Litvínov opět sebral Třinci vedení v extralize

Aktualizováno 23. 11. 2014 21:11
Litvínov ve 23: kole extraligy porazil Vítkovice a díky porážce Třince od Komety vede tabulku.
Litvínov po několika zápasech opět vystřídal Třinec v čele extraligy
Litvínov po několika zápasech opět vystřídal Třinec v čele extraligy | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pořadí v čele extraligové tabulky se opět mění. Po 23. kole vede Litvínov, který na vlastním ledě udolal 3:2 Vítkovice. Naopak Třinec, jemuž nepomohl ani gól nové posily Klepiše, v podobně dramatické bitvě prohrál 2:3 s Brnem a za Vervou zaostává o bod.

Hokejisté Sparty prodloužili sérii porážek Pardubic, které porazili 4:2. Východočeši nebodovali už počtvrté za sebou. Naopak sami doma zvítězili po třech neúspěšných zápasech v řadě. Počtvrté za sebou se prodlužovalo v zápase Zlína. Tým PSG tentokrát vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Karlových Varů.

Stejně jako v pátek inkasovala Slavia šest gólů, když dnes utrpěla výprask 6:0 v Hradci Králové. Teprve třetí domácí vítězství v této sezoně vybojovala Mladá Boleslav, která zdolala 4:2 Olomouc. Před vlastními fanoušky se dařilo i Plzni, Západočeši porazili 3:1 Liberec.

Litvínov musel otáčet

Litvínov začal s ofenzivní náladou, když se sám na vítkovického brankáře Dolejše  řítil Trávníček, ale na poslední chvíli mu čistě puk rybičkou vypíchl Malec. Na druhé straně prověřil Francouze Kucsera, ale reprezentační brankář byl připraven. V 6. minutě našel nezištně Hübl Jánského, který měl před sebou odkrytou branku, ale Dolejš mu skvělým zákrokem sebral jistý gól. Štěstí stálo při hostujícím brankáři i při šanci Majdana, puk totiž skončil na horní tyčce. Prosadili se tak hosté. Kucsera nastavil hůl na Štenclovu nabídku a Francouz byl bezmocný.

V 22. minutě opět prověřil domácího brankáře Kovář, ale ani tentokrát neuspěl. Hosté byli v úvodu druhé části aktivnější. V další šanci byl Svačina, ale Francouz puk vykopl betonem. Na druhé straně dostal puk od Šlégra k Jurčíkovi, hosté se ale ubránili. Ve 32. minutě trefil Kucsera vysokou holí Frola a dostal čtyřminutový trest. Domácí se tři minuty nedokázali dostat do kloudné šance, až v 35. minutě našel od mantinelu Trávníček Šrámka, tomu stačilo pouze nastavit hůl a bylo srovnáno. Za necelé tři minuty už Litvínov vedl. Hübl našel Ručinského, který pohotově usměrnil puk za Dolejšova záda. Závěr druhé třetiny poznamenala série vyloučení, hosté ale nevyužili ani dvouminutovou přesilovku pět na tři.

V 45. minutě se řítil na Dolejše sám Martynek, ale nedokázal zakončit přesně. Na druhé straně byl tváří v tvář Francouzovi Štencel, ale domácí brankář jeho střelu zneškodnil. V 50. minutě vypálil od modré Šlégr, Dolejš puk vyrazil před sebe, ale dorážející Ručinský ani Hübl nedokázali dostat puk do branky. Další šanci měl opět Hübl, jeho střela však skončila pouze na horní tyčce. Skóre se měnilo až v 54. minutě, kdy se od modré prosadil tvrdou střelou Zeman. Vítkovičtí ale rychle snížili, po hezké akci skóroval Svačina. Vyrovnat se jim ale už nepodařilo.

Klepišovi premiéra zhořkla

Nová Werk ztrácí své kouzlo z úvodu sezony, což se potvrdilo i dnes, Oceláři v ní prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Domácí zaspali nástup, Ton se protáhl po pravém křídle a už v jedenácté sekundě zblízka puk poslal pod horní tyčku. Oceláři v rámci listopadové akce Movember nastoupili v růžových dresech, ale růžově se pro ně zápas zdaleka nevyvíjel. S brněnskou obranou středního pásma se nevyrovnávali snadno. Gól hosté nabídli Adamskému chybou v rozehrávce, ale Čiliak jeho ránu lapil. Třinec si největší šance v první třetině paradoxně vytvořil v jediném oslabení na konci úvodní dvacetiminutovky, ale Adamský ani Rákos z nich nic nevytěžili.

Oceláři ve druhé části přeskupili sestavu a kouč Jiří Kalous složil superútok, když k Polanskému a Adamskému přiřadil novou posilu Klepiše. Tato formace mohla ve 22. minutě i srovnat, ale proti Polanskému vytáhl zázračný zákrok Čiliak. Do sítě nakonec o čtyři minuty nato prošla střela, která gólově vůbec nevypadala. Ruferovo bekhendové nahození ale nešťastně tečoval před vlastním brankářem Kuboš. Kometa ani pak od svého nepříjemného stylu neupustila. Domácí sice měli více ze hry, ale výraznější příležitosti soupeř. Hruška z velké blízkosti v časové tísni trefil jen Hrubce a Němec po úniku v přečíslení zase Hrubcův levý beton. Ostřížek ve 43. minutě promarnil i trestné střílení za Noskovo hození holí, trefil tyčku.

Rychlé kontry ale hostům nakonec kýžené ovoce přinesly. Hruška si po brejku efektně zasekl obránce a švihem zavěsil pod břevno. Třinecké naděje vzkřísil premiérovou trefou v přesilovce pět na tři Klepiš, ale to bylo z jejich strany všechno. Závěrečnou power play pokazila chyba při střídání a Brno dohrálo koncovku v třineckém pásmu.

V hlavní roli Buchtele

Sparta začala aktivně a v začínající druhé minutě rozezvučel tyč za zády hostujícího gólmana Kristana povedenou ranou z kruhu pro vhazování Buchtele. V osmé minutě nejprve promrhali Pražané osmnáct vteřin dvojnásobné početní výhody, ale v té klasické už otevřeli skóre. Poláškovo nahození tečoval před brankovištěm clonící kapitán Rolinek. Vzápětí mohl zvýšit Cingel, jenže nedal, na trestnou lavici chvilku poté putoval Pech a po nahození od modré čáry, které brankář Staňa jen vyrazil, slavil vyrovnání úspěšně dorážející Ščotka. Na konci 14. minuty při další přesilovce Východočechů uháněl sám na Kristana po Čáslavově chybě Buchtele, Kristana však nepřelstil. Spartě přesto ještě před přestávkou vrátil vedení s klidem a přehledem zakončující Cingel.

Zkraje druhé třetiny měl velkou šanci Mikuš, ale nedokázal dostat puk do odkryté branky. Pardubičtí šli pak velmi krátce po sobě dvakrát do čtyř, ve druhém případě potrestal jejich nedisciplinovanost do prázdné branky dorážející Sabolič. Snížení měl na hokejce Gregorc, po přečíslení dvou na jednoho ale gólová tečka chyběla. Velmi podobně jako se předtím provinili hosté, stihl dva tresty záhy po sobě mladý domácí forvard Chlapík. Zejména v prvním případě musel na dálku hodně děkovat po Sýkorově ráně bez přípravy Staňovi, že se nevracel do hry dříve. Sparta sice odolala v oslabení, jenže pak z nenápadné akce zamířil přesně pod horní tyčku Špaček a bylo to znovu jen o gól - 3:2.

Zkraje třetí dvacetiminutovky potrápil Staňu v přesilovce opět Sýkora, vyrovnat mohl i Půhoný, ale Sparta odolala a sama v 54. minutě kontrovala. Souhru bývalých hráčů Pardubic zakončil po Ďalogově parádním pasu tváří v tvář Kristanovi Buchtele. Zvýraznit rozdíl ve skóre měl příležitost ještě i Kumstát, tentokrát byl ale Kristan úspěšnější.

Opatrný duel ve Varech rozhodly nájezdy

V KV aréně se hrál od počátku opatrný hokej. Do první výraznější šance se dostal Ondráček, Závorku ale nepřekonal. Domácí aktivnějšího soupeře často zastavovali jen za cenu faulu, v polovině první třetiny díky tomu hráli 97 vteřin ve dvojnásobném oslabení. Zlín ale gól vstřelit nedokázal. I ve druhé třetině se hrál hokej odpovídající postavení obou týmů v tabulce, plný nedovolených zákroků a úporné obrany. I přesto si Zlín dokázal na rozdíl od domácích vytvářet šance. Ve 24. minutě nenápadná střela Ondráčka zazvonila o tyč domácí branky, rovněž Leškova střela z bezprostřední blízkosti měla gólové parametry. Říčka poté minul zcela odkrytou branku.

Při vyloučení Řezníčka a Čajánka se i domácím naskytla ve 26. minutě šance hrát 67 vteřin přesilovku pět na tři. Energetici touto možností pohrdli a Hromadu v bráně hostí prakticky neohrozili. Skóre tak otevřel ve 30. minutě hostující Svoboda, který potrestal Vachovcovo vyloučení a připsal si první trefu v sezoně. Západočechům se ale přece jen podařilo vyrovnat. Duda využil ve 38. minutě 39 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovou hru.

I ve třetí části měly oba celky problémy s přísným posuzováním rozhodčích. Ve 44. minutě šli hosté opět na 21 sekund do tří, vteřinu po jejím skončení se prosadil Balán a Energie vedla. Zlín zvýšil aktivitu a ve 48. minutě Závorkou vyraženou střelu vrátil do branky Holík. Utkání tak dospělo do prodloužení a následných samostatných nájezdů. Druhý bod nakonec ukořistili díky Köhlerovi hosté, Karlovy Vary již osm zápasů nezískaly tři body.

Oslabený Hradec smetl Slavii

Atmosféra v Hradci nebyla rozhodně příjemná pro hostujícího kouče Lubinu, jemuž domácí fanoušci připomněli, že v roce 2008 zavinil autonehodu, při níž zemřel otec bývalého fotbalového reprezentanta Lokvence, někdejšího hráče Hradce. Lubina tentokrát do branky poslal Svobodu, rovněž domácí trenér Draisaitl musel udělat změny v sestavě. Zraněními "vybrakovaný" kádr doplnil opět pěti juniory, v prvním útoku nahradil se zády laborujícího veterána Kudrnu křídelník Beránek, pro nějž měl zápas dva zásadní momenty. Ve třetí třetině nejprve zvýšil domácí vedení na 3:0 a poté musel po ráně pukem do oblasti hlavy od spoluhráče odejít do kabiny.

V tu dobu však již Hradec jasně vedl. Přitom vstup do duelu měli lepší hosté, jenže velké příležitosti nevyužili. Při přesilovce překazil Divíškovi radost na poslední chvíli obránce Dietz, jenž odpálil puk mířící do branky. Ve druhé příležitosti se ocitl kapitán Bednář, jeho první pokus vyrazil Kantor betonem a druhý chytil perfektně lapačkou. Hradec v první třetině připomněl bolest posledního domácího duelu s Třincem, v němž se mu nedařily přesilovky. Proti Slavii nevyužil Mountfield v úvodní dvacetiminutovce tři početní výhody. Ve druhé části jim však tyto situace přinesly zásadní náskok. Proměnili dvě.

Nejprve se hned ve 27. vteřině dorážkou prosadil nejproduktivnější hráč mužstva Mertl. Druhou branku přidal ve 39. minutě Dej, šikovně kličkou oklamal Svobodu a poslal mu puk mezi nohy. Slávistický brankář byl přitom nejlepším mužem svého celku, ve druhé třetině byl totiž Hradec jasně aktivnější, jenže Svoboda se zaskvěl proti Nedvídkovi, Šimánkovi i Kovářů. Ve třetí třetině ale gólman už tlaku neodolal. Slavia byla bezzubá a domácí šli důrazně za výhrou. Po krásné asistenci beka Vašíčka se trefil Beránek a v 51. minutě přidali Východočeši třetí přesilovkový zásah. Tentokrát skóroval dorážkou Troliga, pro nějž to byl první gól v hradeckém dresu. Pátou trefu si připsal po kombinaci celého útoku Červený, jenž tři minuty před koncem přidal i šestou.

Souboj nováčků pro Boleslav

První minuta v duelu nováčků trvala nebývale dlouho a nebývale mnoho toho přinesla. Během několika sekund usedli na trestné lavice hned tři hříšníci, přičemž kapitán Boleslavi Výborný prakticky okamžitě využil přesilovou hru. Na druhé straně se pokoušel využít zmatků v boleslavské obraně Dlouhý, ale Rittich si se skákavým pukem nakonec poradil. Olomoučtí byli opět vyloučeni, Knotek ještě navíc zlomil hokejku, což nakonec znamenalo další gól domácích. Prosadil se obránce Hruška. Trenéři Mory se pak už na konci čtvrté minuty rozhodli vybrat si oddechový čas.

Početní výhody mohl využít i hostující Houdek, před odkrytou brankou ale netrefil puk. Olomoučtí očividně zmobilizovali síly, spokojení domácí ale v zadních řadách nedělali žádné větší chyby a oslabení hráli velmi obětavě. Hosty fauly srážely stále níž, v 16. minutě přidal už třetí přesilovkou trefu Lenc. Se začátkem druhého dějství se snažili hosté duel zdramatizovat, na Cibáka si ale u tyčky počíhal Rittich a hluše vyzněl i pokus Ráce. Situace na ledě se začala citelně přiostřovat, nepříjemným brzděním před brankáři počínaje a hromadnými potyčkami konče. Ve 31. minutě u mantinelu tvrdě fauloval Dlouhý Broše a inkasoval trest do konce utkání. Ze zápasu ale odstoupil i otřesený útočník domácích. Mladoboleslavští však další branku v početní výhodě přidat nedokázali, i když čtyři minuty hráli v pěti proti třem.

V podobném duchu se pokračovalo i ve třetí třetině. I tentokrát šli Olomoučtí poměrně rychle do tří, ani v tomto případě se ale žádná změna skóre nekonala. Ve 47. minutě ale domácí již počtvrté skórovali, při hře čtyři na tři se prosadil Stříteský. Zaváhání v domácí obraně se snažil využít Zuzin, jeho samostatný sprint přes celé hřiště ale skončil na betonech Ritticha. V situaci dva jednoho se objevili Lenc s Výborným, gólem ale situace neskončila. Podobně dopadla i akce Pacovského s Vrbatou. V samotném závěru si dvojnásobnou přesilovou hru zahráli i hosté a dvakrát ji využili. Patera s Hermanem připravili Ritticha a blížící se první nulu v extraligové kariéře.

V Plzni se hlavně vylučovalo

Úvod utkání Plzně s Libercem poznamenala častá vyloučení. Již v 5. minutě díky tomu získali hosté výhodu 86 vteřin dlouhé přesilovky pět na tři, ale domácí odolali. Naopak kotouč se po Výtiskově střele odrazil od zadního mantinelu k Johnsonovi vracejícímu se z trestné lavice. Jeho únik zastavil Bartek jen za cenu faulu. V následném trestném střílení ale americký útočník nestačil při pokusu o bekhendový blafák zakončit. Indiáni poté nevyužili dvě početní výhody a při hře pět na pět si přes zvýšenou aktivitu v útočné třetině větší šanci nevypracovali. Až v 18. minutě nechali Tygři za brankou příliš prostoru aktivnímu Johnsonovi, jenž po rychlém výjezdu před Lašáka otevřel skóre. Hosté vzápětí nezvládli přečíslení dva na jednoho a krátce po zahájení prostřední části zvýšil Indrák tečí Mozíkovy střely na 2:0.

Domácí mohli své vedení ještě navýšit, ale proti Simonově dorážce zasáhl Lašák skvěle lapačkou a ve 23. minutě slovenský gólman zneškodnil i samostatný únik Hollwega. Z protiútoku neprostřelil Mensatora po přečíslení dvou na jednoho z levého kruhu Vampola. Hosté se dočkali až ve 26. minutě díky využité přesilovce, v níž usměrnil Jelínek do sítě střílenou přihrávku Bartka. Přísný metr sudích se projevil také v polovině utkání, domácí ovšem neskórovali ani při 48 vteřin dlouhé dvojnásobné přesilovce, když Lašák vyrazil bombu Mozíka a vleže zneškodnil i dorážku Schleisse. V početní výhodě ztroskotal na druhé straně tváří v tvář Mensatorovi Filippi mířící mezi betony, v další přesilovce ve 33. minutě plzeňský gólman vyrazil svým levým betonem i voleje Jelínka z mezikruží a osamocený Kajínek z levého kruhu nemířil přesně.

Zvýšená aktivita Liberci přinesla před koncem druhé třetiny přesilovku čtyři na tři, ale větší příležitost měl až Kica na začátku závěrečné dvacetiminutovky, kdy z otočky pálil mimo odkrytou branku. Ve 48. minutě se při hře čtyři na čtyři protáhl až před Lašáka rozjetý Johnson, ale zakončil slabě. Tygři ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a po přihrávce Baleje je mohl zblízka v 54. minutě potrestat Přikryl. V 59. minutě putoval na trestnou lavici Pletka, hosté znásobili přesilovku odvoláním Lašáka, ale pouze inkasovali do prázdné branky po dlouhém vyhození Baleje.

Výsledky 23. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Šrámek (Trávníček, Zeman), 37. Ručinský (Hübl), 54. Zeman (R. Hanzl, Gerhát) - 9. Kucsera (Štencel), 56. Svačina (Roman). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 5684.

Litvínov: Francouz - Frolo, Kubát, Pavlík, Šlégr, T. Pavelka, Zeman, M. Baránek - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, R. Hanzl, Gerhát - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Vítkovice: Dolejš - Čerešňák, Klok, Zíb, Malec, Stehlík, Kovář, Štencel - T. Svoboda, Burger, Olesz - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - E. Němec, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Rolinek (Polášek, Réway), 17. Cingel (K. Pilař, Švrček), 26. Sabolič (Pech, Buchtele), 54. Buchtele (Ďaloga) - 11. Ščotka (T. Zohorna, Čáslava), 34. M. Špaček (Starý, Píša). Rozhodčí: Hribik, Smitka - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 6248.

Sparta: Staňa - Polášek, Piskáček, Ďaloga, J. Mikuš, K. Pilař, Barinka, Švrček - Réway, J. Hlinka, Rolinek - Sabolič, Pech, Buchtele - Kumstát, Cingel, Klimek - Dvořáček, Volek, A. Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.
Pardubice: Kristan - Ščotka, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Korím, J. Zdráhal - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, Marcinko, Tybor - Kolář, M. Špaček, Starý - Půhoný, Kaut, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Duda (D. Hruška, Bičánek), 45. Balán (D. Hruška) - 30. J. Svoboda (Valenta, Leška), 48. Holík (Říčka, Roman Vlach), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. Diváci: 3233.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Bičánek, Deyl, Šmach, Dvořák - D. Hruška, Balán, Duda - Koblasa, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, J. Kverka ml., Heizer - Pšurný, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, J. Kverka st. a Kněžický.
Zlín: Hromada - Marušák, Řezníček, Kotvan, O. Horák, Žižka, Valenta - Ondráček, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - HC Slavia Praha 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Mertl (P. Beránek, Šimánek), 39. Dej (Kukumberg, Tvrdík), 45. P. Beránek (Vašíček, Mertl), 51. Troliga (Vydarený, Šimánek), 53. Červený (Dej, Kukumberg), 58. Červený (Vašíček, Troliga). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc A. Svoboda (Slavia) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4280.

Hradec Králové: Kantor - Pláněk, Vydarený, Slovák, Dietz, Frühauf, P. Mikuš, Vašíček - P. Beránek, Mertl, Šimánek - Dej, Kukumberg, Červený - Tvrdík, Troliga, Nedvídek - Kovářů, R. Pilař, Uhlík. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Slavia: A. Svoboda - Kolařík, Krejčí, Valach, Holub, König, Barák, od 50. min navíc A. Růžička - Bednář, Vlasák, Tomica - Micka, Klhůfek, J. Doležal - Stránský, Divíšek, Sklenář - J. Veselý, Poletín. Trenéři: Lubina a J. Beránek.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. D. Výborný (Stříteský, Broš), 4. M. Hruška (Klimenta, Broš), 16. Lenc (Mikulík, D. Výborný), 47. Stříteský (D. Výborný, Mikulík) - 59. Patera (Marosz, Houdek), 60. Herman (Zuzin, Skrbek). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:13, navíc R. Dlouhý (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 3790.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Kučný, Robar, Trška, R. Čermák - Mikulík, Broš, Klimenta - Jarůšek, D. Výborný, Lenc - M. Látal, Vrbata, Pacovský - Rys, Musil, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Olomouc: Trvaj - Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Rašner - Cibák, Marosz, Rác - Buc, Patera, Matai - Laš, Herman, Zuzin - R. Dlouhý, J. Knotek, Kucharczyk. Trenér: Fiala a Dopita.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Johnson (Moravčík), 21. Indrák (Mozík), 60. Balej (Mensator) - 26. P. Jelínek (Bartek). Rozhodčí: Lacina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. Diváci: 4051.

Plzeň: Mensator (44. - 45. Machovský) - Kadlec, Jeřábek, Mozík, D. Boháč, Kubka, Moravčík - Johnson, Kašpařík, Pletka - Indrák, Simon, Schleiss - J. Sýkora, Lev, Kubalík - Balej, Přikryl, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, Čihák a J. Špaček.
Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Kolmann, Voráček, Kajínek, Derner - Bakoš, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, P. Jelínek - Bartek, J. Vlach, Krenželok - Jass, Urban, Kica. Trenéři: Čada a M. Černý.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Rufer (Žejdl, M. Doudera), 54. Klepiš (Roth, Trončinský) - 1. P. Ton (V. Němec, Kempný), 39. Burian (Dujsík, Hanzlík), 47. J. Hruška (Vondráček, Ptáček). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Frodl, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc L. Čermák (Brno) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4620.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Nosek, Trončinský, Matyáš, M. Doudera, Galvas - Hrňa, Klepiš, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Rufer, Žejdl, Rákos - Jašek, M. Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa - Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

1. Litvínov 23 14 3 1 5 73:50 49
2. Třinec 23 15 0 3 5 76:43 48
3. Sparta Praha 23 13 2 1 7 76:52 44
4. Brno 23 12 1 3 7 69:67 41
5. Hradec Králové 23 12 2 0 9 63:57 40
6. Pardubice 23 11 1 1 10 67:69 36