Houston počtvrté za sebou prohrál, nestačil ani na Boston

17. 11. 2015 9:34
Ani James Harden nepomohl Rockets k ukončení série proher.
Ani James Harden nepomohl Rockets k ukončení série proher. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Houstonu v pondělním programu NBA podlehli ve své hale Bostonu 95:111 a připsali si čtvrtou prohru za sebou. Celtics na cestě za vítězstvím pranic nevadilo, že hráli páté utkání za posledních sedm dnů.

V úvodu třetí čtvrtiny byl Houston ještě krátce ve vedení, jenže na konci této části už Rockets o 19 bodů prohrávali. Boston vedl s 23 body Isaiah Thomas, 21 bodů nastřílel Avery Bradley.

"Tohle je NBA. Kdyby to někdo nezvládal, tak by upřímně řečeno neměl v lize co dělat," odpověděl Bradley na otázku, jak jeho tým zvládl hrát s takovou intenzitou pátý zápas během týdne. Pro Houston jsou čtyři porážky v řadě nejhorší sérií od ledna 2013, kdy Rockets prohráli sedmkrát za sebou.

Westbrook nasázel 40 bodů, jeho tým přesto prohrál

Basketbalisté Memphisu porazili Oklahomu City 122:114, přestože rozehrávač hostů Russell Westbrook nasbíral 40 bodů a 14 asistencí. Hrdinou Grizzlies byl náhradník Mario Chalmers, který si ve třetím utkání po přestupu z Miami připsal sezonní maximum 29 bodů.

Popáté v řadě zvítězili hráči San Antonia, kteří přehráli Portland 93:80. Spurs v poslední čtvrtině podržel veterán Manu Ginobili, jenž v ní nastřílel 14 ze svých sedmnácti bodů. Svěřenci Gregga Popoviche jsou v Západní konferenci druzí, před nimi je jen stoprocentně úspěšný Golden State.

Phoenix na své palubovce porazil Los Angeles Lakers 120:101. Hvězdou večera byl domácí rozehrávač Brandon Knight, který si připsal první triple double v kariéře za 30 bodů, 15 asistencí a deset doskoků. Lakers nastoupili bez odpočívajícího Kobeho Bryanta.

Výsledky NBA:

Chicago - Indiana 96:95, Houston - Boston 95:111, Memphis - Oklahoma City 122:114, Philadelphia - Dallas 86:92, Phoenix - LA Lakers 120:101, San Antonio - Portland 93:80.

3. Denver 10 5 5 50,0
4. Minnesota 10 4 6 40,0