Znojemské menu: bitka jak z NHL a české vítězství
O pěstní souboj se ve 48. minutě zápasu postarali český kapitán
Ze strany Smoleňáka šlo o pomstu za předchozí Finův faul na Novotného.
Smoleňák svého spoluhráče pomstil a v bitce Ruutua skolil.
22. 4. 2015 19:50
Výsledek přípravného kejoHokej Česko - Finsko

Znojmo - Česká hokejová reprezentace s pěticí hráčů z NHL zdolala v dnešním  přípravném přes světovým šampionátem ve Znojmě tým Finska 4:1. A právě hráči ze zámoří měli na vítězství výrazný podíl. Tři body si připsal Jakub Voráček, gól a asistenci přidal Martin Erat.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Začátek vyšel hostům

Českému týmu se ve Znojmě vůbec nevydařil začátek a brankář Salák, který nastoupil poprvé v přípravě na MS, inkasoval gól již po 34 sekundách. Nedůslednost za brankou potrestal pohotovou dorážkou Barkov.

Vyrovnat mohli Smoleňák nebo Koukal, Endgrena však překonat nedokázali. Následně domácí hráli 28 sekund v pěti proti třem, dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili. Největší šanci měl Hertl. V pokračující klasické početní výhodě už vyrovnal Vondrka, který lehce tečoval Voráčkovu střelu.

Voráček ukázal svoje kvality

Seveřané měli šanci získat vedení zpět na svou stranu v přesilových hrách, vyloučení Hejdy a Němce však nevyužili. Ve 27. minutě se tak domácí dostali do vedení a opět měl na brance velkou zásluhu nejproduktivnější Čech v základní části NHL Voráček. Zpětnou přihrávku opory Philadelphie využil důrazný Zaťovič, když přetlačil Barkova.

Další šanci si vzápětí vypracoval Sobotka, Engren však jeho střelu se štěstím vyrazil lapačkou. Později dvakrát nebezpečně střílel Hejda. V závěru druhé třetiny byl blízko vyrovnání Lepistö, Salák si však s jeho příležitostí poradil.

První triumf nad Finy v sezoně

Přidat třetí gól oak mohli Sobotka s Voráčkem, ani jeden z nich ovšem finského brankáře nepřekonal. Ve 48. minutě se popral Smoleňák s Ruutuem, který předtím tvrdě atakoval Novotného. Zatímco český kapitán putoval do kabin, finský útočník dostal jen dvouminutový trest.

Ve tříminutovém oslabení se však Češi ubránili, navíc Erat připravil třetí gól pro Sobotku. V 52. minutě se tak Růžičkův výběr přiblížil první výhře nad Finskem v sezoně. Poslední slovo měl opět Erat, který využil další přesilovou hru.

Češi dnes ukončili sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s Finskem.

Utkání Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge ve Znojmě:

Česká republika - Finsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Vondrka (Voráček), 27. Zaťovič (Voráček), 52. Sobotka (Erat), 56. Erat (Voráček, Hertl) - 1. Barkov (T. Ruutu, Aaltonen). Rozhodčí: Kulakov, Sergejev (oba Rus.) - Lhotský, Tošenovjan (oba ČR). Vyloučení: 5:9, navíc Smoleňák 5 min. a do konce utkání - Osala 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4800.

ČR: Salák - Němec, Hejda, Nakládal, Jordán, Krejčík, Jank, Pláněk, Kempný - Voráček, Sobotka, Erat - Hertl, Jan Kovář, Vondrka - Simon, Novotný, Smoleňák - Radil, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Finsko: Engren - Hietanen, Lepistö, Ristolainen, Jaakola, Lindell, Ohtamaa, Jokipakka, Mäntylä - Aaltonen, Kontiola, T. Ruutu - Louhivaara, Barkov, J. Jokinen - Hartikainen, Immonen, Pihlström - Pesonen, Hytönen, Osala - Huhtala. Trenér: Kari Jalonen.