Hokejistky do 18 let medaili nezískaly, podlehly Ruskám

12. 1. 2015 23:16
České hokejistky do 18 let prohrály na mistrovství světa v Buffalu utkání o bronz s Ruskem 1:5.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Buffalo - České hokejistky do 18 let prohrály na mistrovství světa v Buffalu utkání o bronz s Ruskem 1:5. Soupeři se v repríze loňského duelu o 3. místo povedla odveta za porážku 0:1. Na turnaji v USA Rusky zdolaly výběr trenéra Jana Fidrmuce už podruhé, v základní skupině před týdnem zvítězily 3:1.

Mladým Češkám v utkání o medaile nevyšel ani jednou nástup do třetiny. V úvodní a druhé části inkasovaly vždy v první minutě, v závěrečné části se soupeř dočkal gólu na konci druhé minuty. Čestný úspěch zaznamenala ve 23. minutě za stavu 0:2 Kateřina Bukolská.

Titul vybojovaly hokejistky USA, které porazily Kanadu 3:2 v prodloužení.

Mistrovství světa v ledním hokeji žen do 18 let v Buffalu:

O 3. místo:

Rusko - ČR 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 1. Štarjovová, 21. Kadirovová, 31. Lichačjovová, 42. Korotkichová, 51. Šochinová - 23. Bukolská.