Hoffenheim s Kadeřábkem nestačil na Bayern a podlehl 1:2

22. 8. 2015 17:38
Fotbalisté Hoffenheimu prohráli v druhém kole německé ligy s úřadujícím mistrem Bayernem Mnichov 1:2
Robert Lewandowski z Bayernu slaví gól v síti Hamburgeru SV.
Robert Lewandowski z Bayernu slaví gól v síti Hamburgeru SV. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu prohráli v druhém kole německé ligy s úřadujícím mistrem Bayernem Mnichov 1:2. Útočník domácího týmu Kevin Volland sice vstřelil úvodní gól po Alabově chybě již v deváté sekundě utkání a vyrovnal bundesligový rekord Karima Bellarabiho z Leverkusenu, který se stejně rychle prosadil v prvním kole minulé sezony na hřišti Dortmundu (2:0), ale na vítězství Hoffenheim nedosáhl.

V 90. minutě rozhodl o výhře hostů Lewandowski. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za poražený tým celý zápas.

Bavorský celek se poprvé do větší šance dostal v 33. minutě, Müllerovu hlavičku ale reflexivně vytěsnil Baumann. Bayern přesto do přestávky dokázal vyrovnat, právě Müller se dostal po Costově střele k dorážce a zakončil do odkryté branky. V 66. minutě mohl dokonat obrat Vidal, jeho střela zpoza pokutového území ale skončila na břevnu.

Wolfsburg zahcraňoval bod

Utkání nedohrál obránce Bayernu Boateng, který obdržel v 71. minutě první žlutou kartu za faul, o dvě minuty později inkasoval druhou za ruku v pokutovém území. Polanski ale z penalty trefil pouze tyč. Závěr patřil favoritovi. Costa přihrál do vápna střídajícímu Lewandowskému, díky němuž si Bayern udržel i po druhém kole stoprocentní bilanci.

Kolín nad Rýnem se radoval z gólu hned po první střele na branku Wolfsburgu, o kterou se postaral Zoller. Ten se dostal do šance i na začátku druhého poločasu, včas proti němu ale vyběhl brankář Casteels, který se následně blýskl i při dvou Modesteho pokusech.

Bod pro druhý celek minulé sezony zachránil Bendtner, jenž všech osm gólů, které vstřelil v soutěžních zápasech v dresu Wolfsburgu, dal jakožto střídající hráč.

Remizovalo i Schalke

Schalke do zápasu s nováčkem Darmstadtem nevstoupilo dobře a od deváté minuty po Rauschově trefě prohrávalo. Hosté mohli náskok v prvním poločase ještě navýšit, pokusy Vrančiče i Stroh-Engela ale zneškodnil gólman Fährmann.

Domácí favorit vyrovnal hned po přestávce, po Di Santově pasu do vápna se prosadil Draxler. V závěru zápasu Schalke soupeře zatlačilo, vítězného gólu se ale nedočkalo.

Frankfurt od 23. minuty prohrával s Augsburgem, za který se po přímočaré akci prosadil Caiuby. V závěru vyrovnal Russ a oba týmy získaly první bod v sezoně. Václav Kadlec zápas sledoval pouze z lavičky Frankfurtu.

Na druhém místě neúplné tabulky je Leverkusen, který gólem Calhanoglua z přímého kopu zvítězil v Hannoveru 1:0.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Eintracht Frankfurt - Augsburg 1:1 (86. Russ - 23. Caiuby), Hannover - Leverkusen 0:1 (18. Calhanoglu), Hoffenheim - Bayern Mnichov 1:2 (1. Volland - 41. Müller, 90. Lewandowski), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:1 (30. Zoller - 83. Bendtner), Schalke - Darmstadt 1:1 (47. Draxler - 9. Rausch), Hamburk - Stuttgart 3:2 (34. Iličevič, 84. Lasogga, 89. Djourou - 23. a 42. Ginczek).

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 7:1 6
2. Leverkusen 2 2 0 0 3:1 6
3. Schalke 2 1 1 0 4:1 4
4. Kolín nad Rýnem 2 1 1 0 4:2 4
5. Wolfsburg 2 1 1 0 3:2 4
6. Hertha Berlín 2 1 1 0 2:1 4
7. Dortmund 1 1 0 0 4:0 3
8. Ingolstadt 1 1 0 0 1:0 3