Hokejová Liga mistrů: Vítkovice vyhrály, Pardubice ne

30. 8. 2015 20:06
Vítkovice vyhrály na ledě Grodna, Pardubice podlehly dnes podlehly na vlastním ledě Färjestadu.
HC Vítkovice v Lize mistrů vyhrály na ledě Grodna.
HC Vítkovice v Lize mistrů vyhrály na ledě Grodna. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Hokejisté Vítkovic vyhráli v Lize mistrů na ledě Němanu Grodno 2:0 a ve svém druhém zápase ve skupině I získali první body. O branky vítězů se postarali Stanislav Balán a Michael Vandas, brankář Pavel Kantor si připsal čisté konto.

Pardubice naopak doma podlehly Färjestadu 2:3 a i po druhém vystoupení čekají na první zisk. Domácí sice dvakrát vyrovnali, ale v 58. minutě rozhodl Johan Ryno.

Ostravané se v Grodnu ubránili v úvodní dějství třem oslabením a v 19. minutě se dostali do vedení. Po Vandasově střele se puk odrazil před Balána, který u levé tyče snadno zakončil do odkryté branky. Před polovinou utkání zvýšil Vandas, který překonal brankáře Samankova střelou nad lapačku do levého horního rohu.

Vítkovice si náskok udržely až do konce a po úvodní domácí porážce s Mannheimem 1:2 si vylepšily bilanci. Po výhře nad týmem českého trenéra a exvítkovického obránce Miloše Holaně, v němž působí také zadák Daniel Seman a útočník Milan Mikulík, stačí k postupu v pátek v domácí odvetě Grodno jakkoliv porazit.

Pardubice po týden staré prohře s Davosu 2:3 neuspěly ani v druhém domácím vystoupení a boj o postup do play off si výrazně zkomplikovaly. K posunu do vyřazovací části musí vyhrát v základní hrací době jak ve čtvrtek v odvetě v Karlstadu, tak i v sobotu na ledě Davosu.

Východočeši v úvodu nevyužili přesilovku, možnost nezužitkoval ani Marcinko a ve 14. minutě se radovali hosté. Gulaš při střele sice zlomil hokejku, ale Kristana překonal dorážející Johan Persson. Domácí se snažili marně vyrovnat, nepomohly jim ani další početní výhody. Pojistit náskok hostů mohl na konci druhé části Gulaš.

Kanadský gólman Pogge v brance Färjestadu inkasoval přesně po 50 minutách hry, kdy jej překonal zblízka v přesilovce čtyři proti třem Svoboda. Hosté ale bleskově odpověděli, za 20 sekund si po Johanssonově pokusu srazil nešťastně bruslí puk do vlastní branky Bokroš. V 55. minutě sice smazal ztrátu po buly střelou z levého kruhu Rolinek, ale přesnou ránou k levé tyči rozhodl Ryno.

Hokejová Liga mistrů - 4. kolo; Skupina I:

Něman Grodno (Běl.) - HC Vítkovice Steel 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Balán (Vandas), 28. Vandas (Balán). Rozhodčí: Oskirko (Rus.), Nalivajko - Badyl, Kljaščeunjaku (všichni Běl.). Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 2624.

Sestava Vítkovic: Kantor - Štencel, Kudělka, Sloboda, Štich, Čerešňák, Pastor, Kovář - Szturc, M. Hlinka, Olesz - J. Káňa, Balán, Vandas - Zdráhal, Burger, Kucsera - Tomi, Húževka, Strapáč. Trenéři: Svozil a Petr.

1. Mannheim 3 2 0 0 1 4:4 6
2. Vítkovice Steel 2 1 0 0 1 3:2 3
3. Něman Grodno 3 1 0 0 2 3:4 3

Hokejová Liga mistrů - 4. kolo; skupina E:

HC Dynamo Pardubice - Färjestad BK 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 50. J. Svoboda (Gregorc, P. Sýkora), 55. Rolinek (P. Sýkora) - 14. Johan Persson (Gulaš, Ryno), 51. M. Johansson (Nygren), 58. Ryno (Wikstrand, M. Johansson). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Úlehla - Brejcha, Suchánek (všichni ČR). Vyloučení: 4:8, navíc Marcinko (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3025.

Sestava Pardubic: Kristan - Štajnoch, Čáslava, Gregorc, J. Zdráhal, M. Šeda, Bokroš, M. Drtina, J. Látal - P. Sýkora, Rolinek, Poulíček - Tybor, Nahodil, J. Svoboda - Kaut, Marcinko, A. Havlík - Půhoný, Šimun, Kolář. Trenéři: Říha ml. a Baďouček.

1. Davos 3 2 0 1 0 7:3 7
2. Färjestad 3 1 1 0 1 4:6 5
3. Dynamo Pardubice 2 0 0 0 2 4:6 0