reklama

Házenkářky v kvalifikaci o ME podlehly Čené Hoře

Černá Hora - ČR 25:22 (12:11)
České házenkářky se zatím drží na postupové příčce České házenkářky se zatím drží na postupové příčce Foto: chf.cz

Bijelo Polje - České házenkářky prohrály v kvalifikaci mistrovství Evropy na půdě favorizované Černé Hory 22:25. Svěřenkyně Jana Bašného držely s obhájkyněmi titulu krok, na začátku druhé půle dokonce vedly o dva góly, ale nakonec stejně jako v prvním duelu ve středu v Mostě prohrály.

Češky jsou ve čtyřčlenné skupině na postupovém druhém místě se čtyřmi body jako třetí Polsko, které si podruhé poradilo s outsiderem Portugalskem (29:21). Na šampionát postoupí první dva týmy, Češky zakončí kvalifikaci v červnu zápasy v Portugalsku a v klíčovém souboji doma s Polskem. Černá Hora si už dnes s předstihem zajistila postup.

Češky se držely, pak otočily

Češky se opět musely obejít bez zraněných brankářek Raníkové a Satrapové, Müllnerová ale stejně jako ve středu v Mostě byla dobrou náhradou a mezi tyčemi zářila.

Odveta měla podobný průběh jako duel na severu Čech. Černohorské mistryně Evropy se v průběhu úvodního dějství dostaly až do třígólového vedení, hostující tým se nenechal znervóznit a do poločasové přestávky dokázal stejně jako v Mostě snížit na rozdíl jedné trefy.

Proti byli fanoušci i rozhodčí

Vstup do druhé půle měly Češky famózní. Skvěle kombinovaly, otočily stav a donutily černohorského trenéra k tomu, aby si vzal oddychový čas. Hostující celek dvakrát vedl o dva góly a útočil na tříbrankový náskok, pokaždé se ale dopustil technické chyby.

Pak vzali zápas do svých rukou izraelští rozhodčí. Nijak neřešili to, že nesportovní diváci dvakrát hodili na hrací plochu petardu a pak přísně vyloučili v krátkém sledu tři české hráčky, což se vůbec nelíbilo trenérovi Bašnému. Černohorky obrátily skóre a získaly až tříbrankové vedení. I když český celek až do konce bojoval, znovu vyrovnat skóre už nedokázal.

Češky v kvalifikaci usilují o třetí postup na velký turnaj po sobě. Před dvěma lety si zahrály na evropském šampionátu a vloni na mistrovství světa.

Kvalifikace mistrovství Evropy házenkářek:

Skupina 3:

Černá Hora - ČR 25:22 (12:11)
Nejlepší střelkyně: Bulatovičová 6 - Luzumová 9, Martinková 3, Kutlvašrová 3. Rozhodčí: Cohen, Peretz (oba Izr.). Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 2:3.

Sestava ČR: Müllnerová, Doláková - Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Vítková, Hrbková, Martinková, Luzumová, Štěrbová, Crhová, Selucká, Kubáčková.

Polsko - Portugalsko 29:21 (14:8)

Tabulka:

1. Černá Hora 4 4 0 0 103:90 8
2. Česká republika 4 2 0 2 102:88 4
3. Polsko 4 2 0 2 93:85 4
4. Portugalsko 4 0 0 4 82:117 0

ČTK - 30. 3. 2014 17:46

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama