Hattrick Ordoše pomohl Olomouci v poháru skolit Rosice 5:0

2. 9. 2015 19:20
Výsledek zápasu 2. kola do domácího poháru MOL Cupu.
Michal Ordoš (15) slaví gól.
Michal Ordoš (15) slaví gól. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Fotbalisté Olomouce hladce zvládli vstup do domácího poháru MOL Cupu. Prvoligový nováček v závěrečném utkání druhého kola zvítězil na hřišti divizních Rosic jasně 5:0 i díky hattricku Michala Ordoše. V další fázi soutěže Sigmu čeká druholigová Opava.

Olomouc poslal do vedení už v sedmé minutě Ordoš, který z penalty potrestal faul na Petra. Po půlhodině hry přidal zkušený útočník Sigmy druhý zásah, tentokrát se prosadil umístěnou přízemní střelou.

Hosté dominovali i po změně stran. Tři minuty po pauze zvýšil Chorý po přesném centru Hály. Ordoš pak trefil tyčku a střídající Moulis napálil břevno rosické branky. V posledních dvou minutách Hanáci přidali ještě dva góly. Ordoš dokonal hattrick a pak ještě přihrál na pátou branku náhradníkovi Rolincovi.

Druhé kolo poháru z ligových zástupců nepřešly pouze Baník Ostrava a Slovácko. Třetí kolo, do kterého zasáhnou už i nejlepší české celky Plzeň, Sparta Praha, Jablonec, Mladá Boleslav a obhájce Liberec, má hrací den 23. září.