Hradec zdolal Budějovice a vyhrál zimní Tipsport ligu

25. 1. 2015 15:20
Fotbalisté Hradce Králové poprvé vyhráli zimní Tipsport ligu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA

Brozany nad Ohří (Litoměřicko) - Fotbalisté Hradce Králové poprvé vyhráli zimní Tipsport ligu. Poslední tým prvoligové tabulky vyhrál všech pět svých zápasů, v dnešním finále v Brozanech nad Ohří porazil České Budějovice 2:0. Góly se o to zasloužili Tomáš Malinský a David Vaněček. Dosud nejlepším umístěním Východočechů byla dvojí účast v semifinále.

Hradečtí fotbalisté ovládli už základní skupinu, v níž porazili Pardubice, Varnsdorf i favorizovanou Mladou Boleslav. V semifinále přehráli Zlín 5:0 a formu potvrdili i proti Budějovicím. Za pět výher Hradec získal od pořadatele prémii 177 tisíc korun, neboť letos se odměna udělovala za získané body.

Omlazený kádr Dynama přehrávali "Votroci" rychlostí a agresivitou. V úvodu trefil konstrukci branky z přímého kopu Plašil. V 18. minutě pak Hradec předvedl rychlou kolmou akci, Malinský si naběhl za obranu, píchnul si míč kolem gólmana a trefil prázdnou branku. Budějovice zahrozily rovněž z přímého kopu, ale Kladrubský mířil těsně vedle.

V závěru poločasu Hradec rozhodl, když prodloužený rohový kop uklidil zblízka do branky Vaněček. Pro hradeckého útočníka to byla čtvrtá branka v turnaji a zařadil se mezi čtyři nejlepší střelce.