku Ostrava nad Viktorií Žižkov, které poslalo Bohemians do sestupových vod. První výhru si na lavičce vršovického klubu připsal trenér Josef Weber.

Na šance poměrně bohaté utkání rozhodli Bohemians ještě v první půli, kdy se trefili neprve hlavou Martin Abraham, a poté tvrdou ranou Martin Nešpor.

Řepka zavinil penaltu, Liberec opět utekl Spartě
Sparta díky Kweukemu stáhla náskok Liberce na jeden bod

"Ta série už byla strašlivá. Možná už se o nás zajímali v Pelhřimově, kde dávají dohromady tu knihu rekordů," řekl kapitán "Klokanů" Radek Sňozík po zápase. "Teď bude klid a nemusíme číst o tom, jak marná Bohemka poosmnácté nevyhrála. Asi si po dlouhé době koupím noviny. A také je ta výhra důležitá proto, že vedení klubu už bylo na nervy, a všechno jsou to tam většinou starší pánové, takže jsme jim dnes možná zachránili život."

Bohemians se díky dnešnímu vítězství vrátili na čtrnáctou příčku tabulky o dva body před Baník. Příbram klesla kvůli horšímu skóre na osmé místo za Jablonec, jenž dnes porazil Hradec Králové 2:0.

Lafata už nastřílel 25 gólů

Severočechy dnes opět táhl nejlepší ligový kanonýr David Lafata , který dál navyšuje svůj rekord v počtu nastřílených gólů během jediného ročníku Gambrinus ligy.

David Lafata
David Lafata | Foto: ČTK

V nedělním utkání Jablonce s Hradcem Králové vstřelil hned dvě branky, jimiž svůj letošní gólový účet navýšil již na 25 tref.

Oba jeho góly padly jako již tradičně v hloubi soupeřova pokutového území. Brankáře Lindra Lafata nejprve ve 44. minutě pokořil hlavičkou, a poté v 77. minutě přidal druhý zásah po dorážce odraženého balonu.

Lafata měl šanci dokonce vsítit hattrick, ale oslabená obrana Hradce, kterou deset minut před koncem opustil po druhé žluté kartě vyloučený Holeš, v 85. minutě jeho nebezpečnou střelu zblokovala.

Boleslav zvládla bitvu o čtvrtou příčku

V přímém souboji o čtvrté místo, které za určitých okolností může zajistit svému držiteli na konci sezony postup do Evropské ligy, se v neděli utkaly týmy Dukly a Mladé Boleslavi.

Z vítězství 2:1 se na Julisce nakonec radovali Středočeši, kteří si díky brankám Jana Chramosty a Jakuba Mareše v prvním poločase vytvořili klíčový náskok.

Jedinou trefu domácích vsítil až v 87. minutě domácí kanonýr Ivan Lietava a i když poté napnula Dukla všechny síly do útoku, nakonec se vyrovnání nedočkala.

Boleslavští se tak stali po Liberci teprve druhým týmem, který dokázal na jaře na Dukle zvítězit.

27. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 44. a 77. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Gallo. ŽK: Vošahlík, Jarolím - Holeš, Šisler, Malinský. ČK: 81. Holeš. Diváci: 2865.

Sestavy:

Jablonec: Špit - Štochl, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (88. Třešňák), Eliáš, Loučka, Haurdič (60. Jablonský) - Lafata, Vošahlík (73. Jarolím). Trenér: Komňacký.

Hradec: Lindr - Pávek, Hochmeister, Plašil - Holeš, Janoušek (64. Jedunov), Šisler, Poděbradský - Voltr (28. Malinský), Štěpán, Mrázek (73. P. Dvořák). Trenér: Kotal.

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 2:0 (2:0)

Branky: 17. Abraham, 31. Nešpor. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Dobrovolný. ŽK: Růžička - Mareš, Koukal. Diváci: 2258.

Sestavy:

Bohemians: Sňozík - Růžička, Borek, Ptáček, Bartek - Abraham, Jindřišek - Moravec, Šumský (90. Budínský), Orolín (77. Kraják) - Nešpor (61. Hartig). Trenér: Weber.

Příbram: Hruška - P. Pilík (82. Kraus), Krejčí, Mišůn, Divíšek (57. Papšys) - Mareš, T. Pilík, Koukal (90. Bernardo), Pleško - Krbeček, Šlapák. Trenér: Vavruška.

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)

Branky: 87. Lietava - 11. Chramosta, 34. Mareš z pen. Rozhodčí: M. Paták - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Gedeon, Lietava, Malý - Šírl, Chramosta, Fillo, Bulut, Šeda. Diváci: 2347.

Sestavy:

Dukla: Rada - Hašek, Božič (82. Marek), Švejdík, Vrzal - Podrazký (60. Svatonský), Gedeon, Hanousek - Malý, Lietava, Pázler (60. Engelmann). Trenér: Kozel.

Mladá Boleslav: Šeda - Janíček, Rolko, Johana, Šírl (60. Táborský) - Kúdela, Ščuk - Štohanzl, Fillo, Mareš (76. Kulič) - Chramosta (66. Bulut). Trenér: Koubek.