Češi dirigovali výhru Bostonu nad Pittsburghem

24. 11. 2017 22:04
Boston v pátečním večerním utkání NHL porazil Pittsburgh i díky dvěma bodům Davida Krejčího a vítězné trefě Davida Pastrňáka.
David Krejčí střílí úvodní branku duelu
David Krejčí střílí úvodní branku duelu | Foto: Reuters

Boston - David Krejčí z Bostonu si v utkání NHL proti hokejistům Pittsburghu připsal gól a asistenci, nejlepší český střelec v lize David Pastrňák dal vítěznou branku. Bruins doma vyhráli 4:3 a uspěli počtvrté v řadě, jejich soupeř naopak potřetí za sebou prohrál. Krejčí byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Krejčí otevřel skóre v sedmé minutě, trefil se podruhé v ročníku. V polovině zápasu pak přihrál Grzelcykovi, který zvýšil na 3:1, obhájci Stanleyova poháru ale stihli do konce druhé třetiny vyrovnat. Rozhodl Pastrňák, který v 46. minutě proměnil sólový nájezd a vstřelil jedenáctou branku v sezoně.

Boston - Pittsburgh 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Branky: 7. Krejčí, 11. Kuraly, 31. Grzelcyk (Krejčí), 46. Pastrňák - 22. Guentzel, 35. Kessel, 38. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Krejčí (Boston).