Aktualizováno 29. 8. 2015 20:35
Výsledky 3. kola německé bundesligy.
Podívejte se, jak si dal Adam Hloušek ze Stuttgartu vlastní gól v zápase s Eintrachtem Frankfurt. | Video: YouTube

Berlín - Adam Hloušek si v dresu Stuttgartu ve 3. kole německé fotbalové ligy vstřelil vlastní gól a jeho tým prohrál s Frankfurtem 1:4. Lépe se vedlo Pavlu Kadeřábkovi, který Hoffenheimu pomohl k čistému kontu a prvnímu bodu.

Hloušek, který v nové sezoně nastupuje na postu stopera, se v 11. minutě snažil odvrátit Oczipkův centr, jenže si míč nešťastně srazil do vlastní sítě. Po půlhodině sice vyrovnal Daniel Didavi a domácí útočná dvojice Harnik, Ginczek měla několik dalších šancí, ale ještě před poločasem poslal Frankfurt do vedení Castaignos.

I po přestávce měli více příležitostí domácí, jenže produktivní byli opět hráči Eintrachtu, na jehož lavičce proseděl zápas Václav Kadlec. V 67. minutě fauloval brankář Tytoň ve vápně unikajícího Castaignose a z penalty skóroval Seferovič. Aktivní Castaignos přidal chvíli před koncem ještě čtvrtý gól a potvrdil špatný vstup Stuttgartu do sezony.

V čele tabulky je stále suverénní Bayern. Obhájce titulu si bez problémů poradil s Leverkusenem, který doma vyhrál 3:0. Hned dvakrát se prosadil nejlepší střelec bundesligy Thomas Müller, který má na svém kontě už pět branek. Skóre otevřel po výborném průniku Diega Costy, druhou trefu přidal z pokutového kopu. Z penalty skóroval i Arjen Robben.

Poprvé v sezoně bodoval Hoffenheim, který i s Kadeřábkem v obraně remizoval na stadionu Darmstadtu 0:0. Domácí nováček soutěže má na kontě po třech zápasech tři nerozhodné výsledky. Ingolstadtu se po postupu daří ještě lépe, dnes překvapivě vyhrál na půdě Augsburgu.

Kolín nad Rýnem doma otočil utkání s Hamburkem. Vítězný gól vstřelil z pokutového kopu Anthony Modeste, který se prosadil ve třetím zápase proti Hamburku za sebou.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Augsburg - Ingolstadt 0:1 (63. Leckie), Darmstadt - Hoffenheim 0:0, Kolín nad Rýnem - Hamburk 2:1 (76. Hosiner, 80. Modeste z pen. - 47. Holtby), Mohuč - Hannover 3:0 (15. a 29. Muto, 47. Malli), Stuttgart - Eintracht Frankfurt 1:4 (30. Divadi - 42. a 87. Castaignos, 12. vlastní Hloušek, 69. Seferovič z pen.), Bayern Mnichov - Leverkusen 3:0 (26. a 60. z pen. Müller, 70. Robben).