Play off hokejové extraligy • Finále • 17:20

27. Horký (Čermák)
47. Vincour (Čermák, Krejčík)
27. Kovařčík (Roth)
32. Cienciala (Svačina)

Vítejte u online reportáže ze třetího finálového utkání Generali play-off Tipsport Extraligy mezi Kometou Brno a Oceláři Třinec. Utkání začne ve středu 18. dubna 2018 v 17:20.

KOMETA BRNO

Domácí vstoupili do finálové série jako favorit na vítězství. Jenže hned v prvním zápase Kometa narazila, když inkasovala pět branek a první bod ve finále tak získal Třinec. Bez bodu však Brno z Třince neodjelo. Do druhého zápasu totiž vstoupilo výrazně lépe a i přes drama v závěru dokázalo uhájit jednogólové vedení. Na svém ledě je však favorizována znovu právě Kometa, která doma prohrála jen jedno ze čtyř utkání letošního play-off.

Nejproduktivnějším hráčem brněnské Komety je v play-off trochu překvapivě Hynek Zohorna. Člen první útočné formace dosud nasbíral 6 branek a 5 asistencí, čímž předčil zatím osmibodového Martina Erata. Jinak ale Kometa spoléhá především na Marka Čiliaka, jenž má ve vyřazovací části fantastickou formu a jen od Třince dostal více než dvě branky.

Cesta do finále

Čvrtfinále: Vítkovice - Kometa 0:4

Semifinále: Plzeň - Kometa 1:4

2. finále, Třinec-Kometa: Marek Čiliak
2. finále, Třinec-Kometa: Marek Čiliak | Foto: Lukáš Filipec

OCELÁŘI TŘINEC

Třinečtí hokejisté měli cestu do finále strastiplnější než soupeř, ale přesto Kometu v prvním utkání dokázali zaskočit. Díky skvělé produktivitě tak ve finálové sérii vedli, nicméně v druhém utkání již měli úspěšnost střelby jen kolem 9 %. To se projevilo a výsledkem byla prohra 2:3. Dnes budou Oceláři opět v pozici týmu, který může spíše překvapit.

Třinec má ve svém týmu hned čtyři nejproduktivnější hráče play-off. Absolutním lídrem je mladý David Cienciala, jenž se zatím blýskl šesti góly a devíti asistencemi. Hned za ním je však Jiří Polanský a na dvanácti bodech je pak duo Krajíček - Svačina.

SESTAVY TÝMŮ

Kometa: Čiliak (Langhamer) - Němec (A), Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - Erat (A), Hruška, R. Zohorna - Haščák, Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, Čermák (C), Horký - Dočekal

Třinec: Hrubec (Hamerlík) - Doudera, Krajíček (C), Roth, Musil, Matyáš, Linhart (A) - Petružálek, Vlach, Rákos - Hrňa, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský (A) - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski - Kofroň

Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Barvíř, Blümel

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Ani jednomu z celků se nepodařil první pokus o přechod do útočného pásma. Po 27 vteřinách přichází první střídání.

2.

Petr Holík se jako první dostal k nahozenému kotouči. Z rohu jej sice posunul k Haščákovi, ale pak už se kotouč odrazil do ochranné sítě.

2.

Hosté dostali kotouč jen do středního pásma. Nepovedené střídání Třince pak mohl potrestat Mallet, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

3.

Čermák se nedostal přes Musila a okamžitě jde kotouč do útočného pásma Třince. Tam kombinuje první formace Ocelářů.

3.

Čiliak teď čelil jedovatému nahození Rotha. Kotouč se cestou k bráně otřel o jednoho z domácích, avšak naštěstí pro slovenského gólmana vylétl nad břevno.

4.

Nebezpečná situace na druhé straně. Erat šel se spoluhráčem do přečíslení, nicméně postup byl zastaven ofsajdem.

4.

Před bránu si výborně najel Marcel Haščák. Slovenský forvard dokázal usměrnit přihrávku z rohu kluziště, ale Hrubec byl pozorný!

5.

A další velká šance domácích. Nečas měl našlápnuto na levé straně a rychlou střelou zápěstím dokázal trefit vzdálenější tyč.

6.

Třinečtí hokejisté teď kotouč pouze odevzdávají domácím obráncům. Malec zajíždí za bránu, kde čeká na střídání spoluhráčů.

6.

Kometa jde do vedení! Šimon Hrubec sice ustál dobrou akci Hrušky, ale poté kotouč nedokázal přikrýt. Krajíček se puk pokusil přisunout pod svého gólmana, ale místo toho se touš dostal až na TOMÁŠE BARTEJSE, jenž měl jednoduchou práci. Razantní střela šla přesně do odkryté brány. Bez asistence.

8.

První větší šance Třince. Milan Doudera se zjevil za obranou soupeře, ale tváří v tvář proti Čiliakovi trefil hruď gólmana.

9.

Oceláři se teď snaží o aktivní napadání, nicméně v útočném pásmu se jen těžce dostávají do dalších střeleckých pozic.

9.

Nepovedená rozehrávka Tomáše Malce. Haščák kotouč ve středním pásmu netečoval, tudíž je pískán icing.

10.

Totožná situace na druhé straně. Martin Adamský je sice hodně rychlý, ale ani to mu nestačilo na odvrácení zakázaného uvolnění.

10.

Nevýrazné bekhendové nahození od modré čáry se dostalo k Marku Čiliakovi. Ten kotouč v klidu přikryl, čímž zařídil komerční přestávku.

11.

Rozvážné zahájení útoku v podání Komety. Jenže nabídka spoluhráčů byla bídná a tak se Malec rozhodl k nahození na Hrubce. Hostující gólman kotouč lapil.

11.

Nalevo měl trochu prostoru Martin Erat, nicméně David Musil jej tělem dokázal odstavit od kotouče.

12.

Výrazně zpomalená přihrávka Milana Doudery přinesla ofsajd Tomáše Marcinka.

12.

Momentálně nesledujeme zrovna atraktivní pasáž. Pískáno je další zakázané uvolnění, tentokrát od hostujícího celku.

13.

Milan Doudera se odhodlal k nahození od modré čáry. Svižný kotouč našel dobře postaveného Čiliaka a pak se Brňané osvobodili posunutím puku do neutrální zóny.

14.

Další zakázané uvolnění. Kometa nemůže střídat, nicméně kulhající Bartejs zdravotně není v pořádku a sudí jej ušetří.

14.

Tempo hry poněkud uvadlo. Petružálek teď prodloužil kotouč do útočného pásma, ale u mantinelu se k puku po boji dostali domácí.

14.

Jan Hruška podnikl výpad na levé straně. Jenže přes obránce se nakonec nedostal až k zakončení.

15.

Třinec je teď trochu aktivnější. Čiliak ale zastavil Matyášovu střelu od modré čáry a kotouč mizí ve středním pásmu.

15.

Jenže ofenzíva Komety je teď téměř nulová. Domácí se soustředí především na bránění středního pásma, což nyní přináší zakázané uvolnění Třince.

16.

A další icing třineckých hokejistů.

16.

Šimon Hrubec si bez problémů pohlídal Čermákovo nahození z pravého kruhu. Třinec může konečně vystřídat.

17.

Horký ztratil kotouč u modré čáry a Třinec díky tomu na chvíli získal útočné pásmo. O to ale přišel Matyáš.

17.

Po dlouhé době se Kometa usadila v útočném pásmu. Kromě Bartejsova nahození však Hrubce zatím neohrozila.

18.

Souhra trojice Petružálek - Vlach - Rákos teď nepřinesla nic zajímavého. Na druhé straně se neprosadil Zaťovič.

18.

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků se však nedostává do nebezpečnějších pozic.

19.

Čtvrtý útok Třince se nedokázal prodrat do útočného pásma. Malec tak může vymýšlet další založení útoku.

20.

Vincourova střela ze strany letěla vedle Hrubcovy brány. Dopředu spěchají hosté.

20.

Čermák ustál souboj u mantinelu, načež se do šance tlačil Vincour. Jeho finální přihrávku však před bránou zastavila hostující defenzíva.

20.

Vyloučení na obou stranách. Na lavici hanby usedá Leoš Čermák (BRN) i Tomáš Linhart (TRI). Oba jsou po vzájemné strkanici potrestáni za hrubost.

20.

Třinec se v závěru usadil před Čiliakem. Rákos ani Petružálek však netrefil bránu.

20.

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní třetina zápasu je minulostí. Domácí měli v úvodu zápasu více ze hry a nakonec se také dostali do vedení. Po zmatcích u Hrubcova brankoviště se totiž kotouč zjevil před Tomášem Bartejsem, jenž bezpečně trefil odkrytou bránu. Následně se více do útoku tlačil Třinec, avšak přes pozornou defenzívu se téměř nedostával do gólových šancí. První třetina tak končí výsledkem 1:0

21.

Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách. Třinec první ofenzívu zahajuje icingem.

21.

Výtečně to nyní udělal Petružálek. Střelec dvou branek z prvního finále se dostal až před Čiliaka, avšak poté již nenašel cestu k zakončení do prostoru brány!

22.

Ještě jeden pokus pro Petružálka. Dorážku si ale pohlídal Čiliak a následně se Kometa provinila ofsajdem.

22.

Třinec má skvělý vstup do druhé třetiny. Další šanci obstaral Roth, který si najel mezi kruhy, ale následně trefil pouze Čiliaka!

22.

Oba týmy hrají v plném počtu.

23.

Kometa se ve druhé třetině poprvé dostala do útočného pásma. Výsledkem byla Zohornova střela do Hrubcova betonu.

23.

Díky dobře napadajícímu Adamskému se Třinec usazuje před Čiliakem. Zatím se však ne a ne dostat od mantinelu.

23.

Michal Barinka (BRN) si u zadního mantinelu neporadil s Polanským. Domácí obránce je vyloučen za držení.

23.

Petružálek se zjevil sám u Čiliaka, avšak zakončením z prvního doteku nedokázal trefit bránu.

24.

Kometa na chvíli dostala kotouč do středního pásma. Nyní už se však znovu hraje před Čiliakem.

24.

Velký tlak do brankoviště Komety! Čiliak už byl v těžké pozici, ale nikdo z dorážejících hráčů puk nedostal za záda brněnského gólmana.

25.

Kometa hraje v plném počtu.

25.

Aron Chmielewski se dostal do úniku, nicméně okamžitě je zastaven ofsajdem.

26.

Tečovaná rozehrávka domácího celku doklouzala až k Hrubcovi. Hostující gólman hru raději přerušil.

26.

Zakázané uvolnění Třince. Hra se znovu vrátí před Šimona Hrubce.

26.

Rychlý výpad Třince. Martin Adamský nevymýšlel nic světoborného, ale tečovaná střela vylétla do ochranné sítě.

26.

Hned po buly se ke kotouči dostal Daniel Rákos. Jeho zakončení z mezikruží ale netrefilo bránu.

26.

A další přerušení. Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Komety.

27.

Zničehonic Kometa přidává druhý gól! Od začátku druhé třetiny se domácí brání, ale nyní se kotouč dostal na hokejku LUBOŠE HORKÉHO. Brněnský junior se rychle zorientoval za modrou čárou a svižnou střelu poslal nad beton Šimona Hrubce. Asistence: Leoš Čermák.

27.

Blesková odpověď Třince! Čiliak kotouč rozehrál jen k mantinelu, kde byl připravený jeden z hostů. Následně se tak před domácím gólmanem zjevilo trio hráčů v bílých dresech a ONDŘEJ KOVAŘČÍK kotouč po přihrávce Rotha zasunul za brněnského brankáře. Asistence: Vladimír Roth.

28.

Oceláři pokračují v aktivitě, ale nyní je zastavil ofsajd. Přichází komerční přestávka.

28.

Obrovská příležitost Třince! Cienciala puk posunul na Kovařčíka, který se uvolnil u pravého kruhu a předložil tutovku Chmielewskému. Polský útočník netrefil odkrytou část brány.

29.

Domácí defenzíva má potíže s napadajícími soupeři. Nakonec však kotouč posouvá až za Hrubce.

30.

Kometa si nyní dobře hlídá střední pásmo a nepouští soupeře do blízkosti svého gólmana.

31.

Další velké příležitosti Ocelářů. Rákosovi kotouč před Čiliakem ujel k zadnímu mantinelu, Vlachovu šanci před slovenským gólmanem pak zastavil ofsajd.

31.

Hosté z tlaku získávají přesilovou hru. Daniel Rákos byl podražen Tomášem Malcem (BRN).

31.

Začátek přesilové hry Třinci příliš nevychází. Podruhé už je kotouč vyhozen za Hrubce.

32.

Přesilová hra hostujícího celku je využita! Třinec se usadil v útočném pásmu, což vyústilo v přihrávku Vladimíra Svačiny. Útočník Ocelářů našel volného DAVIDA CIENCIALU, jenž se střelou z pravého kruhu nemýlil. Čiliak se nestačil přesunout. Asistence: Vladimír Svačina.

33.

Ojedinělá akce Brna přinesla zajímavou šanci. Erat zakombinoval s Hruškou, který si najel mezi kruhy. Pak ale trefila padajícího Douderu.

34.

Zakázané uvolnění Komety.

34.

Nahozením ze strany se prezentoval Svačina. Hostující forvard se pokusil překvapit Čiliaka, nicméně ten byl připraven.

35.

Na druhé straně chtěl Holík kombinovat se Zaťovičem, avšak do jejich souhry se vložil Adamský.

35.

Kometa se znovu dostala do útočného pásma, ale opět jej rychle musí opustit. Vysokou holí pak hrál Mallet.

35.

Před bránu si na Nečasovu přihrávku najel Mallet. Nedokázal však kotouč usměrnit do prostoru brány.

36.

Domácí dobře kombinovali v útočném pásmu a nakonec je tady první přesilová hra pro Kometu! Roman Vlach (TRI) se provinil podražením.

36.

Vincour se pokusil o přihrávku před Hrubce. Neuspěl však a další kombinace vyústila v Haščákovu střelu do boční sítě.

37.

Kometa se stále drží v útočném pásmu. Jenže přesilová hra pomalu spěje ke konci.

38.

Třinec hraje v plném počtu.

38.

I po neúspěšné přesilové hře se Kometa tlačí k Hrubcovi. Třinecký gólman zatím odolává.

39.

Hrubec odolal dalšímu tlaku do svého brankoviště. Až nyní se kotouče ujímá Svačina.

40.

Mladá čtvrtá formace Třince se snaží držet hru v útočném pásmu. To se zatím daří.

40.

Aron Chmielewski (TRI) podle rozhodčích vysokou holí zasáhl Gulašiho, který se skácel na led. Třinečtí hokejisté si stěžují, ale výsledkem je trest na 2+2 minuty.

40.

DRUHÁ TŘETINA SKONČILA.

Už i druhá třetina je minulostí. Třinec do druhé periody vstoupil aktivněji, ale paradoxně se znovu prosadila Kometa. Jenže po trefě Luboše Horkého přišla blesková odpověď a Ondřej Kovařčík po 15 vteřinách znovu snížil na rozdíl jediné branky. Navíc si pak Třinec vybojoval přesilovou hru, ve které vyrovnal David Cienciala. Do šancí se posléze konečně dostávali také domácí, ale ti přesilovou hru nevyužili.

STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ

Střely na bránu: 11 - 19

Hity: 8 - 4

Vhazování: 20/41 - 21/41

Trestné minuty: 6 - 6

Třetí finále v Brně nesleduje pouze zaplněná DRFG Aréna. Ti, kteří se nevlezli na stadión, fandí Kometě na Zelném trhu.

Kometa x Třinec, třetí finále (Zelný trh)
Kometa x Třinec, třetí finále (Zelný trh) | Foto: Lukáš Caha
41.

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

41.

Tak to je nepříjemný vstup do třetí třetiny pro Třinec. Erat sice ztratil kotouč, ale přitom byl podražen Vladimírem Draveckým (TRI). Dlouhá přesilová hra 5 na 3 pro Kometu.

41.

Adamský vyhrál buly a okamžitě kotouč poslal za Čiliaka. Kometa se však okamžitě usazuje v útočném pásmu.

42.

Souhra Nečase s Hynkem Zohornou teď nepřinesla úspěch. Kometa svírá obranné trio Třince.

42.

Jenže početní výhoda Komety není moc dobře sehraná. Zatím je to bez pohybu a střelby.

43.

Hrubec má úspěšný zákrok a Kometa si bere oddechový čas. Z dvojnásobné početní výhody zbývá 33 vteřin.

43.

Třinec hraje ve čtyřech.

43.

Dravecký se okamžitě zapojil do bránění, nicméně poté musel sledovat nahození na bránu Šimona Hrubce. Hostující gólman byl připraven.

44.

Rákos úspěšně zablokoval střelecký pokus od modré čáry a poté kotouč dostal na střídačku Třince. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

44.

44.

Kometa je znovu v blízkosti Hrubce, nicméně souhra ve finální pasáži nepřináší ohrožení hostujícího gólmana.

45.

Kovařčík našlápl na levé straně a svižnou střelou zaměstnal Marka Čiliaka. Domácí brankář zasáhl ramenem.

45.

Rozehrávku z vlastního pásma teď pokazil David Musil. Pískáno zakázané uvolnění.

46.

Výborně to hosté udělali před Čiliakem. Aron Chmielewski se pak zjevil sám mezi kruhy, ale domácí gólman dokázal zasáhnout!

46.

Erat se pokusil o ohrožení Šimona Hrubce. Místo toho však přihrál pouze do středního pásma.

47.

Kometa si znovu bere vedení. Po několika odrazech byla defenzíva Třince rozhozená a nakonec se kotouč dostal k Čermákovi. Proti němu vyjeli dva hráči, čímž došlo k uvolnění TOMÁŠE VINCOURA. Útočník Komety dostal přihrávku a v pohodě zakončil do odkryté části brány. Asistence: Leoš Čermák.

48.

Oceláři se pochopitelně tlačí do útočného pásma. Adamský šikovně tečoval nahození od modré čáry, ale kotouč si to namířil vedle Čiliakovy brány.

49.

Nepřesná rozehrávka Komety. Píská se zakázané uvolnění.

49

Dvakrát se před Čiliaka tlačil Petružálek. Domácí však kotouč dostali do středního pásma.

50.

Oceláři jsou aktivnější, nicméně vůbec teď nenacházejí cestu k pořádnému ohrožení Marka Čiliaka. Kometa výborně brání.

50.

Domácí vyhráli buly v obranném pásmu a Erat šel rychle dopředu. Přihrávku na bližší tyč si ale pohlídal Hrubec.

51.

Zmatky před bránou Marka Čiliaka. K dorážce z bezprostřední blízkosti se dostal Krajíček, avšak slovenský gólman byl připraven!

51.

Rychlý protiútok předvedl Martin Dočekal. Jeho razantní střelu si Hrubec bez potíží pohlídal.

52.

Marcinko se dostal k červené čáře, ale na další postup už neměl dostatek prostoru. Kometa kotouč přesto vyhodila na zakázané uvolnění.

53.

Marek Čiliak měl menší problémy s přikrytím nahozeného kotouče. Nakonec si ale poradil, což přineslo komerční přestávku.

53.

Kotouč je na hokejkách domácích obránců. Oba celky mezitím střídají.

54.

Ondřej Kovařčík vyprodukoval zajímavou přihrávku na rozjetého Chmielewského. Polský forvard se ke skákavému puku nedostal.

54.

Komplikace pro brněnskou Kometu. Dvě trestné minuty za podražení si odsedí Tomáš Malec (BRN).

55.

Krajíčkova střela od modré čáry se odrazila jen do rohu útočného pásma. Třinec se drží před Čiliakem.

55.

Krajíček měl dost prostoru u modré čáry, ale poté tvrdou ranou trefil Čiliakovo rameno.

56.

Kotouč je ve středním pásmu. Do konce přesilové hry zbývá jen čtyřicet vteřin.

56.

57.

Aktivní Chmielewski se zjevil před Čiliakem, ale neposedný kotouč trefit nedokázal. Následovala menší strkanice.

57.

Zakázané uvolnění Komety. Vhazování se bude konat u Marka Čiliaka.

58.

Hostům už vteřiny ubíhají velmi rychle. Ne a ne se Třinec dostat ke střele.

58.

Napadající Haščák teď dotíral na Krajíčka. Kometa kotouč dostala daleko od svého gólmana.

59.

Třinec se stále nemůže dostat do kýženého tlaku. Brněnská Kometa si poslední desítky vteřin hlídá na výbornou.

59.

Erat kotouč v klidu posunul až do blízkosti Šimona Hrubce. Ten stále nemůže opustit bránu.

60.

Kometa drží kotouč až u Hrubce. Ten se až půl minuty před koncem vydává na střídačku.

60.

Obrovská chyba Třince. Při odvolání brankáře bylo na ledě sedm hráčů hostujícího celku a to je zřejmě konec nadějí. Trest odpyká Ondřej Kovařčík (TRI).

60.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví domácí Kometa. Ta se dnes sice dostala do dvougólového vedení, avšak ve druhé třetině se střelecky aktivnějšímu Třinci podařilo vyrovnat. Kometa posléze nevyužila přesilovou hru 5 na 3, nicméně přesto šla znovu do vedení. Ve 47. minutě totiž Tomáš Vincour zůstal osamocený a po Čermákově přihrávce kotouč dostal za přesunujícího se Hrubce. Oceláři se v závěru pokoušeli o tlak, ale při odvolání brankáře hráli v sedmi, což jim vzalo všechny naděje na vyrovnání. Zítra si tak Kometa může vybojovat finálové mečboly!