Hokejovou Ligu mistrů vyhrála po velkém obratu Lulea

3. 2. 2015 23:29
Premiérový ročník obnovené hokejové Ligy mistrů vyhrála Lulea, která ve finále porazila Frölundu 4:2.
Hokejisté Luley slaví triumf v Lize mistrů
Hokejisté Luley slaví triumf v Lize mistrů | Foto: ČTK

Praha - Premiérový ročník obnovené hokejové Ligy mistrů vyhrála Lulea. V ryze švédském finále porazila díky velkému obratu Frölundu 4:2, a získala tak novou European Trophy.

Frölunda sice ještě zkraje 48. minuty vedla 2:0, Lulea však třemi přesilovkovými góly vývoj otočila a čtvrtou trefu přidala při soupeřově power play.

Frölundě vyšel vstup do zápasu a po 17 sekundách z dorážky otevřel skóre Lundqvist. Ve 13. minutě zvýšil náskok hostů nejproduktivnější hráč soutěže Olimb, který doklepl puk po Johnsonově střele. Snížit mohl ve druhé třetině Cam Abbott, na druhé straně trefil tyč Lekhonen, který v polovině utkání nepřekonal brankáře Lassinanttiho ani po úniku.

Lulea se poprvé radovala ve 48. minutě, kdy hned po pěti vteřinách potrestal střelou od modré čáry Bohmovo vyloučení Näkyvä. Následně šel pykat na pět minut a do konce utkání po zákroku na Fabriciuse Fantenberg a domácí zápas otočili. V dlouhé přesilovce z pravého kruhu vyrovnal Slovák Cehlárik a z dorážky se prosadil Johan Forsberg. Výsledek ještě potvrdil 84 sekund před koncem v power play do prázdné branky Kukan.

Finále play off hokejové Ligy mistrů:

Lulea - Frölunda 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 48. Näkyvä (Cam Abbott), 49. Cehlárik (Fagerudd, Näkyvä), 54. J. Forsberg (Sandström), 59. Kukan (Sandström, Grandström) - 1. Lundqvist (Lehkonen, Fälth), 13. M. Olimb (Johnson, Görtz). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Rantala - Suominen (oba Fin.), Schräder (Něm.). Vyloučení: 4:5, navíc Lundqvist 10 min., Fantenberg (oba Frölunda) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6300.