Definitiva pro Liberec. Bílí Tygři porazili Jihlavu a mají jistotu místa v play off

27. 2. 2018 21:05
Bílí Tygři si zajistili play off. Porazili Jihlavu na domácím ledě 2:1 a mají jistotu postupu do další fáze.
Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince.
Hokejisté Liberce slaví gól na ledě Třince. | Foto: Lukáš Filipec

Liberec - Hokejisté Liberce porazili v předehrávce 50. kola extraligy Jihlavu 2:1 a definitivně si zajistili účast minimálně v předkole play off. Bílí Tygři navázali na vítězství nad Duklou z pondělní dohrávky 11. kola (4:1) a bodovali s ní naplno i počtvrté v sezoně. Vítěznou branku vstřelil v 50. minutě obránce Martin Ševc.

Jihlava tentokrát nasadila do branky místo Kořenáře dalšího juniorského reprezentanta Škarka, ten však hned po 67 vteřinách kapituloval. Z první střely na branku ho překonal Redenbach a poslal Liberec do vedení.

Odpovědět mohl na druhé straně z dobré pozice střílející Čachotský, Will si však připsal první ostrý zákrok. Poté si Dukla zahrála přesilovku, k ohrožení Willovy branky se ale nedostala. Naopak z protiútoku se až za hostující obranu protáhl Filippi, jeho střelu ale zastavila horní tyč. Také Bílí Tygři dostali možnost početní výhody a druhý gól měl na hokejce Kvapil, Škarek se ale blýskl výborným zákrokem.

Hned v úvodu druhé části hráli Severočeši přesilovou hru, Filippiho střelu ale pokryl Škarek. Poté však putoval na trestnou lavici Lakatoš, kterého brzy následoval Pyrochta a Jihlava měla možnost minutu a půl trvající početní výhody pěti proti třem.

Tu sice využít nedokázala, klasickou přesilovku už však zásluhou Hamilla zužitkovala a bylo vyrovnáno. Vedení mohl Liberci vrátit Kvapil, za Škarkem však podruhé v zápase zazvonila horní tyč. Proti Bakošovi pak jihlavský brankář vytáhl parádní zákrok.

Na začátku třetí třetiny mohl strhnou vedení na stranu hostů Jiránek, Will ale svůj tým podržel. Liberečtí poté postupně převzali iniciativu a do šance se dral Redenbach, Škarek byl ale na místě.

V 50. minutě už se ale Bílí Tygři gólu dočkali. Přesnou ranou od modré čáry poslal domácí do vedení kapitán Ševc. Liberec poté pozorně bránil a Jihlavští se do šancí dostávali velmi těžko. V samém závěru to ještě hosté zkusili bez brankáře, domácí si už ale cennou výhru nenechali vzít.

Předehrávka 50. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Redenbach (M. Kvapil), 50. Ševc (Šmíd, Filippi) - 30. Hamill (Stříteský). Rozhodčí: Šír, Pražák - Barvíř, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Pyrochta (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4929.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bulíř, Redenbach, M. Kvapil - Bakoš, Filippi, Lakatoš - J. Stránský, Bližňák, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Jihlava: Škarek - Šidlík, Stříteský, De la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Váňa - Čachotský, A. Zeman, F. Seman - P. Straka, Skořepa, Jiránek - Rabbit, Hamill, Anděl - Žálčík, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.