Šafářová návrat nezvládla, nasazená jednička v Linci končí

Aktualizováno 13. 10. 2015 17:29
Nasazená jednička Lucie Šafářová prohrála v rakouském Linci hned v prvním kole a zkomplikovala si vytoužený postup na Turnaj mistryň.
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: ČTK

Linec - Lucii Šafářové se návrat na kurty po šesti týdnech nepovedl. Česká tenistka, která na turnaji v Linci plnila roli nasazené jedničky, hned v prvním kole podlehla 95. hráčce světového žebříčku Rumunce Andree Mituové po setech 3:6 a 4:6. Brněnská rodačka si tak zkomplikovala vytoužený postup na Turnaj mistryň. Zápas jsme sledovali živě zde.

Zatím jedinou Češkou, která v Rakousku v prvním kole uspěla, je Barbora Strýcová. Devětadvacetiletá osmá nasazená hráčka zdolala ve třech setech o deset let mladší domácí naději Barbaru Haasovou 6:0, 6:7, 6:4. Allertová v 1. kole vyřadila další krajanku Kláru Koukalovou, úspěšnou kvalifikantku porazila 6:2, 4:6, 6:1.

Na Šafářové byla vidět slabší fyzická kondice i nerozehranost, navíc Mituové sehrála životní zápas. Češku přehrála díky skvělé útočné hře plné vítězných míčů. Naopak světová sedmička selhávala jak na servisu, tak na returnu. Své brejkové šance neproměnila, v klíčových chvílích měla navrch čtyřiadvacetiletá rumunská tenistka.

"Nemyslím si, že to byl z mé strany špatný zápas, ale projevila se pauza a nerozehranost," řekla ČTK Šafářová. "Šestitýdenní herní pauza je šestitýdenní pauza. I když jsem poslední týden měla výborné tréninky, tak jsem se necítila na sto procent, čehož dokážou soupeřky na této úrovni využít."

Šafářová je v pořadí pro Turnaj mistryň, kam se kvalifikuje osmička nejlepších hráček sezony, aktuálně sedmá a v tomto týdnu si pohorší o místo jen v případě, že Američanka Venus Williamsová vyhraje turnaj v Hongkongu. "Teď se soustředím na své výkony, na svoji hru a nedívám se, jak to vychází. Ať počítají jiní," řekla Šafářová.

Také Lucie Hradecká dohrála v Rakousku v prvním kole. Třicetiletá Češka, která větších úspěchů dosáhla ve čtyřhře a má v ní i tři grandslamové tituly a olympijskou medaili, podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové 2:6 a 5:7. Přes úvodní kolo nepřešla ani Kateřina Siniaková, jež skončila po setech 6:7 a 0:6 na raketě Rusky Anastasie Pavljučenkovové.

Dnes by se v Rakousku měly představit i tři další české hráčky. Denisa Allertová s Klárou Koukalovou nastoupí proti sobě.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 226.728 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Van Uytvancková (Belg.) - Hradecká (ČR) 6:2, 7:5, Mituová (Rum.) - Šafářová (1-ČR) 6:3, 6:4, Strýcová (8-ČR) - Haasová (Rak.) 6:0, 6:7 (5:7), 6:4, Allertová - Koukalová (obě ČR) 6:2, 4:6, 6:1, Barthelová (Něm.) - Bertensová (Niz.) 7:5, 3:6, 6:2, Pavljučenkovová (7-Rus.) - Siniaková (ČR) 7:6 (7:4), 6:0, Giorgiová (6-It.) - Görgesová (Něm.) 6:3, 6:4, Brengleová (USA) - Doiová (Jap.) 6:0, 6:3, Kontaová (Brit.) - Becková (Něm.) 6:1, 6:3, Vögeleová (Švýc.) - Paszeková (Rak.) 6:4, 7:5.