Hokejisté pod Růžičkou porazili Dánsko i podruhé

11. 4. 2014 19:55
Čeští hokejisté i podruhé v zápase Euro Hockey Challenge v Děčíně zdolali Dánsko. Vítězství 2:0 zařídili brankami debutující Jakub Valský a Lukáš Radil.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Děčín - Čeští hokejisté i podruhé v zápase Euro Hockey Challenge v Děčíně zdolali Dánsko.

Vítězství 2:0 zařídili brankami debutující Jakub Valský a Lukáš Radil, gólman Pavel Francouz při pátém reprezentačním startu udržel podruhé čisté konto.

Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky čekají další zápasy v přípravě na mistrovství světa ve středu a ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu proti Norsku.

Valský oslavil premiéru gólem

Po čtvrtečním debutu devíti hráčů si dnes odbyl premiéru v národním týmu už jen útočník Valský. Do první šance se dostal Kousal, pak se Češi ubránili při Mojžíšově trestu a Francouze ohrozil jen střelou od modré čáry Jesper B. Jensen. V sedmé minutě mohl otevřít skóre Nosek, který projel z levé strany až před Dahma, ale minul. Další šanci měl Filippi.

Dánové se neprosadili při trestu Valského, při Thinnesenově vyloučení tečoval Nosek těsně vedle pravé tyče Kudělkovu střelu. Pak byl blízko gólu Zaťovič. Skóre se změnilo až v 18. minutě, kdy po závaru před dánskou brankou překonal Dahma Valský a oslavil hned svůj první start gólem.

Na začátku druhého dějství Dánsko odolalo při Greenově pobytu na trestné lavici. Dahma pak prověřil Zohorna, na druhé straně střílel Bjorkstrand. V 26. minutě po Svačinově akci nepřekonal dánského gólmana Petružálek. Ani další česká přesilovka pak zvýšení nepřinesla.

Skóre uzavřel Radil

V polovině utkání nevyužili Dánové přečíslení Greena s Poulsenem a vzápětí se prosadil Růžičkův výběr. Po Jankově střele se trefil stejně jako ve čtvrtek Radil. Po vyloučeních Romana a Vondrky hráli Dánové 30 vteřin přesilovku pěti proti třem, ale neskórovali. V 39. minutě pak měl jejich největší šanci Poulsen, ale Francouze bekhendem mezi betony neprostřelil.

Češi mohli zvýšit jak při vyloučení Kaspera Jensena na přelomu druhé a třetí třetiny, tak i při dalším náporu. Příležitosti měli Kudělka, Vincour, Radil, pak musel Dahm řešit Svačinovu teč a následně přestřelil Valský. Francouz držel čistý štít i po Thinnesenově dorážce. Šancí pak ubylo, Dahm neměl práci při Thinnesenově vyloučení a Dánově se při Vincourově trestu také snížení nedočkali.

Euro Hockey Challenge v Děčíně:

ČR - Dánsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Valský (Vitásek, Filippi), 31. Radil (Kousal, Jank). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3810.

ČR: Francouz - Stříteský, Mojžíš, L. Kovář, Kudělka, Mozík, Jank, Vitásek, Gulaši - Vincour, Petružálek, Vondrka - Radil, Kousal, T. Nosek - Svačina, Roman, T. Zohorna - Valský, Filippi, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Dánsko: Dahm - Bruggisser, J. Christensen, Hertzberg, Jesper B. Jensen, Groenvaldt, K. Jensen - M. Christensen, Green, Poulsen - Bjorkstrand, J. Jensen, Lie - Thinnesen, Andreasen, Svendsen - Nielsen, Lauridsen. Trenér: Jan Karlsson.

Další výsledky Euro Hockey Challenge:

Slovensko - Rusko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 33. Lapšanský - 32. Kutuzov, 45. Malychin, 59. Zubov.

Finsko - Lotyšsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 26. Lahti, 30. Savinainen, 44. Kiiskinen, 45. Tuppurainen, 54. Wirtanen - 36. Širokovs.

Norsko - Bělorusko 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 7. Stene, 15. Thoresen, 55. Dahlström - 3. Osipov, 31. Dadonov.

Švýcarsko - Švédsko 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 11. a 50. Neuenschwander, 18. Froidevaux, rozhodující sam. nájezd Suri - 10. Ahnelöv, 22. Bang, 43. Klasen.

Německo - Francie 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Hospelt, 51. Plachta.