Hrajeme finále a jsme chcíplí, řekl Koreis. Kometa prohrává

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 4. 2014 21:24
Kometa vlažnou hrou ulehčila Zlínu zisk prvního finálového bodu. "Když hrajeme finále a prohráváme, musíme být agresivnější," zlobil se po utkání útočník hostí Jakub Koreis.
Jakub Kories sobě i svým spoluhráčům měl co vytýkat
Jakub Kories sobě i svým spoluhráčům měl co vytýkat | Foto: ČTK

Zlín - Od začátku do konce! Zlín měl první utkání finále hokejové extraligy pevně v rukou a porazil brněnskou Kometu 3:0. Suverénně a bez starostí se ujal vedení v sérii. A na straně Komety to po utkání vřelo.

"Hrajeme finále a byli jsme chcíplí," prohlásil útočník Komety Jakub Koreis.

Utkání jsme sledovali také v on-line reportáži, čtěte ZDE.

Kometa ve Zlíně neodehrála dobrý zápas. Tak, jak už letos v play off bývá jejím zvykem, prohrála první třetinu a Zlín zbytek zápasu s lehkostí kontroloval.

"Když už prohráváme, měli bychom být alespoň agresivnější," zlobil se Koreis na to, že jeho tým zisk prvního bodu soupeři hodně ulehčil. Stokilometrové vyhrocené derby se tak i vinou vlažné hry Brna dohrávalo bez emocí, jakoby se o mistrovský pohár ani nehrálo.

V čem byl dnes problém Komety?
Šancí jsme měli dost, ale zlínský gólman prostě chytal výborně.

Kvůli tomu jste prohráli?
Zlín hraje tak, že stojí. Měli tři šance a dali v první třetině dva góly. Oni dobře bránili, blbě se tam do toho dostává, těžko se střílí, mají to před bránou přehuštěné.

Jak na to teda zítra vyzrajete?
Přidat na pohybu. Byli jsme ztuhlí, to snad bude zítra lepší. A samozřejmě je třeba zlepšit produktivitu.

Je pro vás po sérii se Spartou hodně těžké přeorientovat se na hru Zlína?
Musím říct, že se Zlínem je to teda úplně jiný hokej.

V čem?
Co si budeme nalhávat, Sparta nás točila tak, že jsme se v některých zápasech sotva dostali ze třetiny. Ten Zlín jen stojí ve středním pásmu a hraje na brejky. Má šest šancí a dá čtyři. Takhle to hraje.

Jiné to dnes bylo také z pohledů emoci. Se Spartou jste se pořád strkali, se Zlínem to byl úplně klidný zápas. Přišlo vám to taky tak?
Nebylo to vyhecované a to je špatně. Hrajeme finále a když už prohráváme, musíme být agresivnější a víc se poprat. Byli jsme chcíplí, nežilo to ani na střídačce. To musíme do zítřejšího zápasu zlepšit.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.