Nečas pomohl dvěma body k výhře Charlotte na ledě Chicaga 4:1

6. 6. 2019 7:44
Hokejisté Charlotte vyhráli ve třetím finále play off nižší zámořské AHL na ledě Chicago Wolves 4:1 a ujali se v sérii na čtyři vítězné zápasy vedení 2:1. Gólem a asistencí k tomu pomohl český útočník Martin Nečas. Čtvrtý duel se hraje v noci na pátek SELČ opět v Chicagu.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Checkers po 111 vteřinách hry otevřeli skóre díky brance Juliena Gauthiera. Ve 23. minutě využil přesilovou hru Jake Bean a asistenci si připsal i Nečas. Krátce po polovině utkání zvýšil v oslabení Patrick Brown už na 3:0.

V 55. minutě sice zkorigoval stav Brooks Macek, ale v čase 56:55 při power play pečetil výsledek do prázdné branky Nečas. Dvacetiletý útočník, který bodoval ve všech třech finálových zápasech, si polepšil v play off na 11 bodů za čtyři branky a sedm přihrávek ze 16 duelů.

Nečasovi patří v produktivitě play off 19. místo a mezi nováčky je pátý. Z českých hráčů je produktivnější jen Tomáš Hyka z Wolves, který však už čtyřikrát za sebou nebodoval. Na kontě má 14 bodů za tři góly a 11 asistencí z 20 utkání.