20. Mironov (S. Plotnikov)
23. Kučerov (Tkačjov, Kiselevič)
33. Tělegin (Zub, S. Plotnikov)
56. Gavrikov (Šipačov, Dadonov)

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu Slovenska na mistrovství světa v hokeji. Naše sousedy čekají na závěr skupiny A favorité, dnes začnou tuto těžkou pouť proti Rusku.

Sestava Slovenska

J. Hudáček (J. Laco) - Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý, Trška - Miklík (A), Bližňák, Haščák - Cingel, Kudrna, Hrnka - Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický - Matoušek, Zigo, A. Šťastný

MS 2017, Slovensko-Dánsko: slovenská radost
MS 2017, Slovensko-Dánsko: slovenská radost | Foto: Reuters

Sestava Ruska

Vasilevskij (I. Sorokin) - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Mironov, Zub - Tělegin, Andronov (A), S. Plotnikov - Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev - Naměstnikov, Kučerov, Barabanov - Ničuškin, Tkačjov

Rusko - Německo, MS v hokeji 2017
Rusko - Německo, MS v hokeji 2017 | Foto: Reuters

Ruští hokejisté na šampionátu ještě nepoznali hořkost porážky a po čtyřech odehraných utkáních jsou s 11 body v čele. Slováci se po třech prohrách v řadě nacházejí na předposledním místě. Před těžkými zápasy s Ruskem, Švédskem a USA tak už nemají příliš pozitivní vyhlídky na postup do čtvrtfinále. Sestupová poslední příčka by jim už ale hrozit neměla. Italové ztrácí na Slováky tři body a ze zbývajících dvou zápasů s Německem a Dánskem by reprezentace Itálie musela vytěžit minimálně body čtyři, jelikož se Slováky má horší vzájemný zápas.

Slovenský útočník Libor Hudáček v kritické situaci přesto stále věří v postup: "Jsou před námi tři velmi těžké zápasy. Potřebujeme vyhrát minimálně dva. Doufám, že překvapíme. Chceme jít do čtvrtfinále."

MS 2016, Slovensko-Německo: Libor Hudáček - Timo Pielmeier
MS 2016, Slovensko-Německo: Libor Hudáček - Timo Pielmeier | Foto: Reuters

Odehrané zápasy Slovenska na MS

Slovensko - Itálie 3:2 po prodloužení, Slovensko - Lotyšsko 1:3, Slovensko - Dánsko 3:4 po samostatných nájezdech, Slovensko - Německo 2:3 po samostatných nájezdech

MS 2017, Slovensko-Dánsko: Andrej Kudrna -  Jesper Jensen a Sebastian Dahm
MS 2017, Slovensko-Dánsko: Andrej Kudrna - Jesper Jensen a Sebastian Dahm | Foto: Reuters

Odehrané zápasy Ruska na MS

Rusko - Švédsko 2:1 po samostatných nájezdech, Rusko - Itálie 10:1, Rusko - Německo 6:3, Rusko - Dánsko 3:0

MS 2017, Rusko-Švédsko: Sergej Andronov slaví gól na 1:1
MS 2017, Rusko-Švédsko: Sergej Andronov slaví gól na 1:1 | Foto: Reuters

Bývalý trenér slovenského národního týmu Vladimír Vůjtek vidí problémy Slováku pochopitelně v nedostatku kvalitních hráčů, obzvlášť útočníků. "Chybí jim klíčoví hráči, kteří nepřijeli. V NHL sice nemají až takový výběr, ale když nedorazí nikdo, projeví se to. To je jedna věc. Také procházejí určitou přestavbou. Hlavně jim chybí útočníci, kteří se umí prosadit v situacích jeden na jednoho, dostat se do gólové šance a proměnit ji."

Nejvíce se na probíhajícím šampionátu pak Vůjtkovi líbí Rusové, dnešní soupeř slovenského týmu. "Mají velice silný tým, hrají velice technicky, což se mi líbí. Umí projet jeden na jednoho, umí si vypracovat šance jak ve hře pět na pět, tak v přesilovkách. Je úžasné, jak soupeři nepůjčí puk, počkají si na šanci a pak z ní skórují."

Hokej, Česko - Slovensko: trenér Vladimír Vůjtek
Hokej, Česko - Slovensko: trenér Vladimír Vůjtek | Foto: CPA

Hokejisté obou zemí právě vstupují na ledovou plochu. Ruští fanoušci mají v hledišti převahu.

Utkání právě začalo!

1.

Andronov vjel ihned do pásma a Tělegin poprvé vyzkoušel pozornost Hudáčka.

1.

Slováci nahodili kotouč za branku Ruska a střídají. Rusko zakládá další útočnou akci.

2.

Rusko vede 1:0! Ruští hokejisté se prosazují v brzké fázi zápasu! Z druhého útoku Ruska přihrál Gusev přesně na hůl Dadonovi, a ten puk umístil vedle betonu Hudáčka.

3.

Sborná podniká další výpad do pásma Slovenska. Čerešňák nyní na mantinel přišpendlil Plotnikova.

4.

Slovenští diváci se nyní snaží povzbudit své hokejisty k obratu. Ti se ale nyní musí stále bránit.

4.

Slovenskou akci zastavuje postavení mimo hru.

5.

První hezká akce Slovenska! Skalický přihrál mezi kruhy Draveckému, jeho střelu vykopl betonem Vasilevski.

5.

Šťastný se nyní dostal v předbrankovém prostoru k odraženému kotouči a snažil se puk procpat přes Vasilevského do branky! Ruský brankář situaci zvládl, následuje hromadná potyčka.

6.

Rozhodčí šarvátku ponechal bez trestu, Slovensko po vhazování ve středním pásmu nahazují kotouč do útočné třetiny.

6.

Střela Miklíka sražena ruskou obranou do rohu kluziště.

6.

Na druhé straně Bělov prudce od modré nahazoval na slovenskou branku, Hudáček střelu dobře viděl a přerušuje hru.

7.

I Slovensko je ale nebezpečné. Nahození Miklíka se ještě snažil tečovat Kudrna, Vasilevski měl plné ruce práce.

7.

Nyní řešil podobnou situaci na druhé straně Hudáček. Od modré ho zaměstnal Gavrikov, k dorážce se sborná nedostala.

8.

Slováci vedli výpad po pravé straně mantinelu, situaci 2 na 2 ale nevyřešili dobře.

8.

Hra se rychle přelela do pásma Slovenska, z první vypálil razantně Gusev, Hudáček dobře zasáhl svým betonem.

9.

Rusko přitlačilo svého soupeře a Hudáček musel opět zasahovat!

10.

Dadonov zpoza branky našel hůl Guseva, ten mířil Hudáčkovi mezi betony, Hudáček svůj tým podržel.

10.

Slovensko si zahraje přesilovou hru. Za sekání potrestán Kiselevič.

10.

Rusko ovládlo buly před svou brankou a dokázalo s kotoučem vyjet až do pásma Slovenska.

11.

Slovensko se nemůže usadit před brankou soupeře. Rusko se opět zmocňuje puku a vyhazuje.

11.

Až nyní Slováci na chvíli přitlačili Rusko, po odrazu ale kotouč skončil mimo mantinely a vhazovat se bude ve středním pásmu.

12.

Rusko hraje v plném počtu. V závěru přesilovky střilel z levého kruhu Bližňák, Vasilevskij puk vyrazil betonem.

13.

Střelu Dadonova obětavě zablokoval Čajkovský.

13.

Z protiútoku chctěl zahrozit Suja, spoluhráč mu ale vjel do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

13.

Andronov si nahodil pro sebe kotouč o zadní mantinel, po jeho akci fauloval Libor Hudáček. Přesilovku si poprvé zahraje i Rusko.

14.

Slovensko vyhazuje puk přes všechny čáry.

14.

Rusové se bleskově dostali zpět do útočné třetiny. Gusev hledal dobře Dadonova, přihrávku mu zablokoval Bližňák.

14.

Rusko vede 2:0! Sborná využívá po necelé minutě přesilovou hru. Gusev zpoza branky přihrál před brankoviště Dadonovovi, který z první prostřelil Hudáčka. Gól potvrdil i videorozhodčí.

MS 2017, Rusko-Slovensko: ruská radost
MS 2017, Rusko-Slovensko: ruská radost | Foto: Reuters
15.

Rusové mohli vstřelit další branku, Barabanov se ale z otočky neprosadil.

16.

Kučerov dobře vypálil po vyhraném buly, Hudáček jeho střelu reflexivně vykopl betonem.

16.

Na druhé straně vypálil švihem Kudrna pouze do výstroje Vasilevského.

17.

Rusko znovu přitlačilo soupeře v jeho pásmu, Slováci se ubránili zákrokem na hranici faulu. Hra pokračuje.

17.

Cingelovi se nepodařilo udržet útočné pásmo, Slováci míří střídat, Rusové rozehrávají od vlastní branky.

18.

Skalický od mantinelu posílal kotouč před branku, puk ale jen prolétl brankovištěm na druhou stranu.

19.

Přihrávku Zuba ztečoval jeden z Rusů vedle slovenské branky. Na druhé straně musel předvést dobrý zákrok Vasilevskij.

20.

3:0 pro Rusko! Rusové se prosazují znovu v závěru první třetiny. Prudké nahození Mironova od modré čáry skončilo až ve slovenské síti. Hudáček toho příliš mnoho neviděl.

První třetina právě skončila.

Slovenskému nádrodnímu týmu se nepovedl vstup do zápasu a už druhé minuty prohrával po brance Dadonova. Slováci v následujících minutách předvedli proti favoritovi sympatický výkon, vyrovnávající branku se jim ale vstřelit nepodařilo a ve 14. minutě dodal klid na ruské hokejky opět Dadonov, který znovu těžil ze spolupráce s Gusevem a prosadil se z přesilové hry.

V závěru třetiny ještě navýšil vedení od modré čáry Mironov.

Střely na branku v první třetině: 6 - 17

MS 2017, Rusko-Slovensko:  Nikita Gusev - Július Hudáček
MS 2017, Rusko-Slovensko: Nikita Gusev - Július Hudáček | Foto: Reuters

Hráči už byli na ledě, stejně jako v utkání Slovenska s Německem se ale musí před začátkem nové třetiny ledová plocha znovu upravovat.

Hokejisté jsou zpět, led už vypadá v pořádku, druhá třetina za malou chvíli začne.

Druhá třetina právě začala.

21.

Andronov objel slovenskou branku, Slováci si ale dobře rozebrali protihráče, Andronov neměl komu přihrát.

22.

Namestnikov znemožnil Slovákům rozjet útočnou akci, následuje ale ruský ofsajd.

22.

Povedená akce Slováků! Dravecký si s Hudáčkem dobře vyměnil kotouč, střelu slovenského kapitána ale zastavil beton Vasilevského.

23.

Rusům se nezdařilo založení útočné akce, píská se jejich zakázané uvolnění.

23.

Střelu Matouška bez problémů zastavil Vasilevskij.

23.

Rusko dokázalo z protiútoku dostat kotouč do branky, opět se bude zkoumat video!

23.

Rusko vede 4:0! Branka platí. Po zásahu Hudáčka dorazil puk Kučerov do branky  svou bruslí, rozhodčí však neposoudil situaci jako úmyslnou.

25.

Od modré čáry napřahoval Kudrna, při pokusu vystřelit ale zlomil hůl.

25.

Na druhé straně musel čelit Hudáček další nebezpečné situaci, další gól ale prozatím neinkasoval!

26.

Teď byli Rusové páté brance opravdu blízko! Hudáček nevěděl kde má kotouč, žádnému z Rusů se ale nepodařilo puk dorazit do odkryté branky.

27.

Na druhé straně nastala i velká šance Slováků! Vasilevskij však vychytal Ziga. Hra se nyní otevřela.

27.

Po vyhraném vhazování dobře bez přípravy pálil Miklík, včas ale zasáhla vyrážečka Vasilevského. Ruský brankář posléze kryl i dorážku.

28.

Slováci byli ve svém pásmu u mantinelu aktivní a nepustili Rusy rozehrát. Vasilevskij navíc po slovenském protiútoku musel opět zasahovat po střele Miklíka.

29.

Za nedovolené bránění vyloučen Ivan Tělegin. Slovensko má šanci snížit z přesilové hry.

29.

Rusové ihned po buly vyhazují přes všechny čáry.

29.

Slovensko se napodruhé už usadilo v útočném pásmu, Dravecký se snaží něco vymyslet.

30.

Haščák byl v dobré pozici, ani nadvakrát se mu ale Vasilevského prostřelit nepodařilo!

30.

Další neskutečné spálené šance Slovenska. Tu poslední měl Bližňák, sám před brankou mířil Vasilevskému mezi betony, ale neúspěšně.

31.

Rusové jsou kompletní. Slováci sehráli přesilovou hru velmi dobře, tlačili svého soupeře, kýžené branky se ale nedočkali.

32.

Střela Kučerova z voleje se zastavila o zadní mantinel.

32.

Nyní to zkoušel Gusev, jeho střelu švihem ale tentokrát zastavil ramenem Hudáček.

32.

Bližňákovi za ruskou brankou utekl kotouč od hokejky a dopředu míří opět Rusové.

33.

Čerešňák u mantinelu tvrdým hitem odstavil od kotouče Tělegina.

33.

Rusko přidává další branku! Rána Zuba od modré se odrazila od zadního mantinelu k Těleginovi, a ten i s pomocí teče slovenského brankáře dostal kotouč za brankovou čáru.

34.

Rusko po další brance opět více ožilo a podniká útočné nájezdy na slovenskou branku.

35.

Tentokrát ale ruské hokejisty zastavilo postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

35.

Nebezpečnou přízemní ránu Guseva vyrazil Hudáček betony do rohu kluziště.

36.

Kučerov nabral rychlost ve středním pásmu a vjel do útočné třetiny. Rusko zamklo svého soupeře.

36.

Slovensko se tentokrát dobře ubránilo, po akci Čerešňáka však posléze Slováky zastavil ofsajd.

36.

Další nepřesnost, tentokrát pro změnu na straně Ruska. Po icingu se bude vhazovat před Vasilevským.

37.

Skalický se nestačil k přihrávce dobře postavit a jen kotouč protečoval do útočné třetiny. Slováci se ale puku zmocnili a právě Skalický ohrozil Vasilevského. Zpoza branky se mu ale kotouč za něj nepodařilo zasunout. Další dobrý zákrok ruského brankáře.

38.

Rusko bylo v přečíslení 2 na 1, situaci ale překombinovalo a Hudáček zasahovat nemusel.

38.

Tomáš Zigo vyloučen za držení protihráče. Rusko rozehrává další přesilovou hru.

39.

Dobrou práci nyní předvedl Cingel, který vyvezl kotouč až do pásma Ruska a tam ještě ušetřil pár sekund.

39.

Slováci v oslabení opět dokázalo zaútočit, Hrnka ze vzduchu usměrnil kotouč na ruskou branku, Vasilevskij dobře zasáhl.

40.

Rusko usazeno v útočné třetině, Slováci se brání.

40.

Ránu Kučerova zastavil betonem Hudáček, Šipačjov se k dorážce nedostal.

Právě skončila druhá třetina.

Slováci ve druhé části inkasovali další dvě branky a s ruským výběrem prohrávají po čtyřiceti minutách už hrozivě 0:5. Navzdory všemu ale Slovensko druhou třetinu neodehrálo nejhůře, favorita dokonce dokázalo přestřílet a vytvořilo si i několik dobrých příležitostí, žádná z nich ale neskončila gólem.

Na druhé straně Rusové skórovali i s potřebnou dávkou štěstí. Branka Kučerova byla na hranici regulérnosti, Rus kopl puk do branky bruslí, videorozhodčí však gól uznal. Páta branka Tělegina zase padla po nešťastném odrazu.

Střely na branku ve druhé třetině: 12 - 10

Střely na branku celkem: 18 - 27

MS 2017, Rusko-Slovensko: překonaný Július Hudáček
MS 2017, Rusko-Slovensko: překonaný Július Hudáček | Foto: Reuters

Právě začala třetí třetina.

41.

Slováci zachytili ruskou rozehrávku a z dobré pozice střílel Bližňák, opět ho ale vychytal spolehlivý Vasilevskij.

41.

Gernát zasáhl loktem do obličeje protihráče a už sedí na tretné lavici.

41.

Rusko zahájilo přesilovku vyhraným buly.

42.

Sborná chtěla dostat kotouč z kombinace až do prázdné branky, Slovensko se se štěstím ubránilo.

42.

Střelu Dadonova zastavila tyč!

43.

Pokračuje ruský nápor, ránu od modré čáry obětavě zastavil Skalický a Hudáček poté předvedl úspěšný zákrok.

43.

Slovenský brankář našel po další střele puk v lapačce, přerušuje hru a dává možnost svým spoluhráčům vystřídat.

43.

Slováci jsou kompletní, Rusové se vyhnali z útočné třetiny.

44.

Šance pro Slováky! U odraženého puku byl nejdříve Haščák, z první ale trefil Vasilevského do masky!

44.

Plotnikov vybruslil zpoza branky a svou střelou trefil Hudáčka do ramena.

45.

Namestnikov se prohnal v útočném pásmu kolem mantinelu, chyběla mu ale podpora spoluhráčů. Po icingu Slovenska se však vrací hra před Hudáčka.

45.

Hudáček si dojel pro odražený puk a padající kotouč chytil do lapačky.

46.

Slováci jdou opět do čtyř. Trška dostává dvě minuty za podražení Dadonova.

46.

Bližňák dokázal vyhrát vhazování v obranném pásmu a vyhazuje kotouč do střední třetiny.

46.

Po přihrávce Dadonova pálil Šipačjov z první jen do Juliuse Hudáčka!

47.

Rusové hrají přesilovku v exibičním tempu, Slovensko se s vypětím sil brání.

48.

Střela Kučerova sražena do ochranné sítě.

48.

Ránu Zuba od modré čáry našel ve výstroji Hudáček, který přerušuje hru. Slováci už jsou kompletní.

48.

Dravecký v tísni jen nahodil kotouč do pásma Ruska jen ke Gusevovi.

49.

Tkačjov bekhendem zpoza branky posílal puk na střed hřiště, Namestnikov se ale k němu neprobojoval.

50.

Čerešňák tvrdě ale čiště poslal k zemi Ničuškina, v hledišti to jen zahučelo.

50.

Střela Haščáka z otočky sražena nad ruskou branku.

51.

Gusev našel chytrou přihrávku Šipačjova, ten měl ale kotouč na dlouhou hůl a přestřelil!

52.

Ruští diváci vyzývají svůj tým k další brance, ti nyní drží kotouč v útočném pásmu a tlačí Slováky.

53.

Bekhendová přihrávka Andronova se k Těleginovi nedostala, jeden ze slovenských hokejistů stačil včas vložit hůl do trajektorie puku.

53.

Andronov předvedl rychlé ruce a krátkými kličkami se probojoval až před brankoviště, jeho bekhendovou střelu pokryl Hudáček.

54.

Prudké nahození Čerešňáka dokázal tečovat Bližňák, trefil ale jen ruského brankáře.

55.

Barabanov si vybruslil od mantinelu až před branku a byl zcela sám před Hudáčkem, slovenský brankář dobře zasáhl svou holí.

55.

Julius Hudáček za svou brankou dobře rozehrál, Slovensko postupuje s pukem vpřed.

56.

Nyní slovenský brankář zasáhl dobře svou vyrážečkou proti střele Šipačjova.

56.

Rusko vede 6:0! Slovensko předvedlo chybu v rozehrávce, což sborná okamžitě potrestala. Hudáček dělal v brance co mohl, nejdrávě vychytal Dadonova. Proti střele Gavrikova byl už ale Hudáček bezmocný.

57.

Slovensko mělo v rozehrávce další problémy, tentokrát ale z těžké situace dokázalo vybruslit.

58.

Slováci by si už pravděpodobně přáli konec utkání, nyní za svou brankou vyčkávají se založením útoku.

59.

Konec utkání ale Slovensko dohraje v přesile, tudíž stále má šanci alespoň zaznamenat čestný úspěch. Za sekání potrestán Namestnikov.

59.

Rusové hru vytalčili do středního pásma a poté nastal slovenský ofsajd.

60.

Slováci se na krátkou dobu usadili v pásmu, Rusové ale dokázali vystihnout nepřesně mířenou přihrávku a vyhazují.

60.

Teď navíc ještě mohl zaútočit Plotnikov, čistě ho ale o kotouč obral Bližňák.

Zápas právě skončil.

V závěrečné třetině Rusové dotáhli zápas v klidu do vítězného konce. Šestou branku zaznamenal po tlaku v útočném pásmu přesnou střelou Gavrikov. I přes některé nadějné příležitosti se Slovákům ani jednou nepodařilo překonat výborně chytajícího Vasilevského a po prohře 0:6 už jsou jejich šance na postup do čtvrtfinále mizivé.

Střely na branku ve třetí třetině: 4 - 12

Střely na branku celkem: 22 - 39

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.